DAIWA - BOLOGNESE / модели

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

fisherman1321
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 6:50 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от fisherman1321 »

Chris написа:Моята Super slim 6m е от eBay.it, така че може да се проверява и там. Селърът беше някакъв магазин, но не мога да си намеря комуникацията с него. Air Bolo-то ми е от Стенли ( 087 8198877 ). Скоро се видяхме и потвърди, че очаква нова доставка. Който иска, може да му звънне.

Относно водачите - slim-а дойде уж с Fuji комплект, но по нищо не личи (беше с 20€ по-скъп), а Air-а ми го комплектова Стенли (Fuji alconite + държач Fuji) - около 80-90лв. с навиването.
Проверявам и в eBay.it, но не съм попадал на Super slim 6m, за съжаление.
Не е приятно, че си останал със съмнения относно качеството на водачите обаче... Аз принципно държа да си дойде окомплектована въдицата, като разчитам на жабарите, че няма да се изложат, пък ти ме навеждаш на други мисли сега...
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от miro253 »

Колега, ако я купиш "гола" Стенли ще ти я направи не по-лошо от италианците. Тези, които ги продават оборудвани са направени от хора като Стенли, но италианци. Дайва не ги прави оборудвани така, че това не трябва да те притеснява. Поръчай я гола и след това ще я направиш по твой вкус.
fisherman1321
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 6:50 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от fisherman1321 »

miro253 написа:Колега, ако я купиш "гола" Стенли ще ти я направи не по-лошо от италианците. Тези, които ги продават оборудвани са направени от хора като Стенли, но италианци. Дайва не ги прави оборудвани така, че това не трябва да те притеснява. Поръчай я гола и след това ще я направиш по твой вкус.
Така е, колега, зная че Дайва Италия ги произвежда така и се предоставя за оборудване според вкуса на клиента, ясно е че се правят от хора като Стенли, но все си мислех, че поради разликата в пазара на такъми там и тук, както и поради традициите на италианците в риболова с болонезе ще е по-лесно да се оборудва с качествени водачи и макародържач направо там, отколкото тук. Принципно ми се искаше водачите да са inglese FUJI titanium SIC, мисля че някъде бях срещал такава окомплектовка, но нямаше наличност. Ако си я поръчам гола, после трябва да търся кой да ми намери титаниеви FUJI водачи... Мислех си, че в Италия ще е най-лесно да се окомплектова такава въдица и да си я поръчам готова, но явно се оказва, че трябва да направя някакъв компромис...
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от miro253 »

Ами явно ще трябва да изчакаш или да направиш някакъв компромис, защото ми прави впечатление, че още няма нов каталог на Дайва Италия. Може би това затруднява търговците в момента.
fisherman1321
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 6:50 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от fisherman1321 »

miro253 написа:Ами явно ще трябва да изчакаш или да направиш някакъв компромис, защото ми прави впечатление, че още няма нов каталог на Дайва Италия. Може би това затруднява търговците в момента.
Да, така е, няма каталог за 2017, а говорих и със Стенли, който ми каза че вероятно Super Slim може да го няма вече в каталога...
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от bruno11 »

Както вече ти писах,3 те болонези са различни.поне според масимо.
Вип няма никъде,не се предлга освен някъде изостанал по магазините.
Слим твърдиш,че не може да се намери
Еър боло има взимай него,едва ли ще ти направи впечатление разликата,а и все пак е топ модела на марката,
6ца до 200 г виж и ред 50 тя може да се сравнява директно с air bolo,другите 2 са друга бира,но за теб явно това не е толкова важно
Поздрави и пиши какво си взел
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Chris
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 8:58 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от Chris »

Подкрепям идеята да си вземеш гола бланка и да я оборудваш при Стенли. Имам доста болонези и всички са пренавити от Стенли. На повечето смених и водачите и държача. Просто краста! Все ми се струва, че може да изглеждат по-добре :)
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от bruno11 »

Риконото също ги прави много добре , виждал съм как работи .
пс. кажете от къде могат да се купят хубави конци ?!
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от bruno11 »

и през 2017 air bolo си остава черешката на тортата
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
fisherman1321
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 6:50 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от fisherman1321 »

Днес пристигна от Италия боло DAIWA Tournament Super Slim 6m. Въдицата я поръчах гола, поради невъзможност да намеря оборудвана, сега ми предстои да си търся водачи. Решил съм да си поръчам титаниеви, но ще се консултирам първо за модела... Въдицата напълно оправдава името си, наистина е супер слим! Много тънка бланка и строя на въдицата изглежда прогресивен, не е мекица, но не е и супер стегната. Все пак по-сериозен коментар за качествата може да се направи едва след като се оборудва и се направи тест на водоем. Как се замята с по-леки плувки 2-3 гр., как се държи с по-едри риби, дали е бърза при засичане от по-голяма дистанция и т.н.... Ще споделям впечатления на по-късен етап. Засега мога да кажа, че въдицата е едно бижу!
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от bruno11 »

поздравления,радвам се ,че най-после се сдоби с болото ,което търсеше толкова много !
качи някоя снимка в темата като имаш време да оплакнем окото .
За модела знам че е спрян от производство още през 2015 и явно е труден за намиране :fishing5:
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от miro253 »

bruno11 написа:и през 2017 air bolo си остава черешката на тортата
То ще си остане такова поне още две години според мен. Малко ме притеснява, че суперслима ще изчезне. Нов каталог за Италия появи ли се някъде, че аз нещо не намирам?
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от bruno11 »

superslim и vip/а/ вече са в историята,зор може да изпадне някой залежал superslim по магазините , за vip - още по зор...
за сметка на това излизат други интересни модели
daiwa amorphous regular
amorphous power
които тепърва ще набират скорост,надявам се тях скоро да ги видим в БГ :wink:
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от naskobo »

Затруднявам се да намеря пълен каталог 2017 на Дайва / англ.ез / , с молба за линк ?
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
peshobg
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 3:23 pm

Re: DAIWA - BOLOGNESE / модели

Мнение от peshobg »

image.jpeg
image.jpeg (192.27 KiB) Преглеждано 6876 пъти
Няма да намериш все още онлайн каталог за 2017 г.Единствено ги има по магазините,нямам идея защо още не са го качили!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”