Риболов с болонезе 5м.

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Риболов с болонезе 5м.

Мнение от n1k3r »

Здравейте. Имам нужда от малко съвети за риболова с болонезе. До сега съм ловял с пръчки от 5 10 лв на дъно и с тях и на морето съм ловил. Та ми изпадна едно болонезе 5 метра карбон и тъй като тази вечер ще съм на язовир. Мислех да я пробвам с пружина. Не знам дали става да се лови на пружина с такава пръчка тъй като върха е много тънък и ме притеснява при замятане да не потроша сопата. Само за плувка ли се ползва и или ? Ето я сопата... на снимките е 4м а тази е 5м съвсем същата без грам разлика освен в дебелината.
http://prikachi.com/images/406/9143406e.jpg
http://prikachi.com/images/408/9143408L.jpg
http://prikachi.com/images/409/9143409S.jpg
http://prikachi.com/images/410/9143410H.jpg
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Риболов с болонезе 5м.

Мнение от fozi073 »

Недей да я ползваш на дъно....ще я счупиш . Слагай си една подходяща плувка / 5-6 гр./ и успех.
n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Re: Риболов с болонезе 5м.

Мнение от n1k3r »

Плувка до сега съм слагал само на телескоп. Бях пробвал на няколко обикновенни сопи да заметна с плувка и резултата е плачевен. Тя плувката пада в краката и каквото и да правех не ставаше. А с тази дали ще се получи нещо ? Мога да пробвам и плуваща бомбарда което пак ме притеснява да не я строша.
CarposGTA
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 1:04 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: Риболов с болонезе 5м.

Мнение от CarposGTA »

n1k3r написа:Плувка до сега съм слагал само на телескоп. Бях пробвал на няколко обикновенни сопи да заметна с плувка и резултата е плачевен. Тя плувката пада в краката и каквото и да правех не ставаше. А с тази дали ще се получи нещо ? Мога да пробвам и плуваща бомбарда което пак ме притеснява да не я строша.
Ако построиш добре такъма си няма да имаш проблем със замятането и ще постигаш добри дистанции . Предполагам , че телескопа , с който си хвърлял е от тези евтините както каза в началото на темата а те са с доста висока акция от порядъка на 20-40 грама , че и нагоре и това е причината да си хвърлял в краката си . Аз имам мач с акция 6-12 гр. и дължина 3,60 , като с плувки от 6 до 10 грама замятам на дистанция около 40-50 м. , което мисля , че е достатъчно . На снимките виждам,че болонезата е с акция 5-20 гр. което значи , че ако и сложиш една плувка между 5 и 15 гр. ще постигаш добра дистанция , затова не се занимавай с бомбарди и дънни монтажи , с които можеш само да си счупиш пръчката . Като цяло болонезата е създадена за риболов на плувка в големите реки с цел да се постига далечна дистанция на замятане и да се контролира по-добре линията в течението с голямата и дължина . За дъно и бомбарди си има съвсем друг тип въдици , затова си ползвай болонезата по предназначение и след , като и свикнеш няма да имаш грижи с постигане на дистанция и прочие . Успех и наслука !
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Риболов с болонезе 5м.

Мнение от lozzy.68 »

n1k3r написа:Плувка до сега съм слагал само на телескоп. Бях пробвал на няколко обикновенни сопи да заметна с плувка и резултата е плачевен. Тя плувката пада в краката и каквото и да правех не ставаше. А с тази дали ще се получи нещо ? Мога да пробвам и плуваща бомбарда което пак ме притеснява да не я строша.
Плуващите бомбарди са и малко над 25+ ..... гр :wink: така,че се вслушай в съвета на колегата по -горе .... :!:
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов с болонезе 5м.

Мнение от miro253 »

Колега, хората са си написали, че въдицата е с акция до 20 гр. Можеш да мяташ всичко с нея стига да не е по-тежко от 20 гр.
n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Re: Риболов с болонезе 5м.

Мнение от n1k3r »

С телескопите нямам ядове никога. Единия е найстина куча марка 4м. а другия е карбонов на Rohnson май така се пишеше 7м. За болонезето вече ми стана ясно и от снощи 19:00 часа до 13:00 днес беше кеф да замятам с плувка 5гр. Доста навътре я запращах без особено големи усилия. В момента сменям ментажните сопи с по качествени и за това и попитах за болонезето. Даже ... никога не съм ползвал такова нещо, но ми хареса. А на сопите не знам на кое се вика фидер, мач и тем подобните. Не съм сигорен даже дали тези термини са за сопите и или за начина на самия улов.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов с болонезе 5м.

Мнение от miro253 »

Ами то във форума си има раздел за фидер, раздел за мач, раздел за болонеза и за всички останали риболови. Разгледай ги.
Аватар
jean11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Фев 27, 2007 3:56 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Риболов с болонезе 5м.

Мнение от jean11 »

Малко по-голямо уважение към въдицата и участниците във форума!Освен всички абсурди които прочетох във въпроса си,това със "сопата"някък съвсем ме отчая.
Дърпай и не му отпускай!
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Риболов с болонезе 5м.

Мнение от Дилян »

Човека май тепърва ще се учи да лови на плувка . Така че моя съвет е ,най добре да походи за риба няколко пъти с някой плувкар да му станат ясни основните неща на практика .
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”