Мач или болонезе

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

ildisto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 163
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 5:45 pm

Мач или болонезе

Мнение от ildisto »

Здравейте, знаещи!
Имам мач на Фокус, с който ходя чат-пат на плувка за неголеми рибки - уклей, червеноперка костур и каракудки на река и язовир. Напоследък ми е влязла мухата за болонезе 5 м. за същия вид риболов. Чакам съвет за решаване на дилемата - мач или боло (но само едно от тях). Благодаря предварително. Не се сещам Щербакови дали имат филм за болонезе - ако има благодаря за линк.
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Мач или болонезе

Мнение от boki speca »

Ako не ходиш на големи реки на които ти е необходима дължина над 4,5 м на пръчката за контрол на линията,няма смисъл от болонезе.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Аватар
pojara28
фен клуб-скобар
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 12:29 pm

Re: Мач или болонезе

Мнение от pojara28 »

МАЧ - болото е с много недостатъци. Принципа за мене е повече водачи по-тънко и по-леко. От там нататък вс е изг.зица.
..........................Пак се замислих но отговора ми дойде - БОЛО-МАЧ :lol:
скобара е риба проклета
Изображение
dimitar1914
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:08 am

Re: Мач или болонезе

Мнение от dimitar1914 »

boki speca написа:Ako не ходиш на големи реки на които ти е необходима дължина над 4,5 м на пръчката за контрол на линията,няма смисъл от болонезе.
+1 . И аз не подкрепям мъкненето на всевъзможни въдици. Една универсална дължина от 4.5м. покрива повечето хипотези в риболова на леко. Лошото е че производителите умишлено не предлагат мултифункционални пръчки, с цел да калкулират повече продажби от различни продукти. То не са мачове, болонези, фидери, спининги, топсети, мегасети и тн. Аз съм пред същата дилема- търся въдица, която да смени верния ми триметров ДАМ, с който обикалях доста години водоемите, с най различни монтажи- на плувка, леко дъно, спининг, та и риболов на тапа за щука. За съжаление новите търговски тенденции налагат сериозен набор от въдици. Все пак моето търсене на най-универсалната въдица стигна до следните резултати:
1. http://shop.akvasport.com/catalog/produ ... ts_id=2684
2. http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=3758
3. http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... s_id=3728-
4. http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=54-

Първият и последният са ми фаворити. Дано да съм бил полезен.
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Мач или болонезе

Мнение от М. Сталев »

Колега я си вземи един три коленен мач във дължината която искаш ,примерно 4.50 ,виждам ,че на такива си се спрял и не се занимавай със глупости :)
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Мач или болонезе

Мнение от antivik »

Такава тема имаше някъде във форума и то доста подробно обсъждана.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
kkk.1
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 4:13 pm

Re: Мач или болонезе

Мнение от kkk.1 »

Мач
Аватар
kolio_p
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 4:35 pm
Местоположение: ПЛОВДИВ

Re: Мач или болонезе

Мнение от kolio_p »

Мача си е мач Булото си е було. От скоро ползвам було 6 метра за реките е ми няма такъв кеф.А мача за затворени водоеми.
Аватар
tamihal
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1872
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 9:01 pm
Местоположение: ХAРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Мач или болонезе

Мнение от tamihal »

Универсална пръчка, която да покрива всички изисквания на лекия риболов няма...колкото и да ни се иска, с една пръчка да ловим на мач, на боло, че и за спининг да става... е нЕма такова животно.
Още повече, съм забелязал, че всички телескопични въдици...телемачове, болота или боломачове, не отговарят на реалната си дължина...4,50 определено е 4,20...и така в определена ситуация, идва къса и нещата не се получават.
Всеки сам си решава, но определено и двата вида пръчки биха били от полза на притежателя си, при различни риболовни ситуации (определено мача е по ''универсална'' пръчка, а болото е по специфично) но...може три пъти в годината да ловиш с болонезе, но насладата от риболова ще остане незабравима...!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Мач или болонезе

Мнение от stefan4etoo »

Всеки сам си решава, но определено и двата вида пръчки биха били от полза на притежателя си, при различни риболовни ситуации (определено мача е по ''универсална'' пръчка, а болото е по специфично) но...може три пъти в годината да ловиш с болонезе, но насладата от риболова ще остане незабравима...!
подкрепям колегата. аз бях против болонезите но тази зима реших и си взех едно 6 метрово и наистина нема такъв кех имам и 6 метров мач ама пак си ходя с болото
:drinkers: :drinkers: :drinkers:
Последно промяна от stefan4etoo на Пон Яну 23, 2012 11:51 am, променено общо 1 път.
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Мач или болонезе

Мнение от М. Сталев »

Хеле пак както колегата е притежател на Tica - Swing ,сигурно кефа наистина е неимоверен :)
rosho
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 12:36 pm

Re: Мач или болонезе

Мнение от rosho »

ако си взимаш боло , вземи 6м. В последствие ще установиш че този един метър е важен
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Re: Мач или болонезе

Мнение от Skorpi »

Аз за мен сам си решил проблема като си имам и мачове и боло така че съм готов за всяка ситуация :D
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
dimitar1914
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:08 am

Re: Мач или болонезе

Мнение от dimitar1914 »

Kолеги пак оспамихме темата зверски. Ясно е за всички, че е по-добре да се ползват отделно- боло и отделно- мач (общо на цена около 1000 лв.). Идеята на тази тема, ако съм схванал, е да се препоръча продукт, препокриващ част от функциите на болонеза и мачова пръчка. Поправете ме ако бъркам...
Аватар
fishing.ivo6a.com
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 450
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 9:15 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Мач или болонезе

Мнение от fishing.ivo6a.com »

Аз съм за болото - ноо :shock: - винаги е добре ако имаш резерва в багажника на колата (говория за евентуално счъпване на такъма)
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”