Помощ при избор на болонезе

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

jorko__82
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 232
Регистриран на: Сря Яну 05, 2011 10:32 am

Помощ при избор на болонезе

Мнение от jorko__82 »

Здравейте колеги,моля за мнение относно избора ми на боло.Искам болото да е на 5м задължително.

Спря съм се на следните модели в средния клас:

1.Тика Сигнал 5м.

2.Мило коекс мастер 5м.

И имали смисъл да взема пръчка по висок клас на 5 м. понеже чета по форума че за 5 м може и по ниския клас.
Досега съм с Колмик фиуме на 6м. много добра пръчка но ми идваше дълга на местата на които ловя и за това се разделих с нея.
Ако е високия клас съм се спрял към следните модели:

1.Колмик фиуме 5м-

2.Мило Ред фифти 5м-

3.Мило Страдивари 5м.


Очаквам вашите съвети.Благодаря!!!
kirov74
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 12:54 pm

Re: Помощ при избор на болонезе

Мнение от kirov74 »

Аз лично ползвам Сигнала точно на 5 м,дори и при изненадите на Тунджа не ме е предала ....Успех с избора
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на болонезе

Мнение от miro253 »

Вземи си един Коекс Мастър на 5 метра, пък по високия клас остави, когато отново ти потрябва шестица въпреки, че и той е 290 лв. Това е разумното решение според мен, а ако не те притесняват парите можеш да си купиш и 5-ца висок клас. При всички положения е по-добра, но е скъпа. От последните три аз бих избрал Страдивари Стронг на 5 м. Скоро пипнах и товаhttp://www.masterfishing.bg/product/337 ... er-mx.html много финна, но придава усещане за много мощ.
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на болонезе

Мнение от naskobo »

При подобна дилема по Коледа 2015 г, хвърлих ези-тура и ми се падна КОЕХ, за което не съжалявам. С една идея е по-мека от това което по някаква си причина тук е прието за стандарт, но след като свикнах не помислям за по-голяма твърдост.
Доста се изписа за тази въдица, за мен е оптимален вариант цена-качество на 5м.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
jorko__82
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 232
Регистриран на: Сря Яну 05, 2011 10:32 am

Re: Помощ при избор на болонезе

Мнение от jorko__82 »

Мерси за съветите.Наистина е трудно да избереш пръчка в моето положение (не мога да ги разпъна на живо и да преценя коя е моята пръчка) и затова всяко мнение на колегите е ценно за мен .Ще изчакам още някое друга мнение и ще направя своя избор.Багодаря111
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Помощ при избор на болонезе

Мнение от bruno11 »

Здравей колега ,
до голяма степен се съгласявам с написаното от колегите ,м/у другото и аз гледах хамъра при бино ,но някак си не ми легна ако щеш и като изработка .
ловил съм и притежавам част от изброените от теб сопи,така че кажи към коя се насочваш,за да коментираме - какъв бюджет си заделил,а и въдиците са с различно поведение ,няма универсална къде и какви риби предимно ловиш .
аз лично към момента въпроса съм го решил така :
Изображение
Изображение
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”