чудно?

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

гост

чудно?

Мнение от гост »

Учудвам се че тазитема е празна,а болонезето не го заслужава..Да Ви разкажа аз как се запалих по билонезето.Та значи на Струма сме в един летен августов ден и до тогава с моя приятел ловехме само с директни телескопи и то винаги с различен успех ,кога повече кога по-малко,но точно в този ден направо беше трагедия...Отчаяни си затръгвахме и след два три километра гледам колата на друг приятел.Слязохме при него да се "отъжим"и като го загледахме направо се засрамихме...гол след гол ви казвам.Прилични мряни,кленове ,скобари но така ги беше привъртял ,че си помислихме че тои е вдруго измерение на друга река и в друг ден,не можех да повярвам.Точно тозиден причинта за успеха беше БОЛОНЕЗЕТО.На същата далечина и дълбочина воденето на плувката му беше по-лесно ,задържането и линията бяха по- правилни ,направо се влюбих в тази пръчка След време и аз си взех един карбонов Браунинг 7 метра с п рилична макара и от тогава много пъти сам се убеждавал в предимствата на Болонезето пред Директния .С удоволствие бих прочел коментари и на други колеги :D
kalinanimal
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 204
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:13 pm
Местоположение: Младост 4 ;)

Мнение от kalinanimal »

Не съм ловил с болонезе и ми е интересно .
Но нещо не можах да разбера примера който даде.
При положение че, и човека е ловил на същата дистанция като вас какво му е било предимството ?
На река и дистанция над 13м болото си е ненадминато .
Ма , много скъпи тия тояги бе .
Аз, съм намислил да си зема една гола петица или шестица и да и пресна водачи и макродържач така ша ми излезе към 70лв.
дай рибо рибо дай
jive
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Фев 05, 2005 3:20 pm
Местоположение: struma

Мнение от jive »

Тежеста ще ти е различна,и след дълго време уморява. А хубаво болонезе се намира и за 150 -200 лева т.е. по ефтино от директен телескоп (карбон)
:-)
kalinanimal
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 204
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:13 pm
Местоположение: Младост 4 ;)

Мнение от kalinanimal »

jive написа:Тежеста ще ти е различна,и след дълго време уморява. А хубаво болонезе се намира и за 150 -200 лева т.е. по ефтино от директен телескоп (карбон)
Уморява , знам. Ма , жената как ша ме умори за 150-200лв. бедна ти е фантазията :lol: .
За 70лв. ще си взема 6м. 300г. директен,като му сложа водчи , макро държач и макара ша стане 600г. тежичко си е ама не случайно ми викат животното :wink:
Са кат се замисла може и да не е карбон ми обикновен за 20лв 500г.
така ще избегна семейни разпри :lol: и ще тренирам едновремено. :lol:
Няма да е лошо някой да напише за плувките за, болонезе и някои характрни белези на този вид риболов . Смятам че , ще е интересно за незнаещите .
А , и интерсува ме колко е минималната/максималната дължина на едно боло.
дай рибо рибо дай
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Много не го разбирам тоя риболов,но ще се осмеля да напиша два,три реда.Минимална дължина - 5 метра(то и фирмите не произвеждат по-къси,защото няма смисъл),а нагоре - виждал съм и 10,11 метрови пръчки(Triana имат модел 13 метра за пъстърва).За нормален,ненатоварващ и целодневен излет си мисля,че 5,6 метра е идеален вариант(някоя екстра 7-ца също,ама ще е и с екстра цена,та затова в скоби).Моят фаворит е 6-цата.
kalinanimal
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 204
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:13 pm
Местоположение: Младост 4 ;)

Мнение от kalinanimal »

10,11m. ти ме разби ако не ти бях чел другите мнения щях да си помисля че, лъжеш :lol:
Е те тва ако не е от кевлар или некви други Hi-tec матеряли гаранция тежи поне 500г. ,с макарата и влакното става над 700г. :shock:
дай рибо рибо дай
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Който иска да поразгледа ето тук:
http://www.triana.it
http://www.maver.net
http://www.colmic.com
http://www.trabucco.it
http://www.tubertini.it
Общо взето моделите на болонезето са от 5 до 8(9) метра,по-дългите са някак си по-специални пръчки.
jive
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Фев 05, 2005 3:20 pm
Местоположение: struma

Мнение от jive »

Kalinanimal,за въдицата която искаш да направиш предразполага към по -груби такъми.По Струма ги гледам постоянно ,особенно сега в този сезон ловят на голи тройкии плувките не са по-малки от5-6 грама.Дебни някоя втора употреба ,изпадат и добри.Аз не съм голям специалист .но ми е направило впечатление, че при болонезето такъма може да е малко по- груб, в смисъл по-тежка плувка (аз ловя с2.5гр.)по дебело влакно(основно18) и по-голяма кука.При по-големите риби кефа е по-голям защото такъма е по-издръжлив. :D
:-)
marto_1
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Дек 10, 2004 12:56 pm
Местоположение: ШУМЕН

Мнение от marto_1 »

Здравейте колеги! Без да правя реклама ще Ви препоръчам последните броеве на "На риба" - има много добри статии от Пламен Пантелеев със съвети и всичко.А за риболов на река е жестоко . И наистина оптималата дължина е 6 - 7 м.Зависи от реките които най често посещаваме.Поръчал съм си 6-ца на Шекспир - за около 100лв. За реките около Шумен е напълно достатъчно.Като направя няколко излета ще споделя повече .На слука :D
Аватар
kriki
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 2:33 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от kriki »

Болонезето - това е най-якия риболов наистина, особено за река. За съжаление още нямам, но със сигурност това ще е следващата ми покупка. Голямо предимство е и за язовири, особено дълбоки и обрасли с водорасли, където е по-добре да се лови на статична плувка. За сега обаче нямам идеа кво да си взема, най-вероятно нещо жабарско ще да е (италианско де), но за размера съм се српял на 6 (нали съм отличник в риболова). Давайте предложения и цени.
jive
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Фев 05, 2005 3:20 pm
Местоположение: struma

Мнение от jive »

kriki написа:Болонезето - това е най-якия риболов наистина, особено за река. За съжаление още нямам, но със сигурност това ще е следващата ми покупка. Голямо предимство е и за язовири, особено дълбоки и обрасли с водорасли, където е по-добре да се лови на статична плувка. За сега обаче нямам идеа кво да си взема, най-вероятно нещо жабарско ще да е (италианско де), но за размера съм се српял на 6 (нали съм отличник в риболова). Давайте предложения и цени.
Moita e.brauning.Взехя за 250 лв,но макарата ми беше по-скъпа-зебко но не знам модела,много съм доволен и ти препоръчвам да си вземеш 7 метра,бярно 1 метър е но има разликаА пък ако можеш да се глезиш вземи си от тези със стоперите(или там как се казва) на секциите,тогава кеф ти 5,6 или 7 метра правиш я колко ти трябва.Много е важна и макарата при този риболов ,но нека някои спец колега обясни защо подробно ще ми еинтересно и на мен:-)
:-)
Аватар
kriki
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 2:33 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от kriki »

Хм, не знаех че има болонезета на които можеш да променяш дължината .... Трябва да се разтърся да ги пипна. А колкото до макрата-имам много добри като напр. Shimano Stella 2500
jive
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Фев 05, 2005 3:20 pm
Местоположение: struma

Мнение от jive »

Приятел виж сайтовете в съобщението на карамел .Има наистина виждал съм но говорим за глезотия и честно не знам за какви пари става въпрос.Моито е браунинг и съм много доволен.Макарите ене ги познавам ,моята е заубер и пак се доверих на познавач който е "израсъл" с болонезе :D
:-)
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Забравих за http://www.milo.it
А тук може да видите и цени на някои неща http://www.pianetapesca.it
Dzeni
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Дек 15, 2004 9:13 pm
Местоположение: София

Мнение от Dzeni »

kalinanimal написа:10,11m. ти ме разби ако не ти бях чел другите мнения щях да си помисля че, лъжеш :lol:
Е те тва ако не е от кевлар или некви други Hi-tec матеряли гаранция тежи поне 500г. ,с макарата и влакното става над 700г. :shock:


Тези болонезета са измислени спецялно за риболов на пъстърва, говоря специялно за дължината от 9 до 13 м. Първите им 4-5 части от към дръжката са направени на вакум с цел по време на риболова да я разтегнете такава дължина каквато ви е нужна. С тази въдица се подава стръвта на необходимото място. Зад камък в реката където сте видяли рибата или нещо подобно.
Найстина са тежки и се държат с двете ръце и при 3-4 часа риболов при разтегната до максимум въдица ще имате мускулна треска.
Нямат нищо общо в сравнение с една болонеза от порядъка на 6-7 м, каквато е нужна за нашите условия и за риболов на плувка.
Всяка една минута трябва да бъде оползотворена в риболов!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”