Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

ionko_terziev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 993
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 11:21 pm
Местоположение: ахелой

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от ionko_terziev »

А какъв размер и грамаж макара си сложил?все пак въдицата е едва 210гр.
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от naskobo »

Благодаря за интереса и пожеланията :!:
ionko_terziev написа:А какъв размер и грамаж макара си сложил?все пак въдицата е едва 210гр.
http://www.youharbor.com/products/shima ... nning-reel" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow

Йонко,
Макарата ми е размер 3000, Шимано сепия CI 4-олекотен модел, тежи само 195 гр. Не мисля, че може да се купи в БГ.Поръчах я от Япония през САЩ, но се оказа, че е произведенена в Малайзия.Лека,бързооборотна с много прецизен аванс, но не рядко ми влиза влакно под шпулата.Само една руска макара през соца и тази са ми правили този номер :mrgreen: Ако някой има решение да подскаже?
pepi555 написа:... Можеш ли да кажеш че това е 100% твоята болонеза или е с една идея е по-мека...? Другото което ми прави впечатление е че до Страдиварито Мило слагаха на върховите модели едни страхотни супер леки водачи/бели със златен кант/ а на тази приличат на водачи от Тика .....
Пепи,

Междувременно открих, че "моята болонеза", каквато си я представях не съществува, а и позицията ми малко еволюира. Явно, че твърдост и лекота са биещи се характеристики, eдното е за сметка на другото и заложих повече на лекотата. По принцип твърдите въдици имат по-добър контрол в/у рибата, по-малко се оплита влакното около върха, но изискват по-дебел повод и са по-тежки. Понеже в 100 км радиус около София почти няма риболов на река с боло, когато ходя по Струма и Искър махам от тъмно до тъмно,така че всеки грам е от значение. Миналата година бях на инжекции в лакътната става. Мило-то се оказа оптималния вариант като комбинация от лекота/твърдост/акция от това което бях видял преди това. Сега с новия вносител се решава и въпроса със сервиза.

Изображение


Всяка снадка е маркирана от производителя, даваш му номера и си готов.Не съм виждал предните модели, но тези водачи изглеждат класни, финни и леки?
jasonsmith написа:От същия сайт ли я поръча - пескаре.ит и колко излиза доставката?

За колко време ти дойде?
Гена,
втози сайт я видях, но ми я донесе човек, който я е купил от произволен магазин на близка до сайта цена. Доставката през сайта беше над 20 €. Виж в темата за новия вносител на Мило има координати, би трябвало вече да може да се вземе от тук на по-разумна цена.
topsoft написа:Абе направи ми впечатление, че не ми я даде да извадя една риба, а ходихме няколко пъти :)...
Иво,я си представи, че я беше напипал в деня 4:0 :mrgreen:
Последно промяна от naskobo на Нед Сеп 20, 2015 12:53 pm, променено общо 2 пъти.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от Ачо ♣ »

Честита придобивка, Насе!
Дълго време да ти служи и все приятни емоции да ти носи! :smt023

Надявам се, че като дойдеш за костур на Батак ще дадеш и аз да я подържа малко, за да и се изкефя!!! :D :drinkers:
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от Veleka »

Насе, да ти е честита новата придобивка! Аз съм сигурно последният човек във форума, който научава за новото ти бижу. Като не чета на правилните места, пропускам важните събития.
Пожелавам ти да си я ползваш със здраве и да ти достави безброй риболовни емоции!
Да му мислят сега трофейните струмски скобари :)
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от DJONI RINGO »

Обаче Милото бе ударено в Мавера на Владетеля и се получи контузия-изтръпна ми главата и за Милото и за Мавера :)А Иво ти такива въдици да ловиш не искай-те са за финесаджии! Припомни си какво сътвори ти за два часа :)))))
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
georgiev6512
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Ное 16, 2009 2:39 pm
Местоположение: Бяла

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от georgiev6512 »

И аз от седмица имам MILO REDFIFTY RIVER 6 метра.Успях да направя един риболов на морунаж на р.Янтра.Страхотна болонеза,много чувствителна и е удоволствие да ловиш с нея, даже и дребни риби.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от miro253 »

Честито. Със здраве да го ползваш. Кога успя да се сдобиеш с него? Да не би вноса вече да е факт или си го внесе от вън?
georgiev6512
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Ное 16, 2009 2:39 pm
Местоположение: Бяла

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от georgiev6512 »

miro253 написа:Честито. Със здраве да го ползваш. Кога успя да се сдобиеш с него? Да не би вноса вече да е факт или си го внесе от вън?
Благодаря!От вносителя на Мило за България-Васил.
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от naskobo »

Изображение

Да добавя една добра снимка със струмска литровка :wink:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от naskobo »

20160715_112030.jpg
20160715_112030.jpg (143.18 KiB) Преглеждано 1697 пъти
Нагледно доказателство, че е разумно да се купуват скъпи въдици само от оторизиран дилър, предлагащ сервиз. В противен случай ще трябва да се ремонтират със снадки от Тика.
В случая вносителя на МИЛО ми достави оригинално 2-ро коляно от РЕД 50 в разумен срок и на съвсем приемлива цена, за което БЛАГОДАРЯ!
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
andrei kanaciev
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 9:58 am

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от andrei kanaciev »

Колега как успя да счупиш 2-ро коляно на това хубаво боло?
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от naskobo »

andrei kanaciev написа:Колега как успя да счупиш 2-ро коляно на това хубаво боло?
Може и се случва на всеки с всяка въдица-това са просто вещи, а не реликви. Акцентът беше върху правилния избор, а именно - гарантирания сервиз в разумен срок и цена, което МИЛО изпълнява на 100 %, В противен случай след ремонта имаш не маркова въдица, а сбирщина от снадки от Тика и предната въдица(както е мой приятел с Шимано Антарес + Тика), или продаваш на безценица.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
andrei kanaciev
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 9:58 am

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от andrei kanaciev »

Аз също не гледам на въдиците като на "реликва" , просто наистина ми беше любопитно каква е била ситуацията довела до счупването на 2-ро коляно. Не съм състезател, но смятам, че имам умения относно риболова с този вид въдици. За въпросното болонезе се изписаха много суперлативи, дори и аз бях решил да си го купя. Не съм съм адвокат на другите брандове,но почва да ме дразни обожествяването на въпросното боло. При първия въпрос защо се е счупила въдицата ми се обяснява , че това не е важно.
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от naskobo »

Чак пък "обожествяване"?! Това е просто една от най - добрите болонези на пазара към момента с може би най -добрият сервиз, В БГ вече сигурно има 15 -на собственика, повечето се се познаваме, няма лош отзив, но въпрос на предпочинатия....
Ако счупването беше при някаква особенна ситуация при риболов щях да споделя, но в случая е малшанс вследствие на бързо прибиране и транспорт без калъф и предпазител на водачите
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”