Монтаж за болонеза....

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
matey49
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 12:14 pm

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от matey49 »

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Колеги обърнете внимание на монтажите за различните видове течение! Всичко останало е вариации. Защото и дълбочината също е фактор.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

А на Ицо и Васко желая да си ловят както си знаят! Успех и на другите колеги!
Изображение
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от butnik »

Матей,благодаря за пожеланието,ще си ловя както си знам.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
kikimoris
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 12:51 pm

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от kikimoris »

Основният ми монтаж е като на Бутник, само дето слагам още един дропер разположен по-близо до основното утежнение и май основното ми е на по-голямо разотяние от неговото.Около 30-33 см. между вирбела и основното.Повод сравнително дълъг, около 30 см.То няма как да се измисли топлата вода, ама просто като си представя как някаква верижка дълга една педя прави бразди по пясъка на дъното и как рибоците се изцъклят като я видят и ме напушва смях:))).Нежелая да изпадам в спор с никого, но смея да твърдя че, този монтаж е много по-добър от всякакъв вид гердани и верижки.Ако го изпробвате при труден риболов и капризна риба ще се убедите че, съм прав.А ако рибата си дава, на кой му пука за монтажа......
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от Ivak »

Най-универсалния вариант е верижката.
Във повечето ситуации си работи добре.
За силно течение не виждам смисъл от раздалечени сачми и дропери освен при скобара и то тогава си е един ако се наложи близо до куката.
Ловил съм всякакъв риби на дълбочини от по 50 см и яко течение без никакъв проблем с верижка, и то на места с доста редки такива.
С лек монтаж и дълъг повод как се смъква стръвта по дъното при силно течение?
Ако ми е 60-70 см разсоянието от куката до основното отежнение като задържа плувката няма ли да лети над дъното?
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от butnik »

Ивак,свалям от групата още 1-2 съчми до вирбела или ги правя на верижка,това е най-лесното.Обяснил съм най-универсалния монтаж,а като знам и какви съчми се купуват по магазините тая верижка при кофти съчми нали се сещаш каква въртележка ще е :lol: И още нещо нещо при приводняване при замятане през глава иска и малко нещо си :wink:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Sambista93
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 3:18 pm

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от Sambista93 »

Здравейте,все още съм начинаещ,та искам да попитам туи онуй и да ми отговорите?!?!? Нали си взех въдица болонезе,а си взех такава случайно...И сега ще трябва да се уча на такъв тип риболов и без това съм в район с река СТРУМА !Въдицата ми е на марка дайва 3.60м и искам да попитам какъв монтаж ще ми е удобен и пригоден за река Струма,ако има някой който е от нашия край може да ме вземе да ходим на риба заедно...От Сандански съм :roll: :finga: :D Мерси предварително !И честит празник на победата !
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от Ivak »

:D 3,60 м е къса въдица за риболов на Струма на изтичане, ако е по твърдичка ползвай я като фидер.

Смисъла на дроперите ми бяга на мен,
обикновенно верижките ми са минимум от по 20-тина са сачми ситни и къс повод. При плувки 2-3 грама.
При по леко течение и тънка вода грам плувче и пак верижка с разстояние между сачмите 1-2-3 мм и пак къс повод.

При риболов на река отдавна не ползвам сачми по-големи от 0,3-0,4 грама :D
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от butnik »

Под къс повод какво имаш на предвид,че за мен са къси под 30см.
3.60м няма болонези колега,това си е телескопче,Ивака ти е подал жокер :wink:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Sambista93
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 3:18 pm

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от Sambista93 »

Да вярно няма но не знам вече каква въдица съм си купил...иначе е същата форма като тая http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... eep-Impact Но гледам болонезите са се кръгли метри 3,4,5,6... А на телескоп не прилича,и ми е мека май,за какво да я позлвам и как наи вече?
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от butnik »

Sambista93 написа:Да вярно няма но не знам вече каква въдица съм си купил...иначе е същата форма като тая http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... eep-Impact Но гледам болонезите са се кръгли метри 3,4,5,6... А на телескоп не прилича,и ми е мека май,за какво да я позлвам и как наи вече?
Обсъждаме риболов с болонезе :wink:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
levak_pld
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 10:18 am
Местоположение: Пловдив

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от levak_pld »

"Обърнатото" утежнение на Пламен има смисъл. Но само в ситуациите, когато ловим на дълбочина, по-голяма от 1,5м и/или има изобилие от дребни риби (уклеи, пръскачи) в горните водни слоеве, през които искаме линията ни бързо да пропадне, за да ловим по-едри риби на дъното. Замисълът на подобен монтаж наистина е свързан с влачене ("суркане") по дъното на първата сачма от утежнението с цел равномерно забавяне на хода на такъма спрямо хода на течението (за разлика от риболова "на задържане", когато забавянето е в една или друга степен неравномерно). Ще кажете: "Добре, не може ли същото нещо (бързо пропадане+равномерно влачене) да го постигна ако просто си суркам с верижката или с оливетата (подвижна или стопирана) или със статично утежнение във вид на една-две по големи сачми непосредствено над вирбела". Да, може, но в бързото течение (каквато е ситуацията в дадения случай) и при неравности по дъното (каквито има на повечето места за ловене) влаченето с цялото утежнение крие риск от празни потапяния, каквито неминуемо ще има щом оловото ви "зацепи" някъде по дъното. Именно затова Пламен вдига останалата част от утежнението над дъното.
Ohne Fleiß - kein Preis! No pain - no gain!
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от INCUBUS »

Подобно утежнение /над дъното /има смисъл и при нас -за скобарите през лятото и есента,когато се ловят в дебелите бързеи с каменисто неравно дъно,на сериозно течение и дълбочина не по-голяма от 70-80 см.
stich
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2708
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 4:44 pm
Местоположение: "Резерват Северозапад"
Обратна връзка:

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от stich »

Понеже е актуално създаването на всякакви групи -
Да създадем група "противници на монтаж номер 4" (Акуе Медио Велочи) :D
Майтап!
Който както знае ... и това е!
Изображение
Изображение
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от INCUBUS »

Към горния ми пост направо ме зачислявай към № 1,само,че често се налага да се слага една идея по-къс повод,като в горния му край се поставя и дропер -за да не се мандахерца чак толкова от течението вътре в улея :)
usmiwka
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 9:30 pm

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от usmiwka »

Колеги,знам,че въпроса ми не е по точно по темата,но за да не пускам друга тема искам да попитам:-Има ли нещо,с което да се намаже болонезата когато вали за да не лепне влакното по пръчката?Как се процедира в такъв случай?Ако сложиш ваглер или по-тежка плувка ще можеш ли да хвърляш и ловиш при силен дъжд?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”