Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от naskobo »

Направих си труда за едно ревю на новата си придобивка -топ модела боло на MILO за 2015 г- REDFIFTY RIVER, което предполагам, че ще е полезно на любителите на речния риболов.

http://www.pescare.it/gb/match-coarse/r ... 6_00_metri" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow"

Имах желание да си купя боло от висок клас и дълго време сравнявах топ моделите на Шимано, Колмик, Дайва, Тубертини. Трудно решение, всичко което видях си има своите силни страни и слабости, така че реших да си купя тази въдица само по описание и на късмет, без да съм я виждал дори. Известно е, че този вид риболов е италиански специалитет и МИЛО предлагат изключително широк избор на болонези от всички класове, повечето от които имат високи оценки и суперлативи в италианските сайтове. Върховите им модели се произвеждат по най-новите постижения на технологията в завода REGLASS в Болоня, град който дава името на болонезите. Заводът REGLASS e Mека-та на карбоновата технология, последната европейска крепост срещу азиатската имитация.

http://www.reglass.it/en/" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow"

Изображение

Поръчах си болото в началото на лятото от Италия. Тогава МИЛО още нямаха действащ представител за България, но отскоро се появи новия вносител Васил Ячев, което решава въпроса със сервиза, а вероятно и цената може да се окаже малко по-разумна.
Имам десетина риболова на скобари с въдицата, т.е. достатъчно за първоначална оценка.
Да започнем ревюто от калъфа: непременно и традиционно червен от здрав плат, но не и специален калъф за тази високо класна въдица, което е малко разочароващо. М/у другото това се наблюдава и при повечето други брандове напоследък.


Изображение

Изображение

Изображение

Тапата и предпазителя за водачите също са най-обикновени. Няма и декоративни цветни ивици на водачите. Явно бай Емилио спестява всеки цент, който би оскъпил допълнително и без това скъпия модел. Общо взето само това са забележките ми , ако изобщо може да се наричат забележки.
Започвам суперлативите, а те са заслужени:

Изображение

Дизайнът е футуристичен, идва ми дори малко крещящ, но въпрос на вкус. Покритието е специално с противоплъзгащ ефект.
Макародържача е изработен специално за МИЛО, поставен е на традиционните за бранда 35 см от тапата.. Надежден, лек, без забележки. Тази позиция на макародържача е минимум с 5 см по-къса в сравнение с другите брандове. Това не причинява никакво неудобство при риболов, а от друга страна удължава работната дължина на болото.

Изображение

Водачите са 12 на брой, т.е въдицата е боло-мач, а не традиционна болонеза, която на 6 м обикновено е с 8-9 водача. Това предотвратява залепването на влакното при дъжд и повишава прецизността на кастинга .

Техническите данни отговарят на каталожните. Теглото е 210 гр., което отнесено към 12-те водача и сравнително високата акция до 20 гр , прави тази въдица изключително лека в класа си. Реалната дължина е 585 см .Посоченият в каталога 22.5 мм диаметър е средно аритметично от двата края на първа секция . Диаметъра при тапата е 23.5 мм, а в горния край на секцията 20.5 мм .Следващите секции прогресивно изтъняват в една изключително елегантна конструкция. Впечатляваща е мекотата с която се фиксират секциите при разпъване на болото, което е показателно за високо качество и точност на изработката. Същото се отнася и при прибирането –леко завъртане на секцията и снадката се прибира без никакво усилие.

Изображение

По каталог строя е определен като върхов. Въдицата е на границата на нужната мекота, без да я прекрачва в посока лигавеене. При правилно боравене кордата не се оплита на върха, кастинга е лек и точен. Отлично балансирана, без проблем се понася целодневен интензивен риболов.

Както е добре известно, оценка на въдица може да се направи само при борба с достойна риба. Разбира се избора на въдицата е въпрос на финансови възможности, като и с най-ниския клас може да се лови риба,определено най-важно е задвъдичното устройство. Обаче удоволствието от риболов с такава въдица оправдава всеки лев, вложен в нея. Изключително чувствителна при вадене на риба, поглъща всеки тласък и мигновенно го превръща в адреналин, като същевременно не губи контрола в/у рибата. Без проблем извадих скобар 1кг. от плитък бързей с 0.10 повод с възел на него.
Показателно за здравината на болото са твърдения на очевидци , че може да се огъва докато опише дъга от 180 гр, но засега не поемам този ненужен риск.
Последно промяна от naskobo на Пет Сеп 18, 2015 7:55 pm, променено общо 4 пъти.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от pampasa »

Наско - на четвъртата снимка - това да не би да е подвижен водач на някоя от долните /по-дебели/ секций :?:

Ако е така - мен лично тез младежи от Мило , ме губят като клиент :roll:

Видях в ревюто ,че въдицата е по-скоро боло-мач ,но въпреки това слагането на подвижен водач там е меко казано .............глупаво.

Честита придобивка и браво за труда , който си положил за ревюто :!: :!:

Червеното не ми е любимия цвят :roll:
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от naskobo »

pampasa написа:Наско - на четвъртата снимка - това да не би да е подвижен водач на някоя от долните /по-дебели/ секций :?:
Здрасти Стенли!
Въдицата има 4 подвижни водача на долните секции и 2 на върха.Лично на мен това не ми пречи-напротив.Незнам да има друг начин да се сместят 12 водача на 6 секции?
За любителите на традиционното боло същата въдица се продава и като гол телескоп( практикува се и от Дайва) В БГ има първокласни майстори,които на разумни цени могат да изпипат болото по вкуса на собственика.Вероятно и по-евтино ще излезе. Мислих така да направя, но оригиналното решение ми допада повече.

от каталога: "..
The Red fifty River is assembled as a match rod. Also available as a blank.."
Последно промяна от naskobo на Пет Сеп 18, 2015 6:53 pm, променено общо 2 пъти.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от miro253 »

Браво и благодаря за положения труд Наско. Определено въдицата изглежда класна болонеза и със здраве и много удоволствие да я ползваш.
Искам да попитам кое взе превес в избора ти в сравнение с другите брандове? По-точно ме интересува в сравнение с Colmic Fiume xxt180 и Tubertini Level 8306. Това съм пипал за сега. В момента ловя с Тика Суинг /неволно тунингована, но превърнала се в перфектна :lol:. Ако някой го интересува мога да му обясня как/ и честно казано смея да твърдя, че разликата в цената между посочените от мен въдици е много по-голяма от разликата в класите. Говоря за усещане разбира се, защото с Тубертинито и Колмика не съм ловил, а само съм ги клатушкал, но тест-драйв на реката поне за сега няма как да се случи.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от chirusa_bg »

Честито Насе!
Още много сезони да си я ползваш!
За мен в последните години повечето продукти на Мило са безумно, крещящо грозни.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от naskobo »

miro253 написа: Искам да попитам кое взе превес в избора ти в сравнение с другите брандове? По-точно ме интересува в сравнение с Colmic Fiume xxt180 и Tubertini Level 8306. .
Здрасти Миро!

В темата съм споменал, че купих МИЛО-то по настроение, без да съм го виждал, така че не съм я сравнявал 1:1 с посочените модели. Имам бегло впечатление от тях, държал съм ги в ръце, но не съм ловил.
Colmic Fiume xxt180 ми се видя прекалено мек и тънкостенен. (Същото и за Tubertini Level 8306) В каталога е определен като параболик, което за мен не е най-доброто за скобари. Ако трябва непременно да си купиш Колмик, по-добре да е FIUME Nx-Gen. Изключително стегнат строй , но е значително по-тежък.Освен това доколкото знам, Колмик се произвеждат в Малайзия-може напрактика да няма значение, но Реглас ми звучи по-сериозно :)
Това, че МИЛО-то е боло-мач( 12 водача) също натежа в избора ми, защото го ползвам и на язовир, а там това има значка.
На теб ще ти отива повече Миро с Мило :lol:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от topsoft »

Абе направи ми впечатление, че не ми я даде да извадя една риба, а ходихме няколко пъти :)

Щех и аз да я похваля.....

Шегичка, честито и тук, зимата ще е истинския тест - в студа.
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от М. Сталев »

Честито със здраве да си я ползваш,лично на мен визуално ми допада много :)
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от lusienn »

Честито-аз трябва да я пипна на живо,което се надявам да е скоро на съвместен риболов с теб по Струма.

Сега съм в ремонт в къщи,но до няколко дни ще съм готов-и може да се уговориме нещо по въпроса.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от jasonsmith »

Насе първо честито! От същия сайт ли я поръча - пескаре.ит и колко излиза доставката?

За колко време ти дойде?
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от кирил великий »

Честита болонеза, naskobo!
Много риби с нея ти желая - дълго да си я ползваш! Харесаха ми водачите с дългите крачета. Хаирлия да ти е!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
pepi555
фен клуб-скобар
Мнения: 611
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 12:21 am
Местоположение: София

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от pepi555 »

Колега честита придобивка, със здраве и много приятни емоции с нея.... миналата година следях темата ти за избора на въпросното боло което да е ''естествено продължение на ръката'' с голям интерес защото и аз бях в същия филм - доста болонези смених докато не намерих това което търсех/съвсем неочаквано/. Можеш ли да кажеш че това е 100% твоята болонеза или е с една идея е по-мека...? Другото което ми прави впечатление е че до Страдиварито Мило слагаха на върховите модели едни страхотни супер леки водачи/бели със златен кант/ а на тази приличат на водачи от Тика примерно
:drinkers:
На всички невярващи за килограмите мога да им кажа че : Риба и Цици се разбират колко са голями само ако ги държиш в ръцете си!!!
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от lusienn »

Според мене Наско-си е купил нещо,щото обича да лови с по така такъми.

Но има всеки ден нещо ново на пазара-така че не мисля че това ще му е последната въдица,

все пак видяхме се на живо-и бързо прецених ситуацията в която е в момента.

Тя е човека Обича хубавите неща-да му доставят удоволствие-парите-изкарват се :D
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от butnik »

Впечатляваща въдица,имах късмета да я подържа на Канала.Наско е описал всичко и не остава нищо друго освен пожелания за много положителни емоции с нея.Мило доказа за сетен път класата си.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Ревю на боло MILO_REDFIFTY RIVER

Мнение от hshopov »

Браво Насе...страхотно ревю...
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”