Грамаж на болонеза

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Zdraveca_10
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 11:17 am
Местоположение: София

Грамаж на болонеза

Мнение от Zdraveca_10 »

Човек се учи докато е жив... Вчера на Струма се запознах с един пич,около 60-така... от старата генерация рибари...но отворен... Освен че добър рибар се оказа че има и много познания относно самите въдици,показа ми поне 5,6 класни боло-та... на Мило,Колмик,Мавър и т.н... Понеже самия риболов куцаше,с изключение само на един вир от почти цялата река около Благоевград завъдихме приказка за въдици...кое,какво аа уу... та въпросния човек ми каза че дължината на въдицата (става въпрос за болонезите,за другите не знам) умножена по 4 трябва да е минималния грамаж на една въдица,ако искаме да сме сигурни в нейната здравина... примерно 6 м боло... по 4 трябва да е поне 240 гр... може би има логика. И въпреки че доста от голямите брандове вече вадят кви ли не материяли и технологий аз лично ще го имам в предвид като информация... Реших да го споделя с вас,мисля че е полезна информация... Поздрави !
Бъди играч на терена,а не в съблекалнята...
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Грамаж на болонеза

Мнение от miro253 »

Има някаква логика, но какво общо има баланса на въдицата с нейната здравина?
Zdraveca_10
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 11:17 am
Местоположение: София

Re: Грамаж на болонеза

Мнение от Zdraveca_10 »

[videonariba][/videonariba]За баланса не сме коментирали...ставаше въпрос за здравината... баланса е друга бира... ;)
Бъди играч на терена,а не в съблекалнята...
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Грамаж на болонеза

Мнение от miro253 »

Аахаааа. Нещо не съм разбрал. Според мен здравината зависи основно от качеството на карбона и след това от проектирането на въдицата - къде,как и колко да се огъва. Останалото е правилна употреба, с правилно подбрани дебелини на повода и основното влакно. Аз не бих обобщил здравината с по 40 гр. на метър.
kancho11
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Авг 27, 2011 1:32 pm

Re: Грамаж на болонеза

Мнение от kancho11 »

Не е така една болонеза с акция 30-60 не може да се сравни с пръчка 5-20 като грамаж и здравина
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Грамаж на болонеза

Мнение от naskobo »

Ако човека е един висок с кафеникъв камуфлаж, си го състарил с 20-на год?
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Грамаж на болонеза

Мнение от miro253 »

kancho11 написа:Не е така една болонеза с акция 30-60 не може да се сравни с пръчка 5-20 като грамаж и здравина
А какво е това болонезе с акция 30-60?
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Грамаж на болонеза

Мнение от DJONI RINGO »

miro253 написа:
kancho11 написа:Не е така една болонеза с акция 30-60 не може да се сравни с пръчка 5-20 като грамаж и здравина
А какво е това болонезе с акция 30-60?
Сопа братчето ми,гега,уред за кьотек също:D
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Грамаж на болонеза

Мнение от miro253 »

Ееее не, съсипахте ме - висок, кафяв камуфлаж с болонеза 30-60 гр. акция. Не мога повече :D .
Zdraveca_10
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 11:17 am
Местоположение: София

Re: Грамаж на болонеза

Мнение от Zdraveca_10 »

miro253 написа:Аахаааа. Нещо не съм разбрал. Според мен здравината зависи основно от качеството на карбона и след това от проектирането на въдицата - къде,как и колко да се огъва. Останалото е правилна употреба, с правилно подбрани дебелини на повода и основното влакно. Аз не бих обобщил здравината с по 40 гр. на метър.
Абсолютно си прав... това са само примерни параметри... на прима виста... за хора които сега прохождат,или се чудят за това онова... иначе както казах по горе,големите брандове измислят какви ли не технологий и олекотени сплави ,които уж не са за сметка на здравината,и е много голем кеф да ловиш с лека и добре балансирана въдица... А високият човек с кафеникав камуфлаж може и да съм аз... Другия не съм го състарил,сам ми каза че е минал шейсетака... ;)
Бъди играч на терена,а не в съблекалнята...
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Грамаж на болонеза

Мнение от chirusa_bg »

Готина формула :) Аз пък съм фен на теорията, че директните се мерят на дължина разглобени, защото обявената дължина е на чарколяците, а не на въдицата.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Zdraveca_10
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 11:17 am
Местоположение: София

Re: Грамаж на болонеза

Мнение от Zdraveca_10 »

chirusa_bg написа:Готина формула :) Аз пък съм фен на теорията, че директните се мерят на дължина разглобени, защото обявената дължина е на чарколяците, а не на въдицата.
И това е верно...
Бъди играч на терена,а не в съблекалнята...
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Грамаж на болонеза

Мнение от chirusa_bg »

Zdraveca_10 написа:
chirusa_bg написа:Готина формула :) Аз пък съм фен на теорията, че директните се мерят на дължина разглобени, защото обявената дължина е на чарколяците, а не на въдицата.
И това е верно...
Ами да. И ако пак не стига дължина може даже да раздалечиш малко секциите, като мериш. Само и само да не си прецакан :lol:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”