DAIWA - BOLOGNESE / модели

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от bruno11 »

в тази тема може да обсъдим моделите на дайва,има интерес към тях,но не всеки е ловил с такива.
всяко мнение ще е интересно,кой какво е ползвал има иска да купи
разбира се започваме с топ моделите :
daiwa air bolo
Изображение
Изображение
daiwa touranment vip
Изображение
Изображение
daiwa tournament big fish и evo
Изображение
amorphous whisker bolo power
Изображение
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
topspin
фен клуб-скобар
Мнения: 2785
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 12:32 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от topspin »

колега , от 3 години имам една Team Daiwa -italy power -6m, води се като среден клас на марката , ползвам я когато излизат по едри риби ,или когато не ми се занимава да ползвам кеп ,значи по дунава съм вадил с нея десетина толстолоба по 5-6 кила ,по янтрата мрени до 3 кила , брулил съм я в клони много здраво , а също и съм я срещал с други пръчки (знаеш как е зимата като се наредят човек до човек ) и просто е много здрав материала от който е направена ,също съм много доволен от водачите и , мисля че се водят фуджи -алконит , ринговете им нямат никакво износване ,изглеждат като от някъв сребрист метал , а не керамика ,като на повечето марки , много добре се плъзка влакното по тях ,с проглесивен строй е , по каталог се води 310гр , но реално е 270гр , ловя с други 2 шестици на шимано и тика , но дайвата е просто много здрава , предполагам че топ моделите им са също така здрави ,сега съм поръчал една team daiwa bolo match 7m , за коледа я чакам
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от miro253 »

Темата е много хубава, но у нас тези въдици много малко се срещат на "пазара" и съответно толкова и се ползват. Аз лично имах възможност да пипна Air bolo - вече няколко пъти го споменавам, но не си позволих да я купя. Доста изчетох за нея и смело мога да кажа, че това е върха на болонезите в момента. Това е универсалната болонеза. Няма значение с какви поводи се ползва - тя работи с всички дебелини. Тънка бланка, лека и здрава. Огъва се там където и колкото трябва в зависимост от рибата с която си има работа. Това пишат италианците за нея. Тук в обявите по едно време се появи една пет метрова. Колегата може да добави нещо ако иска.
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от pampasa »

Напълно подкрепям горното мнение - вече писах някъде ,че имам няколко риболова с Daiwa AIR 6 м. - наред с ниското тегло ,създава впечатление ,че може да се справи с всяко предизвикателство :idea:

Мен лично ме възпира основно цената / около 1000 лв ./ , а и съм фен на друга марка :D :D и ще продължавам да си се мъча със Супер Ултеграта :wink:
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от miro253 »

А мен ме спира само цената. Не, че е невъзможно, но ...... Честно казано, в прдвид рибите с , които разполагаме по нашите реки клоня към Дайва Суперслим или Ево. Италианците много ползват болонезите си и по морето, а ние не.
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от bruno11 »

аз имам в калъфа 1 дайва за сега,за съжаление не я използвам много и нямам изградено мнение за нея.
виждал съм как се държи с големи мрени - не им пуска фъндък става дума за
daiwa tournament big fish
Изображение
Изображение
има ли колега с air bolo от софия, имам голяма желание да видя тази сопа на живо може да пише в темата или на ЛС
супер слима,евото,аморфиоса също са интересни

колега пиши отзиви като си получиш ,team daiwa bolo match мислех да си клъвна един и аз ,но си мисля че ще ми повтаря акцията на друга болонеза :roll:
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от naskobo »

Следя темата с интерес и подозирам какво ще последва...... :mrgreen: Освен всичко друго ме възпира тенденцията, че с колкото по-висок клас се оборудвам, толкова по-малко ловя..
Живо ме интересува и как стои въпроса със сервиза, Ако не е решен в БГ както подозирам, може ли да се поръчват снадки отнякъде и рязоряващо ли е? Доколкото знам се правят в Англия или...?
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от pampasa »

Тази с която Аз лових , вече е в Англия :( приятелчето живее там - Септември си беше за две седмици в БГ - и ходихме няколко пъти за рибки .

Много пипната въдичка , но не е от моята кръвна група / финансово / :wink:
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от bruno11 »

naskobo написа:Следя темата с интерес и подозирам какво ще последва...... :mrgreen: Освен всичко друго ме възпира тенденцията, че с колкото по-висок клас се оборудвам, толкова по-малко ловя..
Живо ме интересува и как стои въпроса със сервиза, Ако не е решен в БГ както подозирам, може ли да се поръчват снадки отнякъде и рязоряващо ли е? Доколкото знам се правят в Англия или...?
шило в торба не стой , е казал народът ...... 8)
относно части , англия и италия всеки четвъртък към софия пътуват пратки , по бусове и тн , дори Станчо е направил група в facebook за поръчка и доставка на рибарски стоки от острова .
говорихме с И.Христов и се надяваме скоро да видим в магазина му няко от топ моделите на марката,надявам се да отговори на търсенето .
чакам и Пешо да напише някой ред за vip-а последно пердаши кленове над ,1500кг с него мисля,че е повече от доволен :fishing9:
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
peshobg
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 3:23 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от peshobg »

image.jpeg
От няколко месеца имам Daiwa Tournament Vip и вече направих няколко риболова с нея.
За красота и изработка няма да говоря,всеки който се е сблъсквал с високия клас болота на Daiwa знае за какво иде реч.Самата бланка е страхотна и е вложен много материал в нея(най-високо качество и количество на карбона от всички Дайви),макародържача е доста интересен и е по-скоро мачов тип.Не съм виждал на друго боло до сега такъв.Пръчката е страхтно права,без грам провисване.Изключително бърза и жилава!Най-голямата риба която до сега съм закачал с нея е клен 1,670кг.,за нула време му вижда сметката и позволява да го задържам без аванс на едно място(който е ловил кленове на Ангиста знае от какви драки и закачки се вадят).Има огромен запас на сила в нея и съм сигурен,че няма да имам проблем и с белите мрени по Искъра.Същевременно прави кеф и с малките морунажчета и дори с тях се сгъва приятно.Направи ми впечатление,че е много добра в дългите изтичания,когато се засича на разтояние над 20-на метра,почти не пропускам риба.Оборудвана е със водачи на Фуджи и достигам много добра дистанция дори с малки плувки( 2 гр.).Това ми е втората Daiwa от серията Tournament и съм страшно доволен.Ако някой се интервсува от нещо друго което не съм описал да пита.
Прикачени файлове
image.jpeg
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от bruno11 »

тук направих едно кратко клипче на big fisha - за съжаление кефала влезна в клечката и си еб.... м....
рибата беше над 1 кг
https://www.youtube.com/watch?v=sDbvG38Inwo
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Chris
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 8:58 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от Chris »

Здравейте,
Имам Air Bolo и Tournament super slim на 6м. Успях да пробвам и Tournament X rosso, която всъщност е най-леката 6-ца - само 185гр. Изключителни болонезета, но цената им е доста преувеличена - особено на Air Bolo. А при 5м разликата с Aspire или Antares е много незабележима.
Основното, което прави впечетление при Daiwa е тънки бланки (перфектни при вятър), здрави и дебелостенни тръби и семпъл дизайн:)
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от naskobo »

Chris написа:Здравейте,
Имам Air Bolo и Tournament super slim на 6м. Успях да пробвам и Tournament X rosso, която всъщност е най-леката 6-ца - само 185гр. Изключителни болонезета, но цената им е доста преувеличена - особено на Air Bolo. А при 5м разликата с Aspire или Antares е много незабележима.
Основното, което прави впечетление при Daiwa е тънки бланки (перфектни при вятър), здрави и дебелостенни тръби и семпъл дизайн:)
Няколко въпроса: По каталог, еър боло -6м тежи 165 гр, т.е би трябвало да е по-лека от въпросната Tournament X rosso?Чудя се дали това тегло не е постигнато чрез по-тънки стени и компромис със здравината? Как оценяваш строя им, водачи, макародържач?
Не разбрах сравнението с Антарес и Аспаер, по отношение на какво е? Според мен Шимано издишат в болонезите, ако Дайва са подобни...?
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от miro253 »

Наско, каталожните данни на Дайва са без водачи. Така се продават и самите въдици след , което собственика определя каква ще стане въдицата. Специално Еър болото въобще не е от тънък карбон и ако е истина това, че няма никакъв проблем както с повод 0.08 така и с 0.16 това го отличава много от Аспайъра и Антареса, които имат точно определени акции. Цената, като се оборудва с най-добрите водачи и макародържач обаче става висока /поне за мен/, а тя други не заслужава. За това се насочих към другите модели и мисля, че ще се оборудвам и с един Суперслим, но да видим ...... . Ще съм много благодарен на колегата по-горе /ако му се занимава разбира се / да сподели по-подробно мнение за посочените въдици, защото у нас е много трудно да се пипне болонеза на Дайва. В момента се очаква да излезне и новия каталог за 2017 и незнам дали и той няма да промени нещата.
Chris
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 8:58 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от Chris »

В отговор на naskobo за теглото на Air Bolo - 165гр. е само бланката и в зависимост от вдачите + макародържач ( конци и лак) става около 200гр. Моята е 205гр. Толкова е Super slim на 6м - 205-210гр. - пак с водачите и държача. Това за мен е добре, защото самите тръби на бланката са доста здрави - дебелостенни.
Абсолютното тегло на една болонеза не е най-важното, особено при стойности около 200гр. - нали все пак трябва да е използван и материал (карбон) при изработката. Най-добре се избира болонеза, като се пробва в риболов - клатенето в магазина не дава пълна представа. Затова в момента (след няколко риболова) мога да кажа, че Super Slim е моята идея за болонеза - тънка бланка, сравнително по-прогресивен строй от Air Bolo, дава сигурност при напън с по едра риба и най-важното изхвърля плувки до 2,5-3,0 гр. с голяма лекота - страхотен кастинг.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”