DAIWA - BOLOGNESE / модели

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от miro253 »

Ммммм Даааааа. Италианците са във възторг. Поне до колкото успях да разбера Аморфуса е много различна въдица от Суперслима и Випа съответно regular и power. Променили са цялата им геометрия и единствено си приличали само при тръскане в магазина. Новите модели при голям напън ставали параболични. Това е следствие на "перфектния" ми италиански :lol: , но въпреки всичко аз се ориентирам към черната :D . Цените си остават същите, което е добре дай боже да можем да ги платим само
peshobg
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 3:23 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от peshobg »

Аз съм се огледал в черно-сивия Amorhpous и ако всичко е наред се надявам до две-три седмици да съм го взел.Дават го да работи с поводи от 0,08 до 0,16,което отговаря на моите изисквания.От клиповете които гледах ми направи впечатление,че с по-големи риби се сгъва до страхотно и отива към параболик.По каталог го дават 180 гр. за гола пръчка и смятам,че с водачите и макародържача ще го докарам до около 200-210 гр.Ако притежава бързината на Vip,ще е страхотно.Надявам се да мога да ви кажа и как се държи с риби.
Прикачени файлове
image.jpeg
image.jpeg (112.99 KiB) Преглеждано 8165 пъти
image.jpeg
image.jpeg (232.54 KiB) Преглеждано 8165 пъти
image.jpeg
image.jpeg (169.66 KiB) Преглеждано 8165 пъти
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от miro253 »

Точно така. Италианците казват, че с по-дребни риби се държи като с прогресивна акция, но с едра риба се превръщала в параболик. Това го обясняваха с твърдоста и дебелината на първите две секций, но не го разбрах добре. Говореха и за тест с някакви шарани по 10 кг., но нали ви споменах за "добрия" ми италиански, та не смея много, много да дрънкам да не излезне някоя глупост.
peshobg
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 3:23 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от peshobg »

Качиха каталога за 2017г.http://www.daiwaitaly.it/download/catal ... 202017.pdf
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от bruno11 »

верно са свалили всичко от серията tournament , вкарали са това животно AGS
явно залагат основно на AMORPHOUS -а ,дано скоро да ги видим в БГ
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от bruno11 »

:fishing5: намирисва ми на нови пъпълнения директо от жабария ..... :fishing4:
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от bruno11 »

е след много чакане ,дългоочаквания момент дойде - разбира се благодарение на peshobg(Петър Делчев) - голямо благодаря ! при мен пристигна daiwa air bolo на 6 м . :rolleyes:
доста болонези съм виждал,определено тази е в топ 3 на най-доброто което може да се купи .
въдицата стой в ръката много изпъната и е изключително бърза ,според мен е по-бърза и от vip модела,усеща се и сила / но за всичко това след първите извадени риби / вече имам доста впечатления мога да споделя разлики с различно модели ,както на дайва така и други марки ,ако някой е пред покупка на такава болонеза да пита
ето така пристига въдицата

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
макародържача ,с който ще бъде екипирана
Изображение
водачите fudji
Изображение
Изображение
избора за марка на макара при мен не е сложна задача:
Изображение
Изображение
нещо такова или ще взимам един сертейт ...
Изображение
видях за първи път на живо аморфиус и ags ,но за тях после.... :wink: :wink:
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от lozzy.68 »

Честито!Да ти служи дълго и вярно!Много Слука и още повече приятни мигове и трофеи!!! :fishing1:
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от М. Сталев »

Красота :)
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от bruno11 »

в БГ вече има и другари с аморфиус и AGS , ама нека си кажат да не се стесняват :))))
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
peshobg
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 3:23 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от peshobg »

bruno11 написа:в БГ вече има и другари с аморфиус и AGS , ама нека си кажат да не се стесняват :))))
Ще си кажем :D
Първо да станат готови болотата,после на реката да видя как се държат с риби и тогава ще напиша отзиви и за двата модела.
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от ivanst »

Eдин колега продава Daiwa AMORPHOUS 6м на цена - 600лв.Беше пуснал обява във Фейсбук.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от bruno11 »

днес от любопитсво сложихме air bolo на везната показа точно - 167 г. - без тапата / по каталог го дават 170 г /
макародържача ми е - 20 г
водачите 3 г .
заедно с лака и конците според ще дойде около 200 г :rolleyes:
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
peshobg
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 3:23 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от peshobg »

Привет на всички.
Вчера ми беше свободен ден и реших да се разходя до река Искър да пробвам новия Tournament AGS.Надявах се да успея да закача някой дунавски морунаж и да видя на какво е способна въдицата.
За пробата му сложих макара Shimano Stradic размер 300,като първоначално си мислех,че ще му е лека и няма да му пасне,но после се оказа,че съм се лъгал.По каталог дават AGS 242 гр.,а в нас на везната излезе 246,което според мен е абсолютно нормална разлика,а и не претендирам,че везната ми е точна.
Поради липса на места се наложи да ловя от стръмен бряг като бях около 3 метра над реката и около мен беше пълно с драки и клони.Направих монтаж с 5 гр плувка тип буре и събрах утежнението точно над вирбела защото ловях на около 3-3,50 метра дълбочина и исках бързо да стигам дъното и да заставам в работно положение.Течението беше доста силно и беше трудно да се задържа,а в този ден морунажа искаше точно това.
Разпънах болото и веднага направи впечатление,че не се усеща в ръката.Изобщо човек не може да повярва,че е 246гр.До мен имаше колега от форума който също ловеше с топ боло и той не можа да повярва,че AGS е толкова безтегловен в ръката.Това нещо според мен е постигнато с по-голямата дължина на дръжката.Като строй е изключително изпънат,няма грам провисване,няма ненужно клатене и гасне доста бързо при разклащане.Оборудван е с водачи AGS
IMG_1107.JPG
като долните два са с доста голям диаметър и дълги крачета а нагоре рязко намалява диаметъра и дължината на крачетата.Част от горните са извити напред и на живо са доста красиви.
Около макародържача който Fudji има грапав слой и не позволява да се плъзга(седи много сигурно в ръката).Бланката е нито много тънка нито дебела,някакво средно положение,но не мога да кажа колко е точно,защото не съм я мерил.
IMG_1190.JPG
Като поведение AGS много наподобява Tournament Vip,много рязка,бърза,добър контрол над рибите,чудесно сгъване,чувство на мощ.Имам клип на който се вижда поведението на болото с риба,но нещо не успявам да го кача.
IMG_1193.JPG
IMG_1193.JPG (151.34 KiB) Преглеждано 6662 пъти
IMG_1192.JPG
IMG_1192.JPG (222.78 KiB) Преглеждано 6662 пъти
IMG_1198.PNG
IMG_1199.PNG
Като за финал ще кажа,че Tournament AGS е наистина страхотно боло и без проблем ще успява да се бори с трофейни риби.
Ако нещо съм пропуснал,не се притеснявайте да питате.
Поздрави!
tosho4321
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Апр 24, 2017 8:20 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от tosho4321 »

колеги извинявам се за моя въпрос , ама аз имам проблем с поръчката на daiwa air bolo Любопитно ми е, ако някой може да ми даде съвет, как могат да ми я доставят в Швеция ?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”