Влакно за болонезе

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Влакно за болонезе

Мнение от miro253 »

SUPER MARIO написа:И аз така... с червено ловя на реката и даже е мачово, потъващо и никакви проблеми нямам... Интересно какви проблеми ще имам с потъващо влакно... :roll: Избери си някое влакно на Тубертини...И какви риби ще ловиш с 0.18-0.20... Дебело влакно- лош контрол, тънко влакно-добър контрол... :D
Колега, би ли обяснил как си контролираш плувката, когато влакното ти потъне? Мачовото не винаги потъво, но често му се случва.
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Влакно за болонезе

Мнение от SUPER MARIO »

Ами то не потъва... Гледам да е във въздуха, не във водата... :D
Бързай бавно.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Влакно за болонезе

Мнение от miro253 »

SUPER MARIO написа:Ами то не потъва... Гледам да е във въздуха, не във водата... :D
Благодаря! :D
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Влакно за болонезе

Мнение от Кърцата »

Само да вметна , че след третия риболов всяко потъващо влакно става плаващо. Особено по нашите "чисти" реки. Те затова англичаните след всеки риболов го мият с препарат.
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Влакно за болонезе

Мнение от chirusa_bg »

За боло влакното трябва да е леко!
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Влакно за болонезе

Мнение от SUPER MARIO »

Като е тънко е леко... Като е по дебело тежи.. :D Някой ловил ли е с 0.10 основно...
Бързай бавно.
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Влакно за болонезе

Мнение от Shark Hooks »

Влакно 0,10 цяла линия без поводи ми е любимият монтаж за чаушан,черна мряна по Марица и Стряма .
За кефал обаче ползвам Lider 0,14 Lazer Pro Sil.Carb.Form.
Аватар
Sorcerer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 11:12 am
Местоположение: Бургас

Re: Влакно за болонезе

Мнение от Sorcerer »

От години си ловя с ей такова:
http://www.colmic.bg/lines/7/113/
и нямам причини, да го сменям с каквото и да било друго!
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Влакно за болонезе

Мнение от miro253 »

Всяко потъващо влакно трябва да го накараш да потъне за да потъне правилно без корем. Ако бъде оставено само да потъне ще потъне с корем и смисълът от него ще е никакъв, но това е при риболова с мач, което е и предназначението му. При риболов с боло, както каза колегата Супермарио по-горе, може да се ползва, но с яко задържане за да не пипа водата, поеме ли го водата, се потапя от течението и много трудно може да бъде коригирано без прехвърляне. Това с типично влакно за болонеза няма как да се случи, защото то се държи върху повърхноста на водата и може да потъне примерно след 2, 3, 5 минути, но кой прави толкова дълго изтичане в река?
Мой познат лови с основно 0,10 и не ползва вирбели, поводи и т.н. Веднъж сме ловили заедно, но риболова беше слаб, отървахме само капото с по една риба и не можахме да направим извода кое е по-добре. Аз си ловя с основно 0,16 и си слагам вирбели и поводи както според мен си му е реда. Със сигурност контрола с по-тънкото влакно, кастинга /ако се налага/ и презентацията на стръвта /мания за италианците/ са много по-добри, но без вирбел според мен стръвта няма как да не го усуква, а при закачка не е застрашена само въдицата, монтажа, плувката и каква част от линията могат да се изгубят според мен никой не знае, но пълно щастие няма.
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Влакно за болонезе

Мнение от Дилян »

COLMIC
Fendrel или X 5000
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”