Tica Ares 6m?

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

chucheto73
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:48 am

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от chucheto73 »

Може да си прав колега mrenka но специално swinga ми тежи леко напред! докато aresa не се усеща! Баланса също играе важна роля
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от miro253 »

topspin написа:сигнала го напънах да го пробвам с 300грамов морунаж да го вдигна без кеп ,и върхът се строши на 2 места ,но пък веднага на другият ден ми пратиха нов връх за 18лв ,така че не е болка за умиране , по принцип тиките са трошливи ,с дайвата закачам един футер с 2 пакета захранка 2 кила и го отлепям от земята на сухо , дайвите са номер 1 , няма друга марка ,сега съм набелязал една седмица team daiwa bolo match с 12 водача , и ще я поръчвам
Да така е. За италианците болонезите са Дайва и всички останали. Лошото е, че тук у нас е много трудно човек да ги види и пипне.
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от Veleka »

miro253 написа:Много точно казано - въдицата тежи, когато няма кълванета. Относно Тика Сигнал: това според мен е въдица 1:1 с Шимано Аспайър като разликата е само в качеството на карбона просто тиката не е толкова лъскава. Като дебелина на бланката и строй са много подобни. Който харесва въдици с дебела бланка няма какво да се чуди.
20141210_115013.jpg
Съжалявам колега, но сравнението, което правиш между Тика Сигнал и Шимано Аспайър е много далече от реалността. Този модел на Шимано се предлага с различни акции и нито едно болонезе от тях не се доближава, като строй и поведение до Тика Сигнал. За сравнение ще взема Шимано Аспайър CX TE 5 - 600 GT, за която имам преки наблюдения. Това си е мощна болонеза с овални бланки и подчертано върхов строй. С тази въдица в ръката винаги съм имал усещането, че мога да извадя всяка една речна риба, независимо от силата на течението.
Сигналът сравнен с Аспайър е много по-крехка въдичка с полупараболичен строй /производителят я определя, като параболик ....... но НЕ /. Много по-мека е от Шиманото и губи контрола над трофейните риби особено в бързо течение. Тиката изисква повечко търпение, здрави нерви и много прецизен аванс на макарата в борбата с речни риби над 1.5кг.
Накрая едно видео за трудностите, които изпитва моята Тика Сигнал 6м с трофеен скобар в средно бързо течение.
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от miro253 »

Нещо май съм се изразил неправилно: в никакъв случай нямам намерение да сравнявам двете въдици. Още не съм изтрещял толкова :lol: . Просто исках да кажа, че според мен тази тика се доближава до Аспайра, а това, че Сигнала го водят параболик аз лично не го вярвам. Даже и на клипчето се вижда, че въдицата работи максимум с половината си дължина даже и като се "мъчи". Това "Мощна параболична акция" от някои описания си е туристическа атракция. Поне така мисля аз, но да не разводняваме повече темата, че тя е за Арес.
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от N.Dimitrov »

Не нищо не се разводнява даже си стана доста интересна тема :)

За суинга мога да кажа ,че според мен това което се казва за нея ,че е най-чупливата Тика е доста противоречиво, вадил съм риби директно без кеп и то по 300/400гр риби, удрях я в клон при замахване и то търсих дистанция(беше силен удар!) и никакви поражения, въдицата има страхотна акция малко е по-бавна но кефа от трофейна риба е максимален, въдицата позволява супер тънки линии и когато се борищ с едра риба е неуписуемо работата с аванса в такава ситуация трябва да е доста тънка и пипкава което те държи постоянно в напрежение и всяка риба доставя голям адреналин.

Инспирата е доста твърда въдица за силов риболов и не ми допада много но съм ловил и с нея, за нея се твърди ,че е много здрава но при среща с клон се счупи върха и то два пъти .. за сега съм се насочил следващата ми покупка да е Мило но много искам и някоя Дайва да пипна но това с времето :)
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от Veleka »

N.Dimitrov написа:.......... за сега съм се насочил следващата ми покупка да е Мило но много искам и някоя Дайва да пипна но това с времето :)
Не може да се отрече, че във високия клас Мило изкараха на пазара две много сполучливи болонези. Друг италиански гигант - COLMIC, също предлага болонези с много високо качество. Ако имаш възможност, запознай се отблизо с COLMIC FIUME XXT 180 или COLMIC ROYAL S-200.
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от N.Dimitrov »

То ако ме питаш мен ми се иска всичките да ги пробвам но няма как, иначе са ми се набили два три модела със сигурност единия е редфифти, не съм докосвал тази въдица но доста любители на болонезите я хвалят, дори един колеги всеки път ми разказва как,защо кое-и от там много се запалих, по описаното за нея отговаря на очакванията ми от една болонеза.
За Дайвите се знае ,че са най-добрите в изработката на болота но не знам почти нищо за тях, за това ми се иска и да взема някоя да я видя що за пръчка е :) .
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от bruno11 »

N.Dimitrov написа:То ако ме питаш мен ми се иска всичките да ги пробвам но няма как, иначе са ми се набили два три модела със сигурност единия е редфифти, не съм докосвал тази въдица но доста любители на болонезите я хвалят, дори един колеги всеки път ми разказва как,защо кое-и от там много се запалих, по описаното за нея отговаря на очакванията ми от една болонеза.
Колега заповядай на риболов с нашата група, ще ти дам да ловиш с ред 50 на 6 или на 5 метра, за да си изградиш мнение.
пс.разбира се имаме и дайви в калъфа :)

поздрави
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от miro253 »

Кои дайви ако не е тайна? Нещо взех доста да им се възхищавам.

Да вземем да направим една среща да си ги премерим.... болонезите.
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от pampasa »

Скоро лових с DAIWA AIR BOLO 6 м. /на приятел / ....................мога само да кажа : ЛЕЛЕ - на момента намразих всичките си болонези :wink:

На 6 м. тежи - 165 гр. , хванах няколко Скобара с нея / 1 - 1.4 кг. / - изживяването е неописуемо :idea:
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от bruno11 »

miro253 написа:Кои дайви ако не е тайна? Нещо взех доста да им се възхищавам.

Да вземем да направим една среща да си ги премерим.... болонезите.
- аз имам daiwa tournament big fish / на 2 риболова нямам трофейни риби с него /
- моя човек има daiwa tournament vip , сега ще се вкара и EVO ,аз се замислям за едно AIR , ама нямам място в калъфа ,
(всичко окомплектовано с новите бързи дайва лувиас)
ти какви дайви имаш ?

*ако може админ да раздели темата и да се отвори една само за дайва,за да може да коментираме тук човека пита за друго

поздрави
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от N.Dimitrov »

На мен не ми пречи, може и да не се делят темите, даже ми е супер интересно :)
Твоят човек с Дайвата VIP е супер точен :)
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от miro253 »

bruno11 написа:
miro253 написа:Кои дайви ако не е тайна? Нещо взех доста да им се възхищавам.

Да вземем да направим една среща да си ги премерим.... болонезите.
- аз имам daiwa tournament big fish / на 2 риболова нямам трофейни риби с него /
- моя човек има daiwa tournament vip , сега ще се вкара и EVO ,аз се замислям за едно AIR , ама нямам място в калъфа ,
(всичко окомплектовано с новите бързи дайва лувиас)
ти какви дайви имаш ?

*ако може админ да раздели темата и да се отвори една само за дайва,за да може да коментираме тук човека пита за друго

поздрави
Аз имам Дайва Балистик. Много по-скромна е и сега е в проект Калдия SHA, но това е за макарите. Имах щастието да пипна DAIWA AIR BOLO, но не си го позволих /за сега/. Единственото лошо при тази болонеза е, че няма къде по-високо да се качиш в момента! В един италиански форум има вече изписани 50 страници за нея. Това е универсалната болонеза според тях и описанието и. Няма значение колко дебел повод ще ползваш - тя ще се справи. Струва около 1000 лв. .......

П.п Аз на евентуална среща ще покажа друга екзотика, в друга крайност /поне за мен е така/. Или ултралайт болонеза справя ли се с едри риби? Стига да ги закачим разбира се.

Evo ще ми е интересно да го пипна въпреки, че съм се насочил към Superslim.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”