БОЛОНЕЗА FL ULTRA TEAM 6М

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

ANGEL74
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Окт 12, 2016 11:00 am

БОЛОНЕЗА FL ULTRA TEAM 6М

Мнение от ANGEL74 »

Здравейте колеги.Моля за някакви мнения за тази болонеза.Има доста неща написани, но за 5 метровата.Суперлативите са доста.Интересува ме 6-та тъй като имам усещането ,че понякога при риболов ми трябва малко по-дълга пръчка.В момента използвам 5-ца на друга фирма и дължината и е реална.Използвам я основно по р. Янтра около В.Търново и околностите.
gogata7904
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 204
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 10:41 am

Re: БОЛОНЕЗА FL ULTRA TEAM 6М

Мнение от gogata7904 »

реалната дължина е 5.70 м за тези парици е перфиктната въдица имах такава и съм доволен от нея продадох я да си взема тика лека е с върхов строй не с обаче да е на FL че гледам на осако мифине и др всичките са китайски ама ми се струваче тази е направена една идея по добре
Това си е лично мое мнение
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: БОЛОНЕЗА FL ULTRA TEAM 6М

Мнение от mrenka »

Миналото лято лових с такава шестица на приятел, че бях взел само спининг и фидер. Хареса ми как се справя с едри борбени скобари, но предните водачи май скърцаха леко. За парите си е супер, по магазините съм виждал абсолютно еднакви разцветки с надписи на FL и на Osako.
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: БОЛОНЕЗА FL ULTRA TEAM 6М

Мнение от Chromeo »

Има въпросната 6-ца Ultra Team от 2 години и си я ползвам с кеф. За сега съм много доволен от нея. Въпреки привидно голямата си акция 10-40 се усещат добре както дребни червеноперки, така и по-големи риби. Доста зор съм й дал с едри каракуди и шарани над кило, но пръчката устоя на всички тестове мисля, че е за парите си е повече от добра. Единственото, което аз виждам като лек недостатък е необходимостта от по-голяма макара, за да се балансира добре. С лека макаричка риболова е доста тегав, особено интензивния. Ето виж с макара, с която ползвам болонезата( Sert Tectonic 3003 с влакното 330 гр.) къде идва баланса:
2.jpg
1.jpg
Мисля, че примерно с Formax Mantaray Match 40 (379 гр.) ще заспи положението ЦЪК
catch a fish or die trying !!!
ANGEL74
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Окт 12, 2016 11:00 am

Re: БОЛОНЕЗА FL ULTRA TEAM 6М

Мнение от ANGEL74 »

Благодаря Ви за мненията.Обаче взех малко да се замислям - пръчка близа 300 гр. и макара близо 400 гр общо 700 гр.Май ще дойде малко тежичка за цял ден.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: БОЛОНЕЗА FL ULTRA TEAM 6М

Мнение от chirusa_bg »

Абсолютно си прав, че пръчка 6м с тегло 300гр ще ти тежи. Дори да спестиш от теглото на макарата няма да подобриш нищо.
Подозирам, че ще си ловиш с петицата, а тази само ще я носиш в калъфа.
За боло над 5м трябва да направиш или голям компромис с комфорта по време на риболов или да отделиш много пари в магазина.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”