Помощ за избор между две болонезета

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Помощ за избор между две болонезета

Мнение от miro253 »

А на коя река мислиш най-често да я ползваш?
Аватар
BERG
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 4:08 pm
Местоположение: Добрич

Re: Помощ за избор между две болонезета

Мнение от BERG »

miro253 написа:А на коя река мислиш най-често да я ползваш?
Аз съм от Добрич и тук най близката река е на 100-тина километра ( т.е. говорим за 5 максимум 10 излета на година от тук и този бюджет) - но планирам за Росица, Янтра, Камчия и то основно ще търся кефал - рибата на моето детство :fishing8:
А последните 4-5 години ходя предимно по морето за зарган и платерина с едно Глобе Тъндър 4,5 м с акция 40-80 и 30 гр бомбарди и пада голямо махане - така че по грубите пръчки не ме плашат - стига гегата да е здрава и да не е много мека
:supz: Който може не пита който пита може :supz: :supz: :supz:
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Помощ за избор между две болонезета

Мнение от miro253 »

За мое съжаление аз по тези реки не съм ловил, но и аз имам твоя поблем с минимум 100 км. до реката Янтра и Камчия съм ги виждал поне и те са си за 6 метрово болонезе, но това е изискване по-скоро ако наблягаш на мрени и скобари. Кефала иска свободно изтичане и контрола над плувката не е толкова значим и според мен можеш да го търсиш спокойно и с 5 метрова болонеза. Препоръчвам ти го, защото специално при тези въдици класа има голямо значение. Това е въдица като спининга - не я изпускаш цял ден от ръка и поне според мен всеки грам има значение., но и всеки грам си има цена. Макарата също е важна. Пиша ти тези неща, защото този риболов е доста ефективен и ефектен след като го усвоиш и неминуемо ще прибегнеш до въдици по-висок клас, но ако си купиш нещо еФтино в момента ще ти излезне по-скъпо в последствие. Не те навивам, но помисли ако ще практикуваш такъв риболов та макар и десетина пъти в годината, дали не е по-разумно да прибегнеш до нещо в средния клас защо не и втора употреба. Аз съм с такава въдица вече 5 години.
Аватар
BERG
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 4:08 pm
Местоположение: Добрич

Re: Помощ за избор между две болонезета

Мнение от BERG »

Хм ...... имам един триколенен English Warrior 4.5 м 10-30гр тежи 220 гр - по твоите думи и тя би трябва да стане за това което си мисля - ма много е мека тая пръчка
:supz: Който може не пита който пита може :supz: :supz: :supz:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”