DAIWA - BOLOGNESE / модели

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от bruno11 »

В този ред на мисли,умишлено задържах поръчката на air bolo - мисля си че тази сопа на 6 м ще препокрива мило ред50,което имам и ще се наложи едната да отива за продажба ..за това търся вариант да видя air bolo на живо, за да се добие някаква представа.
супер слима е другата интресна въдица към която с още един колега имаме сериозен интерес за покупка,то е ясно че тази година ще се превъртят поне 2-3 нови пръчки .
надявам се и Ивайло Христо да направи някакъв внос на болото,тъй като интереса е голям,а й до колкото гледам слушам наистина няма лошо мнение за тях .
пс.в момента имам една свободна лувиас 2506h,..която си чака пръчка та да видим
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
fisherman1321
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 6:50 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от fisherman1321 »

За съжаленние Ивайло Христов не внася от DAIWA ITALY и в тази връзка имате ли идея откъде може да се поръчат топ моделите на болонезетата, имам интерес конкретно към Super Slim 6mt, оборудвана с водачи FUJI inglese titanium SIC и макародържач FUJI ? Прерових сайтовете в нет-а, повечет или не я поддържат налична, или, ако изобщо я имат се предлага "гола", пък нещо не ми се иска да я поръчвам така... А за AIR BOLO нещо повече може ли да ми кажете? Чух, че била малко трошлива въдица, не зная обаче доколко това е истина... VIP-а също е интересна въдица, но трудно се избира без да съм я хванал в ръка... Все пак така "на сляпо" бих поръчал една Super Slim 6mt,, а за другите трябва да мисля и да се убеждавам :)
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от bruno11 »

много зависи каква болонеза ти трябва,за какви условия и риби.
випа Петър е писал за какво става дума в темата,
еър болото хич не е чупливо ,има няколко човека в БГ с такива можеш да ги разпиташ,не случайно е върховия модел на марката
супер слима ,може да си го викнеш от италия,но аз лично не бих рискувал по-добре по човек
пиши след като го получиш какво ти е впечатлението

поздрави
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
fisherman1321
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 6:50 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от fisherman1321 »

bruno11 написа:много зависи каква болонеза ти трябва,за какви условия и риби

Всъщност не питам толкова за качествата на въдиците, а за това как и откъде мога да си закупя някой от моделите, които се коментират! Ползвам 2 болонезета на Шимано, имам една стара Super Ultegra с тегло 200гр. и прогресивна акция и един Speed Master с тегло 250гр., с по-стерган строй и върхова акция, с който съм спирал в течението едри бели мрени на Карлуково и съм изваждал шаран с тегло 9.5 кг. на Вятърните мелници, та имам идея коя въдица за какви риби може да се ползва... Искам да си взема висок клас болонезе на Дайва, защото сега ми стои една макара Daiwa Steez 2500 без въдица и с оглед на теглото й 195 грама, ми се иска въдицата да е около 200 грама, каквато е Super Ultegra-та, просто имам идея каква комбинация се получава като тегло! Сега някой може да подхвърли темата за баланса, но не искам да се задълбочаваме в тази посока! Явно е трудно да си намеря оборудвана с исканите от мен водачи болонеза Tournament Super Slim, затова разширявам обхвата на моделите и включвам и Air Bolo i Bolo Tournament VIP. Колегата който ползва Tournament VIP 6м. би ли споделил какво е теглото на въдицата и дали се продава оборудвана с водачи? Откъде бих могъл да си я поръчам евентуално?
Благодаря предварително!
peshobg
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 3:23 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от peshobg »

fisherman1321 написа:
bruno11 написа:много зависи каква болонеза ти трябва,за какви условия и риби

Всъщност не питам толкова за качествата на въдиците, а за това как и откъде мога да си закупя някой от моделите, които се коментират! Ползвам 2 болонезета на Шимано, имам една стара Super Ultegra с тегло 200гр. и прогресивна акция и един Speed Master с тегло 250гр., с по-стерган строй и върхова акция, с който съм спирал в течението едри бели мрени на Карлуково и съм изваждал шаран с тегло 9.5 кг. на Вятърните мелници, та имам идея коя въдица за какви риби може да се ползва... Искам да си взема висок клас болонезе на Дайва, защото сега ми стои една макара Daiwa Steez 2500 без въдица и с оглед на теглото й 195 грама, ми се иска въдицата да е около 200 грама, каквато е Super Ultegra-та, просто имам идея каква комбинация се получава като тегло! Сега някой може да подхвърли темата за баланса, но не искам да се задълбочаваме в тази посока! Явно е трудно да си намеря оборудвана с исканите от мен водачи болонеза Tournament Super Slim, затова разширявам обхвата на моделите и включвам и Air Bolo i Bolo Tournament VIP. Колегата който ползва Tournament VIP 6м. би ли споделил какво е теглото на въдицата и дали се продава оборудвана с водачи? Откъде бих могъл да си я поръчам евентуално?
Благодаря предварително!
Привет колега,
Ако те интересува нещо за Daiwa Tournament Vip ще ти оставя телефон да звъннеш,че не ми се пише толкова 0898-57-55-20 Петър.Ако си от София даже може да го видиш на живо и да го пробваш с твоята макара да видиш как седи.
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от bruno11 »

fisherman1321 написа: Всъщност не питам толкова за качествата на въдиците, а за това как и откъде мога да си закупя някой от моделите, които се коментират! Откъде бих могъл да си я поръчам евентуално?
ето ти варианти ,избора от къде ще си я поръчаш е твой :
- http://www.stilepesca.com/prodotti/cann ... etail.html
- http://www.freetimepesca.com/dettaglio.asp?id_pro=2301
- http://www.pescasportsanpolo.it/canne-d ... -slim.html

пиши след като я получиш как е

поздрави
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
fisherman1321
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 6:50 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от fisherman1321 »

bruno11 написа:
fisherman1321 написа: Всъщност не питам толкова за качествата на въдиците, а за това как и откъде мога да си закупя някой от моделите, които се коментират! Откъде бих могъл да си я поръчам евентуално?
ето ти варианти ,избора от къде ще си я поръчаш е твой :
- http://www.stilepesca.com/prodotti/cann ... etail.html
- http://www.freetimepesca.com/dettaglio.asp?id_pro=2301
- http://www.pescasportsanpolo.it/canne-d ... -slim.html

пиши след като я получиш как е

поздрави
Благодаря, колега, но съм ги прегледал почти всички сайтове, които предлагат въпросните модели! В тези три линка, които си дал, само http://www.stilepesca.com предлагат болото с монтирани водачи и макародържач, а в другите два сайта въдицата се предлага NUDA т.е. гола! За съжаление в stilepesca, където има опция за монтаж, въдицата не е налична в търсената от мен дължина 6м. Пише AVAILABLE SOON, но това е толкова неопределено, че не ме топли особено! Ще дебна, дали все пак няма да стане AVAILABLE, но засега няма как да се поръча...
Последно промяна от fisherman1321 на Сря Фев 08, 2017 11:18 am, променено общо 2 пъти.
fisherman1321
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 6:50 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от fisherman1321 »

peshobg написа:Привет колега,
Ако те интересува нещо за Daiwa Tournament Vip ще ти оставя телефон да звъннеш,че не ми се пише толкова 0898-57-55-20 Петър.Ако си от София даже може да го видиш на живо и да го пробваш с твоята макара да видиш как седи.

Благодаря колега, може да звънна за информация, от София съм и бих могъл да погледна това бижу, но не зная кога ще мога, че напоследък малко ми е напрегната програмата... пък и кога би било удобно за теб! Иначе името ми е Пламен, благодаря за отзивчивостта!
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от bruno11 »

Колега 1 вия сайт ти предлага модела на 6 метра в с различни водачи с/у доплащане
http://www.stilepesca.com/prodotti/cann ... etail.html

поздрави
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
fisherman1321
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 6:50 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от fisherman1321 »

bruno11 написа:Колега 1 вия сайт ти предлага модела на 6 метра в с различни водачи с/у доплащане
http://www.stilepesca.com/prodotti/cann ... etail.html

поздрави
Не зная дали си прочел внимателно какво съм написал по-горе... Да, зная, че този сайт предлага монтаж, но НЯМА НАЛИЧНО болонезе с дължина 6м. в момента!

http://www.stilepesca.com/prodotti/cann ... 37-36.html

AVAILABLE SOON означава, че се очаква скоро, по някое си време, кой знае кога...
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от bruno11 »

да кажем,че знам някой друг език ...няма значение
успех с покупката ако въобще реално си решил да взимаш такова боло
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
fisherman1321
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 6:50 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от fisherman1321 »

bruno11 написа:да кажем,че знам някой друг език ...няма значение
успех с покупката ако въобще реално си решил да взимаш такова боло

Колега, няколко пъти благодарих за опита за помощ, но все пак не съм малоумен, пък и не зная защо си решил, че намеренинята ми са нереални?! Хайде, моля те направи си труда и опитай да поръчаш от въпросния сайт въдицата! Аз опитвам от доста време и повярвай ми НЕ СЕ ПОЛУЧАВА, не мога да добавя въдицата в пазарската количка! Направил съм си регистрация в stilepesca и преглеждам редовно ситуацията, за какъв дявол ми беше да питам тук откъде да я поръчам, ако преди това не съм разровил всички сайтове, които ми се появяват в браузъра?!... Не съм тръгнал да си губя времето, нито вашето в чесане на езици... Разговарял съм от повече от година с Ивайло Христов относно възможността да се поръча въдицата, но и там удряме на камък, а Ивайло ми е личен приятел и ако беше толкова лесно, досега да се е получило...
Поздрави и моля преди да съдиш някого за намеренията му, провери това, което предлагаш доколко е възможно всъщност!
Chris
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 8:58 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от Chris »

Моята Super slim 6m е от eBay.it, така че може да се проверява и там. Селърът беше някакъв магазин, но не мога да си намеря комуникацията с него. Air Bolo-то ми е от Стенли ( 087 8198877 ). Скоро се видяхме и потвърди, че очаква нова доставка. Който иска, може да му звънне.

Относно водачите - slim-а дойде уж с Fuji комплект, но по нищо не личи (беше с 20€ по-скъп), а Air-а ми го комплектова Стенли (Fuji alconite + държач Fuji) - около 80-90лв. с навиването.
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от bruno11 »

fisherman1321 написа: Колега, няколко пъти благодарих за опита за помощ, но все пак не съм малоумен, пък и не зная защо си решил, че намеренинята ми са нереални?! Хайде, моля те направи си труда и опитай да поръчаш от въпросния сайт въдицата! Аз опитвам от доста време и повярвай ми НЕ СЕ ПОЛУЧАВА, не мога да добавя въдицата в пазарската количка! Направил съм си регистрация в stilepesca и преглеждам редовно ситуацията, за какъв дявол ми беше да питам тук откъде да я поръчам, ако преди това не съм разровил всички сайтове, които ми се появяват в браузъра?!... Не съм тръгнал да си губя времето, нито вашето в чесане на езици... Разговарял съм от повече от година с Ивайло Христов относно възможността да се поръча въдицата, но и там удряме на камък, а Ивайло ми е личен приятел и ако беше толкова лесно, досега да се е получило...
Поздрави и моля преди да съдиш някого за намеренията му, провери това, което предлагаш доколко е възможно всъщност!
- защото не ми звучи сериозно изказването , реших да взема super slim,ама като няма резервен вариант вип или air bolo ,тъ като трите въдици са с различна акция ,строй,тегло,дебелина на бланката,до колкото съм чел за тях и съм коментирал с колеги който ги ползват,разбирай разпитвал съм и Massimo Zelli ,човека участва в разработването болонезите за дайва

оставам с впечатление,че просто искаш да си купиш скъпа въдица ,

ето ти сайт с 6ца http://www.cacciapescaarcieriamassi.com ... super-slim


ps.тука жабарите са изписали доста за голяма част от болонезите,за който има желание може да се регистрира при тях и да ги разпита този Масимо ще му отговори http://pescainromagna.forumfree.it/m/?t=62123253
успех с покупката ,
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
fisherman1321
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 6:50 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от fisherman1321 »

bruno11 написа: - защото не ми звучи сериозно изказването , реших да взема super slim,ама като няма резервен вариант вип или air bolo ,тъ като трите въдици са с различна акция ,строй,тегло,дебелина на бланката,до колкото съм чел за тях и съм коментирал с колеги който ги ползват,разбирай разпитвал съм и Massimo Zelli ,човека участва в разработването болонезите за дайва

оставам с впечатление,че просто искаш да си купиш скъпа въдица ,

ето ти сайт с 6ца http://www.cacciapescaarcieriamassi.com ... super-slim
Колега, моля те... всичките тези сайтове съм ги прегледал, нали написах вече, че се интересувам от оборудвана въдица, а ти пак ми предлагаш сайт, в който се предлага гола, няма нужда от безсмислени напъни, всеки може и сам да си прегледа сайтовете! Отделно, не всички сайтове доставят за България!Важно беше някой да сподели своя опит, как и откъде си е поръчал въдицата, да науча нещо, което сам не зная и не съм проверявал. Благодаря на колегата Пешо, който си даде телефона и ми обясни в неговия случай как се е получило.
Ето и колегата Крис е оставил координати на Стенли с информация, че там може да се появи AIR bolo.
Това е полезно инфо, наистина!

А колкото до твоето мненние, че ти звучи несериозно, нямам намеренине да те опровергавам, това си е твое мнение и имаш своето право да си го запазиш такова! Аз съм се насочил към Super Slim, но не успявам да намеря това, което искам и откъде да се достави, затова споменах, че като алтернатива може да мисля и за другите модели. Искам ЛЕКА болонеза, около 200 грама оборудвана, за да си доставям кеф с лек и качествен такъм. За конкретни ситуации си имам други въдици, които мога да си ги мародерствам без да ми пука. Надявам се да спрем с безсмислените коментари, че вече досадихме на аудиторията! Аз поне се уморих!

Поздрави и успехи на всички и благодаря за полезната информация на Пешо и Крис!
Последно промяна от fisherman1321 на Чет Фев 09, 2017 2:39 pm, променено общо 2 пъти.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”