Tica Ares 6m?

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Tica Ares 6m?

Мнение от N.Dimitrov »

Добра ли е болонезката колеги, кажете заслужава ли си, най-вече ме интересува как се държи на реката в смисъл прекалено твърда ли е мека ли и т.н.
Grigor.S.
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Дек 02, 2014 6:34 pm

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от Grigor.S. »

Много добро болонезе няма да сгрешиш ако я купиш.
tzetzo62
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 2:25 pm
Местоположение: Търговище

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от tzetzo62 »

Grigor.S. написа:Много добро болонезе няма да сгрешиш ако я купиш.
+1
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от miro253 »

Хубавото е, че има части ...... . За мен има нещо невъзможно в нея. Този грамаж с тази акция си противоречат според мен. С риби до килото не вярвам да има проблем, но бонусите могат да направят повода по-здрав от нея.
rokooo76
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 201
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 6:21 pm
Местоположение: Севлиево

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от rokooo76 »

miro253 написа:Хубавото е, че има части ...... . За мен има нещо невъзможно в нея. Този грамаж с тази акция си противоречат според мен. С риби до килото не вярвам да има проблем, но бонусите могат да направят повода по-здрав от нея.
Има макара,има аванс,какъв да му е проблема,малко повече време за изваждане на бонусите,и по голям кеф.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от miro253 »

Така е. Обаче според мен някъде е сгрешена за да запази праметрите си и цената си. Иначе спор няма, че привлича с данни, а като имаме в предвид и рибните ни запаси в реките за нашите географски ширини можеше да бъде перфектната въдица. Трябва ужасно много да се пази и при закачки и всякакви подобни.
peasehead
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 2:12 pm

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от peasehead »

Здравейте колеги,

имам въпросната болонеза от 4 години. доставя голямо удоволствие при вадене на всякаъв калибър риби. По цяла зима ловя с нея, нямам никакви проблеми. Имам любими места по долното течение на Янтра, лятото ловя там мряни от 500 до 2 кг. нагазил до кръста в бързей. Въдицата се справя перфектно. Въдица се чупи от рибаря, не от риба:)
+1 от мен.
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от lishev_64 »

Уникална е въдицата - няма да сгрешиш. Ниския грамаж да не те притеснява - нещо нормално за TICA. Но пък удоволствието да я държиш в ръцете си и да ловиш с нея, е незаменимо........."Въдица се чупи от рибаря, не от риба" - много правилно ти го е написал колегата. ...Въобще не се замисляй!... Успех!
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от chirusa_bg »

rokooo76 написа:
miro253 написа:Хубавото е, че има части ...... . За мен има нещо невъзможно в нея. Този грамаж с тази акция си противоречат според мен. С риби до килото не вярвам да има проблем, но бонусите могат да направят повода по-здрав от нея.
Има макара,има аванс,какъв да му е проблема,малко повече време за изваждане на бонусите,и по голям кеф.
В голи реки като Струма става.
Проблема идва, когато в твоя бряг, в краката ти има подмол, дърво и др. Тогава се налага да напънеш с въдицата, за да спреш рибата.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Tihomir75
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 2:47 pm

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от Tihomir75 »

Колега пуснал си темата и в фейса,там питаш за Сигнал накрая така щесе объркаш от мнения че щесе чудиш какво да вземаш,ловил съм и със Сигнал и със Арес,сега съм със Уондър,всичко зависи от реката ,рибите и претпочитанията за по мека или твърда въдица.............
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от N.Dimitrov »

Прав си колега толкова модели ми се въртят в главата ,че вече не знам и аз какво да избера, даже се замисли и за едно мило коекс мастер на 5м абе лудница ми е в главата в момента :D
Tihomir75
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 2:47 pm

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от Tihomir75 »

За Тиките поне има резервни части,за Милото немога да кажа нищо,но италянците няма дасе изложат,успех в покупката.
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от bruno11 »

взимай коекс мастъра , няма да сбъркаш.
С частите няма никакви грижи Васко държи винаги налични ,мисля че доста колеги от форума могат да го потвърдят и то дори за регласките модели .
поздрави и успех
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от miro253 »

N.Dimitrov написа:Прав си колега толкова модели ми се въртят в главата ,че вече не знам и аз какво да избера, даже се замисли и за едно мило коекс мастер на 5м абе лудница ми е в главата в момента :D
Трудно е колега особено на нашия пазар на, когото почти нищо не можеш да пипнеш. Понеже и аз бях като теб, доста се лутах, но и понаучих за това така се изказах по-нагоре. Ареса е добре замислена болонеза, но няма как да се изпълни качествено за тези пари. Има такава, но е на Дайва и струва три пъти повече. Ареса си противоречи с мощност, лекота и качество. Сигнала е в пъти по-добър според мен стига да ни ти е проблем дебелината на бланката. Тя е проблемна само при вятър според мен. В никакъв случай не искам да засегна собствениците на Арес. Просто споделям моите си изводи с цел да съм полезен. Ако ще купуваш 5 и 6 метрова болонеза моят съвет е не инвестирай много в петицата /зависи с какъв бюджет разполагаш де/, а наблегни на шестицата ако искаш да ползваш и двете въдици. Пет метровите са леки и не толкова претенциозни откъм баланс и лекота. Например Тика Тех. Скоро пипах и едно приятно Тубертини, но не си спомням модела. Беше червено. Накратко казано може да се намери добра петица с тегло до 200 гр. на цена до 200 лв. С шестицата компромис не бива ако не искаш само да я имаш и някак си винаги да те влече да ловиш с петицата, защото не те уморява. Тук обаче нещата опират само до бюджет. Аз лично, благодарение на колеги от тук имах късмета да се докосна до Дайва еър боло. Смело мога да твърдя, че друга такава болонеза до сега не е създадена, не я купих единствено заради цената, но не знам дали не сбърках. Купих нещо друго, за кето ще споделя чак след като го пробвам, а и то ме изненада ощи преди да го ползвам. Да не прозвучи нескромно,но със сигурност само аз го притежавам у нас - за сега де. Малко отплеснах и дано да не съм бил отегчителен, но добра шестица се избира трудно особено, когато не си готов да направиш компромис с нещо. Старата ми болонеза е Тика Суинг и за мен/подчертавам за мен/ е най-добрата им болонеза и това е мнението и на вносителите на Тика. Успех и не бързай. Намери твоята си болонеза.
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Tica Ares 6m?

Мнение от bruno11 »

Миро ,добре си го написал , но колегата няма да се жени - взима си една сопа, а и да се ожени има разводи .
Взимаш ловиш вадиш си мнение,караш напред и така .
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”