Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от bruno11 »

по-точно и ясно от това няма как да го напиша ,но явно диалога тук е сложен .
поне споделете какви болонези са ви минали през ръцете заедно с какви макари да обменим опит или да се придържаме към "не питай старило питай патило"
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от Veleka »

bruno11 написа:.........колмиците са върхари ,не правят никакъв кеф с по-малки риби,озорваш се много повече с голяма риба тъй-като не ги измаря бързо......
Горното твърдение е много далече от реалността. Склонен съм да мисля колега, че никога не сте имали удоволствието да ловите трофейни речни риби с Colmic fiume xxt 180 6м.
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от Veleka »

pepi555 написа: .........много ми е интересно на кое казвате тънък повод та само някои видиш ли сопи могат да боравят с такава тЪнкота :)
п.п аз си ловим с ню хънтъра и си свиркам
Не може да се отрече, че Пепи притежава много силно развито чувство за хумор :)
Мога да ти предложа един тест да провериш как работи твоят Ню Хънтър с тънки поводи. :)
За следващия риболовен излет си избери река със средно бързо течение. Построяваш си линията така, че от микровирбела до куката, влакното да е със сечение 0.10. Забиваш два бели червея на ченгела и замяташ монтажа в бързака. Когато в края на линията ти увисне някоя мряна около 300гр. ..... затягаш аванса на макарата и наблюдаваш поведението на болонезата. Ако въдицата се сгъва така, че върхът почти опира в макародържача, тогава всичко е наред с пръчката и можеш спокойно да си ловиш и с по-тънки поводи :)
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от bruno11 »

Veleka написа:
bruno11 написа:.........колмиците са върхари ,не правят никакъв кеф с по-малки риби,озорваш се много повече с голяма риба тъй-като не ги измаря бързо......
Горното твърдение е много далече от реалността. .
:lol: колмиците за мен ,са прочетена страница / чакаме 2018 да видим ще изкрат ли нещо ново и различно/
поздрави
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от Veleka »

bruno11 написа:....... :lol: колмиците за мен ,са прочетена страница .....
Уважаеми колега, с подобни коментари рискуваш никой да не приема сериозно мненията ти. Няма как да убедиш аудиторията, че си тествал всички болонези на Colmic в различни условия. :)
П.П. Мнението ти за Colmic fiume xxt 180 6m е силно подвеждащо. Продължавам да твърдя, че нямаш и една уловена риба с въпросната въдица.
Поздрави!
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от bruno11 »

Veleka написа:
bruno11 написа:....... :lol: колмиците за мен ,са прочетена страница .....
Уважаеми колега, с подобни коментари рискуваш никой да не приема сериозно мненията ти. Няма как да убедиш аудиторията, че си тествал всички болонези на Colmic в различни условия. :)
П.П. Мнението ти за Colmic fiume xxt 180 6m е силно подвеждащо. Продължавам да твърдя, че нямаш и една уловена риба с въпросната въдица.
Поздрави!
Нещо не ме разбра,имах предвид че съм инвестирал достатъчно време и пари в моделите на колмик ,нямам намерение да продължавам .
нито искам да убеждавам някой ,нито искам да казвам кой как да си харчи парите и да си уплатнява времето .
сега чакам да видя air bolo , ags, amorfius ,maver green power, milo redvolution , болензи които заслужават повече внимание
поздрави
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от naskobo »

Заформи се спор ала "кои са по-хубави, блондинките или брюнетките"?
Според мен в този клас въдици, не е от значение къде са произведени, стига да са оригинални, а не фалшификат. Забелязал съм, че китайските модели са по-изпипани в детайлите от Реглас. Daiwa Аmorfius и Мilo redvolution май също са китайчета?
Пари да имате да си купувате играчки и здраве да ги ползвате!
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
chucheto73
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:48 am

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от chucheto73 »

bruno11 написа:
Veleka написа:
bruno11 написа:....... :lol: колмиците за мен ,са прочетена страница .....
Уважаеми колега, с подобни коментари рискуваш никой да не приема сериозно мненията ти. Няма как да убедиш аудиторията, че си тествал всички болонези на Colmic в различни условия. :)
П.П. Мнението ти за Colmic fiume xxt 180 6m е силно подвеждащо. Продължавам да твърдя, че нямаш и една уловена риба с въпросната въдица.
Поздрави!
Нещо не ме разбра,имах предвид че съм инвестирал достатъчно време и пари в моделите на колмик ,нямам намерение да продължавам .
нито искам да убеждавам някой ,нито искам да казвам кой как да си харчи парите и да си уплатнява времето .
сега чакам да видя air bolo , ags, amorfius ,maver green power, milo redvolution , болензи които заслужават повече внимание
поздрави
Ако може да кажеш с кои колмици си ловил ще ти бъда благодарен! Тук ми прилича малко на "моето е най"!
Опитвам се да обръщам повече внимание на коментарите от хора който са имали и двете болота! Иначе другото е ясно всеки се хвали неговото! Утре взимам Fiumeto Събота и неделя на реката и ще пиша как стоят нещата от мая гледна точка!
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от bruno11 »

От focus manta и new hunter,към колмик еле към мило или дайва е като от Видин да отидеш във Виена,това е
Кратко точно и ясно,
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
chucheto73
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:48 am

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от chucheto73 »

Съгласен съм с тебе ! Аз от Fl на Tica после на топ моделите на shimano и colmica(сега отивам да го взимам)
chucheto73
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:48 am

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от chucheto73 »

IMG_1151.JPG
Колмика дойде при мене и газ на реката :fishing11: Вече има 6 7 хванати морунажа и останах доста доволен згъва се хубаво малко над средата усещам всяка вибрация на рибата на макародържача :rolleyes: Сложих му една дайва легалис 2500 и баланса отиде по дяволите ! Предстой ходене до рибарския за оборудването му с подходяща макара!
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от bruno11 »

дайвата пробва ли я,нищо не пишеш ?
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
chucheto73
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:48 am

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от chucheto73 »

Аа да забравих да се похваля имах честа да направя 10 15 изтичания с дайва турнамент агс.Усещането беше "уау" в ръката не се усеща много изпъната първоначалната ми преценка беше че е под
200 грама,но колегата пепи каза че е 240 в този момент стоя и гледам като гръмнат. Той хвана няколко морунажа и от странична гледна точка въдицата се сгъва като по учебник с две думи перфектното боло. После минах на другия бряг и сефтосах колмика като останах доста доволен много добър контакт с рибата страхотно усещане, но определено в ръката дайвата стой по добре, като намеря макара за колмика пак ще пиша.
chucheto73
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:48 am

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от chucheto73 »

Днес след втората смяна на училището газ на реката за рибилов макар и за 1 час успях да закача 1 кленде върнато разбирасе и едно откачено докато снимам сопата хахха
IMG_1174.JPG
chucheto73
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:48 am

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от chucheto73 »

IMG_1175.JPG
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”