Монтаж за болонеза....

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от butnik »

sashoart написа:да,точно така мисля. :lol:
поздрави
Има един израз -ПРЕЗЕНТАЦИЯ НА СТРЪВТА,а кога е най-добра няма на теб да обяснявам,защото няма да има смисъл.Толкова от мен,прави си изводите сам.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
sashoart
фен клуб-скобар
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 8:00 pm
Местоположение: София

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от sashoart »

И все пак,за да не останат с грешно впечатление(относно такъма)хората от форума ,които се опитват да научат нещо от тази тема...Поясних ,че този такъм ,в този вид никога не го използвам..слагам под големите сачми и няколко дропера така,че големите се падат малко под средата на такъма,а не над куката точно!
А пък аз,лично,обикновено не слагам тежести въобще около куката..стремя се рибата да има възможно наи-малко съприкосновение с отежнение(каквото и да било)..и се справям.Изброих кои са плюсовете му и не съм споменал нищо за презентация на стъвта..споменах ,че има предимства относно контрола от върха до плувката,и от плувката до стръвта,толкоз......И допълних ,че е по-добре да се работи с по-леки плувки(по-малки тежести!) с този такъм,доколкото позволява,де....нека сега колегите да си направят изводите и да преценят,дали и кога да го ползват...аз бих казал-Дунав или по дебелите бързеи.
Наслука през новата година и светли мисли в главата :drinkers:
фен клуб-скобар
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от butnik »

Абе още малко и ще кацнеш ....вместо да пишеш и трупаш постове ,виж при следващия риболов ги подреди по начина ,който е същината на темата и тогава ми звънни на 08... :D Ай наздраве :drinkers:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
tamihal
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1872
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 9:01 pm
Местоположение: ХAРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от tamihal »

...че като е от сачми, т.е. верижка, монтажа по лесно се сурка по дъното...
Аз само не разбрах, как се лови алая(скобара)...със суркане на утежнението и целия повод след него по дъното, или водене на стръвта на сантиметър, два над дъното и цялото утежнение няма никакъв допир допир с дънния релеф...???
Как се води линията...стръвта най-отпред и всичко останало назад по линията или стръвта забита от цялото утежнение остава да закача по дъното, и стои забита по назад от плувката, която се обръща на обратно и вечно стои полупотопена от закачките по дъното...???
Последно промяна от tamihal на Пон Дек 26, 2011 10:06 pm, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
stich
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2708
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 4:44 pm
Местоположение: "Резерват Северозапад"
Обратна връзка:

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от stich »

tamihal написа:...алая...
Това го решава той :D
Изображение
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от topsoft »

stich написа:
tamihal написа:...алая...
Това го решава той :D
+1
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
Аватар
sashoart
фен клуб-скобар
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 8:00 pm
Местоположение: София

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от sashoart »

и двата варианта са валидни...според моментните настроения.
а на бат'tamihal не му верваме чак толкоз ,че незнае как да ги лови :wink:
:drinkers:
фен клуб-скобар
Аватар
tamihal
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1872
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 9:01 pm
Местоположение: ХAРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от tamihal »

topsoft написа:
stich написа:
tamihal написа:...алая...
Това го решава той :D
+1
...че скобара казва и определя...факт?
ама т'ва със суркането, дали е правилно...и забитата линия назад по дъното...?!?!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
mite.kn
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Дек 22, 2011 9:39 pm

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от mite.kn »

Правилно и неправилно! Няма такова нещо, има работи ли дадената презентация на стръвта в момента или не работи–суркане по дъното, отпускане и забавяне и т.н....Същото е и с монтажите, няма правилни и неправилни–има работещи и неработещи монтажи. Требе си експеримент.
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от SUPER MARIO »

mite.kn написа:Правилно и неправилно! Няма такова нещо, има работи ли дадената презентация на стръвта в момента или не работи–суркане по дъното, отпускане и забавяне и т.н....Същото е и с монтажите, няма правилни и неправилни–има работещи и неработещи монтажи. Требе си експеримент.
Правилно. :smt023
Бързай бавно.
Аватар
tamihal
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1872
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 9:01 pm
Местоположение: ХAРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от tamihal »

mite.kn написа:Правилно и неправилно! Няма такова нещо, има работи ли дадената

презентация на стръвта в момента или не работи–суркане по дъното, отпускане и забавяне и т.н....Същото е и с монтажите, няма правилни и неправилни–има работещи и неработещи монтажи. Требе си експеримент.
Аз само не разбрах, как се лови алая(скобара)...
Въпроса ми беше по-скоро риторичен... :wink:
... но няма как да работи пълноценно монтаж, на който утежнението се сурка по дъното, поради простата причина, че повода ще закача на всяко малко препятствие по дъното и плувката съответно, ще го отчита като кълване...и ще има да се засича и засича...определено този начин на риболов е неправилен... а и дори да има някакви успехи, то те ще бъдат частични.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от butnik »

Колега Tamihal,има начин,но трябват други плувки за целта.Тип стик,или с по-дебела антена.Този тип плувки реагират много слабо на закачките по дъното поради голямата товароносимост на антената.Ето :
Изображение
Плувката в дясно е този тип.Доктора от Бургас/здравей Док FIVE :D /изработва сам такива плувки точно поради тази причина-за суркане.Имам няколко такива плувки от неговата колекция,но не разполагам със снимка в момента.Но и от тази ще се придобие представа какво имам предвид.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от topsoft »

Има ли къде да се изгледа някой свестен филм за риболов със стикчета - монтажи и т.н. , че поразрових из известните места ама нещо не попаднах на подходящо?
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от butnik »

Монтажа за стик,който съм виждал е верижка от съчми подредени по следния начин-започват от връзката с повода/вирбел или клуп във клуп,ако е с вирбел той играе роля на първа съчма/,като към плувката разстоянието между тях се намалява прогресивно.Разликата в номерата на съчмите е малка-от номер 10 до номер 6,като най-близо до куката са малките номера.Стиковете са с малки грамажи,най-тежкият който имам е 2.4гр,не съм виждал по-тежък/може и да има/като подаването във водата става отдолу със премятане,не през глава както обикновено правим.Работят перфектно на задържане и на слабо возене с контрол на линията,подобно на изтичане с близалка.Всичко това се отнася за типичните стикове без кил,на горната снимка са показани три от тях.Закрепването им към влакното е на две точки-на долния и горния край.На горния край аз използвам отрязано парченце от ластик на прашка вместо силиконов шлаух,поради по-големият диаметър.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от SUPER MARIO »

tamihal написа:
mite.kn написа:Правилно и неправилно! Няма такова нещо, има работи ли дадената

презентация на стръвта в момента или не работи–суркане по дъното, отпускане и забавяне и т.н....Същото е и с монтажите, няма правилни и неправилни–има работещи и неработещи монтажи. Требе си експеримент.
Аз само не разбрах, как се лови алая(скобара)...
Въпроса ми беше по-скоро риторичен... :wink:
... но няма как да работи пълноценно монтаж, на който утежнението се сурка по дъното, поради простата причина, че повода ще закача на всяко малко препятствие по дъното и плувката съответно, ще го отчита като кълване...и ще има да се засича и засича...определено този начин на риболов е неправилен... а и дори да има някакви успехи, то те ще бъдат частични.
Колега, при 90% от излетите ловя на суркане, и според мен метода си е работещ, особено при бърза и плитка вода в средата на Марица.
Последно промяна от SUPER MARIO на Сря Дек 28, 2011 9:51 am, променено общо 1 път.
Бързай бавно.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”