Болонезе и макара?????????

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: Болонезе и макара?????????

Мнение от Veleka »

jordanpetkov написа:
Veleka написа:
jordanpetkov написа:
Колега, комбинацията, която си избрал надхвърля даже бюджет от 400лв. Виждам, че си се спрял на най-мощния и здрав модел на Тика, но за маришките скобари, морунажи и кефали е прекалено голяма застраховка. Страдика 4000 оставям без коментар, защото представа нямам, каква болонеза се балансира с макара близо 400гр.
Ето и моето предложение за бюджет от 300лв. За болонеза http://www.fishingmall.bg/index.php?rou ... ct_id=1650
За макара http://www.masterfishing.bg/product/324 ... is-ha.html размер 2500

За бюджет от 400лв. - това болонезе http://megafishing.bg/product/15/bolone ... hnium.html и макаричката Легалис 2500
Колега Veleka със малко късмет и приятели, намерих Тика Уондър 6м. нова за 200лв. Тази която ми предлагаш а именно FOCUS Manta Bolo 6м. е 170лв.
Та разликата е 30лв. дали си заслужава да ги спестя, все пак въдица се купува един път :roll: :roll: :roll: ????????????????????
Макарата която ми предлагаш DAIWA LEGALIS HA 2500,,,, е сто и някой лев, точно влизам в бюджета от 300лв!?
Кажете заслужава ли си :roll: ?
Честито за новата придобивка и много рибки да дръпнеш с нея! Моят фаворит в твоя случай беше Тика Техниум.
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: Болонезе и макара?????????

Мнение от Veleka »

chirusa_bg написа:Мисля, че си струва да се види.
http://www.orozov.com/product/325/class-elite-bolo.html
Duke Class Elite bolo и Focus Manta са една и съща болонеза. Акваспорт я поръчват с логото на Focus, а Орозов с Duke.
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
Аватар
jordanpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 810
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 2:04 pm

Re: Болонезе и макара?????????

Мнение от jordanpetkov »

Veleka написа:
jordanpetkov написа:
Veleka написа: Колега, комбинацията, която си избрал надхвърля даже бюджет от 400лв. Виждам, че си се спрял на най-мощния и здрав модел на Тика, но за маришките скобари, морунажи и кефали е прекалено голяма застраховка. Страдика 4000 оставям без коментар, защото представа нямам, каква болонеза се балансира с макара близо 400гр.
Ето и моето предложение за бюджет от 300лв. За болонеза http://www.fishingmall.bg/index.php?rou ... ct_id=1650
За макара http://www.masterfishing.bg/product/324 ... is-ha.html размер 2500

За бюджет от 400лв. - това болонезе http://megafishing.bg/product/15/bolone ... hnium.html и макаричката Легалис 2500
Колега Veleka със малко късмет и приятели, намерих Тика Уондър 6м. нова за 200лв. Тази която ми предлагаш а именно FOCUS Manta Bolo 6м. е 170лв.
Та разликата е 30лв. дали си заслужава да ги спестя, все пак въдица се купува един път :roll: :roll: :roll: ????????????????????
Макарата която ми предлагаш DAIWA LEGALIS HA 2500,,,, е сто и някой лев, точно влизам в бюджета от 300лв!?
Кажете заслужава ли си :roll: ?
Честито за новата придобивка и много рибки да дръпнеш с нея! Моят фаворит в твоя случай беше Тика Техниум.
Аз още не съм купил Уондъра и Даивата за кое ми честитиш :roll:
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: Болонезе и макара?????????

Мнение от Veleka »

jordanpetkov написа:
Veleka написа:
jordanpetkov написа: Честито за новата придобивка и много рибки да дръпнеш с нея! Моят фаворит в твоя случай беше Тика Техниум.
Аз още не съм купил Уондъра и Даивата за кое ми честитиш :roll:
Моля да бъда извинен. Останах с убеждението, че си закупил Уондъра.
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
Аватар
jordanpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 810
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 2:04 pm

Re: Болонезе и макара?????????

Мнение от jordanpetkov »

Veleka написа:
jordanpetkov написа:
Veleka написа:Аз още не съм купил Уондъра и Даивата за кое ми честитиш :roll:
Моля да бъда извинен. Останах с убеждението, че си закупил Уондъра.
Няма за какво да се извиняваш колега, напротив може да се гордеете всички с това че ми помогнахте в избора.
Пожелавам ви много успехи по реките, бъдете все така отзивчиви и най важното наздраве на всички , весели празници!!!!!!!!! :drinkers:

Ще взема Уондъра и Даивата :wink: :!:
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: Болонезе и макара?????????

Мнение от Veleka »

jordanpetkov написа:
Veleka написа:
jordanpetkov написа:
Моля да бъда извинен. Останах с убеждението, че си закупил Уондъра.
Няма за какво да се извиняваш колега, напротив може да се гордеете всички с това че ми помогнахте в избора.
Пожелавам ви много успехи по реките, бъдете все така отзивчиви и най важното наздраве на всички , весели празници!!!!!!!!! :drinkers:

Ще взема Уондъра и Даивата :wink: :!:
Благодаря за пожеланията колега! Аз също ти пожелавам весели празници и повечко време за любимото хоби!
Един последен пост по темата. Умишлено не коментирам Уондъра, защото много риболовци във форума са притежатели на въпросната въдица. Върни се назад в темата и прочети внимателно мнението на колегата Пампаса. Всичко написано от него отговаря на истината, аз само ще добавя, че въдицата е с много голям диаметър в основата. Ако имаш възможност запознай се отблизо с двете болонези и ако бюджетът те притисне, забрави за макарата поне на първо време. Успех и весели празници!
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Болонезе и макара?????????

Мнение от mrenka »

jordanpetkov написа:Та разликата е 30лв. дали си заслужава да ги спестя, все пак въдица се купува един път :roll: :roll: :roll: ????????????????????
Тук си в грешка, дори да не го счупиш едно болонезе никога не стига.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Болонезе и макара?????????

Мнение от butnik »

pampasa написа:Относно сервиз / резервни части - в нашата мила родина - Тика са без конкуренция :idea:
......както и в чупенето :D
Данчо,голяма грешка правиш с Уондъра.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Болонезе и макара?????????

Мнение от bruno11 »

butnik написа: Данчо,голяма грешка правиш с Уондъра.
[/quote]
съгласен :!:
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
jordanpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 810
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 2:04 pm

Re: Болонезе и макара?????????

Мнение от jordanpetkov »

butnik написа:
pampasa написа:Относно сервиз / резервни части - в нашата мила родина - Тика са без конкуренция :idea:
......както и в чупенето :D
Данчо,голяма грешка правиш с Уондъра.
Охооо кой виждам тук "butnikа, човече теб трябва да те черпя докато съм жив, онзи мач Мичел Супрема който купих от теб преди 5-6 год. и за който писах в първия пост е просто невероятен, даде ми го с мерак и късмет

Все още не съм купил Уондъра и даивата, така че има време да ми разясните каква грешка щях да направя ?
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Болонезе и макара?????????

Мнение от butnik »

Ако аз бях на твое място ,бих си ловил с мача,вместо да купувам Уондъра.Няма да се впускам в недостатъците и публично,за да няма ощипани колеги,които до края на дните си ще се кълнът в нея.Ходиш ли често по реката,това не е твоя избор,ако е само за по един - два излета може да прашасва в някой ъгъл.Има болонези с не толкова известни брандове,които са в пъти по- балансирани,леки и т.н.Не мога да ти предложа от тези модели,защото критерия за въдици ми е доста висок и не съм имал контакт с тях,но колегите са те насочили към някои.Доста се пише и за ново появилата се Митерсон,по данните ,които е написал вносителя си струва да се подържи в ръка.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Болонезе и макара?????????

Мнение от SUPER MARIO »

butnik написа:Ако аз бях на твое място ,бих си ловил с мача,вместо да купувам Уондъра.Няма да се впускам в недостатъците и публично,за да няма ощипани колеги,които до края на дните си ще се кълнът в нея.Ходиш ли често по реката,това не е твоя избор,ако е само за по един - два излета може да прашасва в някой ъгъл.Има болонези с не толкова известни брандове,които са в пъти по- балансирани,леки и т.н.Не мога да ти предложа от тези модели,защото критерия за въдици ми е доста висок и не съм имал контакт с тях,но колегите са те насочили към някои.Доста се пише и за ново появилата се Митерсон,по данните ,които е написал вносителя си струва да се подържи в ръка.
Послушай адаша кво ти говори...
Бързай бавно.
Аватар
jordanpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 810
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 2:04 pm

Re: Болонезе и макара?????????

Мнение от jordanpetkov »

Малко се пообърках, хайде, моля ви потропайте по клавиатурата , дайте някакви варианти за боло 6м. и макара?
Цяла година бачкам като негър и за коледа исках да си направя подарък, заслужавам го!
Като се замисля, Бутника е прав в това, че ще ходя по Марица само в зимния период, около 20 излета и после такъма ще събира прах, до следващата зима:roll:
Приемам предложения и за по евтино боло и макара, най вероятно ще са китайчета, но ..........
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Болонезе и макара?????????

Мнение от lusienn »

Всички ловиме с китайчета,нема да си само ти.
Аз имам 3,една 4 м,150 гр 10_60,за близък бой,с оплетка много здрава.
Приятел лови с 4,70 осако пак става.
Имам и 5 метра,пак под 200 гр,нема име.
Тя е мека,за тънки поводи,но водача и е
Малък и замръзва лесно,требва да гледаш и това.
И една хънтър имам 6 метра,доста мощна,
Рядко я ползвам,но ако е 5 метра ще е добре.
Тия трите съм ги взел за стотина лева общо,щото не ги ползвам лятото,и нема
Нужда да купувам скъпо.
То ако си сметна и спинингите,и фидерите,и дънните,и няколко телескопични,сигурно минават 20 бройки.
Макари си купих 3 дайви,бюджетни тая година.
Но всеки година похарчена пак и пак,
Краста,кво да правиш требва да сме в
Играта.
Ако си си навил да си купиш си купи,
Квото ти лепне на ръката,иначе ще се
Измъчваш душевно.
Шопинг терапията си е терапия,парите
Са за харчене,други се изкарват.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Болонезе и макара?????????

Мнение от butnik »

lusienn написа:Малък и замръзва лесно,требва да гледаш и това.
Няма боло на което не му замръзват водачите на върха и двата подвижни под него.
Данчо,болото не е само за зимния период,ако през другите сезони не ловиш по реката,то прекратявай каквито и да е колебания-лови си с мача/5м е за тези ,които не знаят/ а с отделените пари, си купи нещо друго за твоите си риболови.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”