плувки за болонезе

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
bobolinzer
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Апр 19, 2008 5:53 pm
Местоположение: София

Re: плувки за болонезе

Мнение от bobolinzer »

Калоянските ги прави Мочков... като цяло са единствените БГ, от които съм доволен. Не са много дълготрайни, но пък ако си ги вземеш директно от него са на смешни цени. Имам няколко комплекта, който ползвам и на щеката и един сезон си карат без проблем (с малко екстра лак). Като цяло не виждам смисъл да се пести от такива неща и гледам да не правя компромиси.
Zdraveca_10
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 11:17 am
Местоположение: София

Re: плувки за болонезе

Мнение от Zdraveca_10 »

А на Гицата от къде може да се вземат ? Ако са Джиле е ясно...
Бъди играч на терена,а не в съблекалнята...
rokooo76
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 201
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 6:21 pm
Местоположение: Севлиево

Re: плувки за болонезе

Мнение от rokooo76 »

Аватар
tamihal
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1872
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 9:01 pm
Местоположение: ХAРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: плувки за болонезе

Мнение от tamihal »

Плувките на Гица, са едни от най-добрите, които съм използвал...не знам от какъв материал са (прилича на някакво дърво), но са много качествени и изпитани в боя...никакви забележки!
Другите, които бих препоръчал, са тези с лого VGT...не знам дали могат да се намерят, че се срещат рядко, но аз от около 4-5 години използвам такива и съм изключително доволен. Тънък метален кил, здраво тяло, което не се пука и лющи, при зимен риболов!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: плувки за болонезе

Мнение от butnik »

VGT,дано не бъркам ,но са на Валентин Тотев,имам няколко от тях потвърждавам на колегата твърдението,че са здрави.
На Гица плувките ,а и други негови продукти могат да се поръчат онлайн от мегафишинг.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
rokooo76
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 201
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 6:21 pm
Местоположение: Севлиево

Re: плувки за болонезе

Мнение от rokooo76 »

http://megafishing.bg/search.html?phras ... ategoryID= Прав е колегата,тук има по голям избор.
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: плувки за болонезе

Мнение от Veleka »

Привет колеги! Прекрасна тема се е заформила с много въпросителни. Болонезата е въдица с широко приложение за риболов на леко с фиксирани и подвижни плувки. Виждал съм я как влиза в употреба по всички видове водоеми, включително и на морето. Самата тема носи заглавие "Плувки за болонезе", но от предходните постове не успях да разбера, какви плувки използват колегите/ материал, форма, товароносимост, цвят, дължина и т.н./ и за какви риби и водоеми са подходящи. Друго, което бих желал да споделите е, какви са критериите на базата, на които правите сравнителен анализ между българските и чуждите производители.
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
Аватар
tamihal
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1872
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 9:01 pm
Местоположение: ХAРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: плувки за болонезе

Мнение от tamihal »

По отношение на цвят и форма, нещата са строго индивидуални, но предвид това, че тялото на ''буренцето'', е под водата, то определно не е водещ фактор. Предполага се, че светлите антеи са по-удачни, но на моменти черната такава, е най-отчетлива.(дебелината им също е въпрос на предпочитание и фактора видимост) Дебелината на кила...метален или карбонов, също е индивидуален избор(предвид по силно течение, може да се приеме, че е добре да е метален, за по-голяма стабилност)
Грамаж...то е ясно, определя се според течение и дълбочина. На скоро гледах силен риболов на скобар, с плувки - стик. Буретата бяха доста по неотчетливи, при капризните риби...смених със стик, и нещата се оправиха. Много, много широкоспектърна тема е това...нещата са по-скоро на усет и лично виждане за прилагания метод на риболов.
По отношение на това дали български или маркови(брандирани с лого на популярни фирми), аз си залагам на нашенското, още повече, че голяма част от брандовете поръчват тук, у нас, част от своята продукция!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: плувки за болонезе

Мнение от chirusa_bg »

Аз обичам плувки с по-високо относително тегло. Летят по-добре и потъват по-лесно. За съжаление повечето Бг плувки са от много леки материали. Във водата се клатушкат, баланса е лош, получават се повече оплитания. Съпротивляват се при кълване и се държат странно. В течението с болото иди дойди, но на щеката разликата е огромна и ме дразни.
Преди години пробвах едно намерено Джиле, беше ужас....
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: плувки за болонезе

Мнение от miro253 »

chirusa_bg написа:Аз обичам плувки с по-високо относително тегло. Летят по-добре и потъват по-лесно. За съжаление повечето Бг плувки са от много леки материали. Във водата се клатушкат, баланса е лош, получават се повече оплитания. Съпротивляват се при кълване и се държат странно. В течението с болото иди дойди, но на щеката разликата е огромна и ме дразни.
Преди години пробвах едно намерено Джиле, беше ужас....
Аз пък точно тези с високото си тегло не ги одобрявам в риболова на течение за това зарязах Кралусото. В по-силно течение и най-малкия допир на утежнението в камъните потапя плувката за "пет минути" под водата, което пък показва, че всички сме си башка :D .
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: плувки за болонезе

Мнение от chirusa_bg »

Няма двама еднакво луди :)
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: плувки за болонезе

Мнение от freako »

Туй нещо http://megafishing.bg/product/631/ribol ... capri.html с биберонче ли се закрепва?
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: плувки за болонезе

Мнение от galin_fcb »

Туй нещо се закрепва като онуй нещо.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: плувки за болонезе

Мнение от chirusa_bg »

freako написа:Туй нещо http://megafishing.bg/product/631/ribol ... capri.html с биберонче ли се закрепва?
През тялото и с шлаухчета.
Бибата я остави за бебоците и мачистите :)
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: плувки за болонезе

Мнение от freako »

Имах в предвид с това http://www.benwick-sports.co.uk/compone ... apter.html
Не биба за слайдер, а този вид float adaptor
Я то видео даже имало https://www.youtube.com/watch?v=AvoMTPyplks
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”