плувки за болонезе

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

плувки за болонезе

Мнение от bruno11 »

какви плувки предпочите да използвате , марки и модели ?
аз лично имам garbolino,colmic,sensas, но имам чуството ,че бългските на лагуна , краси не им отстъпват много,а разликата в цената е почти х 2 .. :fishing5:
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: плувки за болонезе

Мнение от pampasa »

Кире / за много години :wink: / ,и Аз в началото си взимах само "скъпи" плувки ,но с течение на времето - преминах само на български .

Има достатъчно добри такива , единствено гледам да са проходни / влакното да преминава през тялото на плувката / - харесвам тези с тънки / кухи / антени в диапазона 2 -6 гр.

Ползвам на Лагуна , Ризов , Юлиан , Боби Фишер и т.н. - основно "бурета" и "обърната капка".

п.с. Малко спам - с времето свикнах да слагам по 3 меки силиконови шлаухчета на кила ,в противен случай при успешна засечка / или закачка / , когато плувката е по-финна - кила се сгъва и неминуемо се променя дълбочината.

Поздрави
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: плувки за болонезе

Мнение от bruno11 »

За Много Години на всички !
марковите плувки наистина нямат грешка-колмик,рив,сенсас - като ми остане време ще кача снимки на предпочитаните от мен модели ,основно с метален кил .
относно българските , попадал съм на модели на лагуна ,които не си отговарят на грамажа ,което не е ок
сега съм решил да пробвам тези на ризов , лошо че нещо не ги засичам по магазинте в София ...
ако ви се занима качете по някоя снимка или линк на ползваните от вас модели
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
Sorcerer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 11:12 am
Местоположение: Бургас

Re: плувки за болонезе

Мнение от Sorcerer »

За много години!!!

Ползвам основно плувки на Colmic и Sensas и съм много доволен. Трите силиконови шлаухчета и при мен са зъдължителни... Всички български плувки, които съм пробвал и оцеляха, ги раздадох на приятели ...
Аватар
shefa
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1171
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 7:01 pm
Местоположение: Свищов

Re: плувки за болонезе

Мнение от shefa »

Честита Нова Година! Да сте живи и здрави и много риболовни успехи!

Аз използвам от няколко години плувки само на Кралусо. Имам с различна форма на тялото и грамажи. Тия плувки ти дават възможност да ги използваш както искаш, т.е като капка или обърната капка, да им слагаш различни антени на момента или светеща такава, а най-важното, е че не се чупят, да им се пука лака или боята и да пият вода, да ги пазиш, че видиш ли нещо може да се наранят и т.н.
Влакното преминава през цялото тяло, няма телени ушенца, тръбички и подобни неща. Здрави и чувствителни плувки.
Преди имах плувки на различни марки с метални или карбонови килове, красиво направени, но нежни. Все нещо им ставаше, а и често с несеменяема антена. Ето защо - Кралусо.
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: плувки за болонезе

Мнение от bruno11 »

Aз също имам в кутията кларусо,но ми прави впечатление,че много мачкат влакното,когато се наложи да се мести дълбочина,a и самото местене става малко бавно с това разглабяне .
относно това че са почти вечни няма спор
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
sokol135
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 1:05 pm

Re: плувки за болонезе

Мнение от sokol135 »

От няколко години за река ползвам само този модел на BOJY:
http://www.bojyfishingfloats.com/bg/pro ... %ba%d0%b0/
Нека не се приема като реклама, но това е плувка с превъзходна за мен изработка. Преди три години ми попадна един брой случайно, и много ми хареса като поведение и издържливост за няколко интензивни риболова. Грамажа е много точен, каквото пише - това носи. Много важно е че не пият вода, не се пукат, с куха антена са и халкичка над тръбичката, при това от български производител, с добра цена. За това още преди години си купих 30 броя с различни грамажи, и до ден днешен нямам спукана или счупена от тях. Показателно е че имам плувки от тези на над 30 риболова и не са мръднали. Няколко скъсах и подарих, но половината са си в кутията.
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: плувки за болонезе

Мнение от pampasa »

sokol135 написа:От няколко години за река ползвам само този модел на BOJY:
http://www.bojyfishingfloats.com/bg/pro ... %ba%d0%b0/
Нека не се приема като реклама, но това е плувка с превъзходна за мен изработка. Преди три години ми попадна един брой случайно, и много ми хареса като поведение и издържливост за няколко интензивни риболова. Грамажа е много точен, каквото пише - това носи. Много важно е че не пият вода, не се пукат, с куха антена са и халкичка над тръбичката, при това от български производител, с добра цена. За това още преди години си купих 30 броя с различни грамажи, и до ден днешен нямам спукана или счупена от тях. Показателно е че имам плувки от тези на над 30 риболова и не са мръднали. Няколко скъсах и подарих, но половината са си в кутията.
На картинка изглеждат много добре , но нещо не можах да се ориентирам за цените :oops: :oops:
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
sokol135
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 1:05 pm

Re: плувки за болонезе

Мнение от sokol135 »

На картинка изглеждат много добре , но нещо не можах да се ориентирам за цените :oops: :oops:[/quote]

Купувал съм ги на 1,80 :)
peshobg
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 3:23 pm

Re: плувки за болонезе

Мнение от peshobg »

От два месеца ловя с плувки на Morava https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D ... i7Ds3GM%3A и съм изключително доволен от тях.Предлагат се с две антени червена и зелена и се сменят много бързо и лесно.На пръв поглед изглеждат малко груби и с по-дебели антени,но добре утежнени във водата са без грешка.От опита си съм стигнал до заключение,че няма универсални плувки и в зависимост от течението и рибите които се надяваме да ловим,подбираме и плувките.
От нашенските много харесвам Лагуна,но тези които не са предназначени за Българския пазар(изключително качество и изработка).
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: плувки за болонезе

Мнение от naskobo »

P2221163.JPG
P2221166.JPG
P2221167.JPG
От марковите плувки особенно ми допадат двете бурета от снимките на МИЛО.

Ползвам с удоволствие и Кралусо, но на един от последните риболови в момента на най-голямото натягане, едър скобар се откачи и плувката -4 гр с такава сила се заби в болото и издрънча твърда пластмаса в карбон, че ми се превидя поръчка на нова секция....размина се, но си е твърд материала.

От бюджетните, нямам забележка към сръбските ГИЛЕ, като се има предвид че някои серии доста се отклоняват от означения грамаж.
Последно промяна от naskobo на Вто Яну 03, 2017 9:44 am, променено общо 2 пъти.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: плувки за болонезе

Мнение от miro253 »

Аз купувам която ми хареса, но ползвам основно Bombard на Колмик. Интересно обаче какво означава бюджетна плувка? Купуваш за два лева и я ползваш на три риболова, купуваш за 5 лева и ползваш два сезона.
peshobg
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 3:23 pm

Re: плувки за болонезе

Мнение от peshobg »

naskobo написа:
P2221163.JPG
P2221166.JPG
P2221167.JPG
От марковите плувки особенно ми допадат двете бурета от снимките на МИЛО.

Ползвам с удоволствие и Кралусо, но на един от последните риболови в момента на най-голямото натягане, едър скобар се откачи и плувката -4 гр с такава сила се заби в болото и издрънча твърда пластмаса в карбон, че ми се превидя поръчка на нова секция....размина се, но си е твърд материала.

От бюджетните, нямам забележка към сръбските ГИЛЕ, като се има предвид че някои серии доста се отклоняват от означения грамаж.
Тези лилавите на Мило са наистина супер Насе!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: плувки за болонезе

Мнение от chirusa_bg »

Аз ползвам Колмик и от тези на Калоян - Dream fish - основно с метален кил и плътна антена. Калоянските се пукат, но пък са супер във водата.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: плувки за болонезе

Мнение от butnik »

Калоян и плувки ли върти :lol: :lol: :lol:
Ловя с Мило,SF,Краси,сръбските на Гица,а над 6гр на Гарболино и споменатите.Единствена забележка,че при по-дълго изтичане трудно им се виждат антените.На плувките над 2гр би трябвало антените да са по-дебели.На Гица са съобразени с това по простата причина,че си лови тях и знае какво трябва на плувката за да ти е комфортен риболова.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”