Tica Signal или Tica Wonder 5m

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Tica Signal или Tica Wonder 5m

Мнение от jasonsmith »

Здравейте колеги

Чуденето ми е между двете тики Tica Signal или Tica Wonder 5m.

Риболов на скобари - Струма и Искър.

Трябва ми здрава и сравнително лека сопа, за това се колебая за wonder-a..

Дайте съвет, и ако се сещате за някоя друга до 200 лв- споделете!

Ще ми трябва и макара, така че дайте предложения и за качествена макара!
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Tica Signal или Tica Wonder 5m

Мнение от lusienn »

Втората съм я държал-ама 6 метра-първата не съм.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Tica Signal или Tica Wonder 5m

Мнение от miro253 »

За Струма от изброените съм твърдо ЗА Сигнал. Уондъра е прекалено мощен според мен и ще убива удоволствието. Според мен дилемата е по-скоро между Сигнал и Тех. Макара - добро бюджетно решение е Рьоби Слам 4000 с мачова шпула.
maverini
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 11:21 am
Местоположение: Плевен

Re: Tica Signal или Tica Wonder 5m

Мнение от maverini »

На 170гр пръчка,да сложа 360гр макара,ба...
saw1977ewa
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Съб Ное 22, 2014 8:50 am

Re: Tica Signal или Tica Wonder 5m

Мнение от saw1977ewa »

maverini написа:На 170гр пръчка,да сложа 360гр макара,ба...
Рьоби Слам в размер 4000 е 249грама.Размер 2000 е само 215грама и е на цена около 163лева. За тези пари,грамаж а и като се има на предвид и реномето на марката си е добър вариант за болото.
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Tica Signal или Tica Wonder 5m

Мнение от kevlar »

Рьоби Слам в размер 4000 е 249грама.Размер 2000 е само 215грама и е на цена около 163лева. За тези пари,грамаж а и като се има на предвид и реномето на марката си е добър вариант за болото.[/quote]

Прав е колегата, Слам са доста леки, все пак е най-лекото Риоби за размера си и за тези парици, няма аналог!
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
maverini
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 11:21 am
Местоположение: Плевен

Re: Tica Signal или Tica Wonder 5m

Мнение от maverini »

Да може би сте прави колеги,но все пак размер 4000 ми се струва малко голям за 5ца болонеза.
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: Tica Signal или Tica Wonder 5m

Мнение от jasonsmith »

В крайна сметка днес тръсках Signal-a, Wonder и Inspirat.

Взех си Инспират-а, надявам се съм направил правилен избор.

Не знам защо я дават 220 гр., като тежи 184 гр., и ми се стори най-изпъната и стегната.
Изображение
Относно макарата както Миро каза, Риоби Слам е много добър избор, но така и я нямаше в магазина, и взех Заубер 2000, но ми идва малко тежка (275 гр), надявам да не съм направил грешен избор..
Изображение
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Tica Signal или Tica Wonder 5m

Мнение от kevlar »

Ще разбереш, като му дойде времето колега!
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Tica Signal или Tica Wonder 5m

Мнение от miro253 »

Със здраве да си ги ползваш и гъсти риби.
Заубера си е доказана макара, но е тежичка. Трябваше да погледнеш във форума. Един колега продава Слам по 140 лв., но в никакъв случай не си сбъркал.
Препоръчах 4000, защото е с доста широка шпула, реди много добре влакното и много хубаво замята, а с мачовата шпула събира корда точно колкото трябва.
lyudmil75
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Яну 05, 2014 11:19 pm

Re: Tica Signal или Tica Wonder 5m

Мнение от lyudmil75 »

:lol: :lol: :lol: не се научи,че не е важна гегата а кой е зад нея ората с геги от левчето пълнят багажници а ние с теб къпем стръвта :lol: :lol: :lol: аре честити и да почерпиш :drinkers:
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: Tica Signal или Tica Wonder 5m

Мнение от jasonsmith »

miro253 написа:Заубера си е доказана макара, но е тежичка. Трябваше да погледнеш във форума. Един колега продава Слам по 140 лв., но в никакъв случай не си сбъркал.
Абе уж я пробвах и балансираше добре гегата, ама си мисля, че ще взимам друга - по - лека след месец-два :)..
lyudmil75 написа::lol: :lol: :lol: не се научи,че не е важна гегата а кой е зад нея ората с геги от левчето пълнят багажници а ние с теб къпем стръвта :lol: :lol: :lol: аре честити и да почерпиш :drinkers:
И това е вярно :drinkers:
Wikstil
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 11:33 am

Re: Tica Signal или Tica Wonder 5m

Мнение от Wikstil »

Здравей колега.Дълги години ловя със Сигнала и едва миналата година стигнах до правилната и балансираща макара за болото което е около 150 гр.Това е Дайва Лекса-265 гр.С тази макара теглото на болото просто изчезна.Преди бях с по лека макара ,пробвах с по тежка но с тая баланса заспа в ръката ми а не някъде по нагоре.За сведение със същата макара Дайва Легалис-265 гр. другото ми боло 5м/и Сигнала е 5/с тегло около 200гр. не се балансира.Вероятно ще трябва по тежка.Много време лових с лека макара около 200 гр. но не е това грамажа за такъв вид въдица.Наслука на всички и пускайте повече риби обратно за да има и занапред запомнящи се риболови.Поздрави.
Аватар
ribo_men
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 343
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 8:31 pm

Re: Tica Signal или Tica Wonder 5m

Мнение от ribo_men »

По добре макарата да е с една идея по тежка...20, или 30 грама , не са чак такава болка за умиране... :)
По лошото е, ако е макарата е по лека. Тогава, особенно 6 метровите дърпат напред и се чудим, уж лека, а след 4 часа риболов, китката те боли... :roll:
За 5-ца...няма никакво значение, предвид това, че са под 200 грама...там макарата, не е от особенно значение... :wink: мое мнение, от личен опит!!!
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Tica Signal или Tica Wonder 5m

Мнение от bruno11 »

Wikstil написа:Здравей колега.Дълги години ловя със Сигнала и едва миналата година стигнах до правилната и балансираща макара за болото което е около 150 гр.Това е Дайва Лекса-265 гр.С тази макара теглото на болото просто изчезна.Преди бях с по лека макара ,пробвах с по тежка но с тая баланса заспа в ръката ми а не някъде по нагоре.За сведение със същата макара Дайва Легалис-265 гр. другото ми боло 5м/и Сигнала е 5/с тегло около 200гр. не се балансира.Вероятно ще трябва по тежка.Много време лових с лека макара около 200 гр. но не е това грамажа за такъв вид въдица.Наслука на всички и пускайте повече риби обратно за да има и занапред запомнящи се риболови.Поздрави.
Здравей колега и аз съм със сигнала
Изображение
макарата която му сложих е новия страдик
Изображение
мисля че за 5 цата тази макара е ОК
поздрави
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”