Влакно за болонезе

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
dancho74
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 6:57 pm

Re: Влакно за болонезе

Мнение от dancho74 »

lazer bravo 0.14
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Влакно за болонезе

Мнение от chirusa_bg »

Спартак написа:Здравейте,колеги.Искам да попитам,някой лови ли с основно Owner Broad,и ако да,какви са отзивите за него ( за основно 0,18 мм ).
Аз го ползвам. От 0.8 до 0.20 Доста е меко и ми харесва за поводи и линии на щеката. Не отговаря на обявената дебелина, доста по-дебело е, но е много здраво.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
vladi gtv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 10:06 am
Местоположение: София

Re: Влакно за болонезе

Мнение от vladi gtv »

Аз навъртях ето това http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... -nylon-91m с размер 0.148 на макарето и съм много доволен, хем го виждам, хем не ми създава проблеми.
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Влакно за болонезе

Мнение от ivanst »

COLMIC FENDREEL - 0.14,8
Изображение

и това на резервата шпула но не знам защо толкова лесно се къса при вирбела .... Maver Smart Dual Band - 0.16
Изображение
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Спартак
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 2:58 pm

Re: Влакно за болонезе

Мнение от Спартак »

Здравейъе.колеги.Искам на попитам някой ползвал ли е влакната на Formax,и ако да какви са отзивите ?
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Влакно за болонезе

Мнение от naskobo »

За мен това е най-доброто от най-доброто което съм ползвал, съответно повод и основно.
Прикачени файлове
P2221172.JPG
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Влакно за болонезе

Мнение от to10or »

Всеки риболовец си има определени предпочитания за влакно ,съответно съобразено със стила му на ловене.Както е вярно,че всеки е.е жена си по различен начин,както му доставя най-голям кеф.Така че може би истината тук е в пробата на поне две-три влакна,докато се стигне до така желания оргазъм.
bgRaptor
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 6:17 pm

Re: Влакно за болонезе

Мнение от bgRaptor »

COLMIC FENDREEL - 0.14,8
Изображение

COLMIC XILO - ползвам го и за линиите на щеката
ivailo_ivanov_1
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Юли 20, 2015 9:31 pm

Re: Влакно за болонезе

Мнение от ivailo_ivanov_1 »

аз на моята 6м болонеза която е ефтинка и доста мека към върха за моята река където стръвта се презентира на 4-5м дълбочина ползвам по твърди4ко 0.20 за основно и повод0.16.вадя без кеп риби до 500-600гр не ми се пресуква много и съм си доволен.е мята на 15м мах ама при тая голяма дълбочина с добро захранване рибите не се плашат и си стоят по близо до брега.ама и на по плитките места добре си се лови на 1.5-2м си ловя скобар4ета.пробвал съм и с по меки влакна , и с по тънки ,ама не ме кефи на всяка голяма риба да късам по 10-15м влакно защото се е накъдрило и става на топка на върха и се оплитат и плувки и куки и вси4ко мазало после.пък ти си на светеща януари примерно и е -15градуса с вятър и се псуваш 4е на стъмване другите ловят ти превръзваш на фенер4е.за дълбока река с ефтино боло това е на4ина. 8кг морунаж и поп4ета за 2 сутрини на фона на дузина колеги с по няколко рибки не мисля да променям нищо даже се замислям за 0.22 основно 4е с няколко тупалки и това стана за смяна.с 0.14 основно и 16 кука като видя някои ми е смешен чесно.ми или лови мерни риби или не идваи на реката.по грубия такъм отсява и рибите.като прибираш маломерки само да не си капо ,че си дал20 лева за червеи и гориво догодина ще ловиш краставици.кеф цена нема
Herkules
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Чет Апр 02, 2015 6:37 am

Re: Влакно за болонезе

Мнение от Herkules »

Догодина живот и здраве мисла да ползвам плетено влакно на Госен номер 1 зелено с телескоп и болонезата на плувка .
Някой ловил ли е с плетено влакно и повод от монофил ?
Ко шъ каийти :lol: ?
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Влакно за болонезе

Мнение от chirusa_bg »

И по-страшни неща сме виждали..
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Влакно за болонезе

Мнение от miro253 »

Herkules написа:Догодина живот и здраве мисла да ползвам плетено влакно на Госен номер 1 зелено с телескоп и болонезата на плувка .
Някой ловил ли е с плетено влакно и повод от монофил ?
Ко шъ каийти :lol: ?
Ко да ти кажем? Зареди се с много поводи и куки /не знам какви ползваш, но в случая няма голямо значение/, резервни колена за въдиците, живарник със ситна мрежа, защото рибите, които ще стигат до теб ще са само дребните, здрави нерви и си ти.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Влакно за болонезе

Мнение от butnik »

Herkules написа:Догодина живот и здраве мисла да ползвам плетено влакно на Госен номер 1 зелено с телескоп и болонезата на плувка .
Някой ловил ли е с плетено влакно и повод от монофил ?
Ко шъ каийти :lol: ?
ШЪ МЪ извиниш,но по-голяма простотия от тази комбинация скоро не бях чел.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Herkules
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Чет Апр 02, 2015 6:37 am

Re: Влакно за болонезе

Мнение от Herkules »

Що ето ко си мислъ !
Плетено 0,17 мм с подвижна плувка и подвижно олово отдолу вирбел ,флуоркарбон 0,25 мм дропери микровирбел и поводи имам една кутия 0,10 мм монофил .
Плетеното лети много по добре за гонене на дистанция от монофила !
Съответно ще имам по-голяма дистанция от брега спрямо монофила.
Няма памет тънко и много по-здраво съответно момента със накъдрено влакно го забравям .
Няма да сменям влакна а само поводи и ралични по дебелина междинки от флуоркарбон по дебелина и размер .
Така си мисля само , за да го ползвам за нещо все пак го купих вече и ми е слабо за спининга.
Влакното е на Госен и е мног по-тънко от другите плетени влакна размер #1.
За какво да го ползвам друго незнам ?
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Влакно за болонезе

Мнение от М. Сталев »

Плетените влакна пият вода,кви болонезете кви 5 лева !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”