Избор на болонеза от висок клас + анкета

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Избор на болонеза от висок клас.

Preston Innovations Absolute Bolo
0
Няма гласували
Maver Superlithium Green Power MX
8
13%
Maver Superlithium 375 MX
3
5%
Colmic Fiume 160 SX
19
32%
Trabucco ENERGHIA XR PRO LIGHT
3
5%
MILO Redfifty River
15
25%
MILO Stradivari Strong
2
3%
Daiwa /около бюджета /
5
8%
Shimano /около бюджета/
5
8%
 
Общо гласове: 60

Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Избор на болонеза от висок клас + анкета

Мнение от ivanst »

Привет.Реших за създам нова тема в същото време и да я комбинирам с анкета.Въпроса ми е следният ... решил съм да си взема висок клас болонеза.Бюджета който съм поставил е около 550лв +– някой лев.Направих това питане първо във Фейсбук ... там получих доста отговари и като цяло ме убедиха че 6м е по удачният вариант.Искам също да отбележа че старата ми болонеза е до 30гр ... тук търся по лайт вариант нещо от рода 14 ... макс 18гр.Ще се лови в по големи реки като Искър и Струма ... пъстърви ... скобари . Дайва и Шимано съм ги сложил като общ отговор ... повечето от тях надхвърлят бюджета а и до колкото разбрах Дайва се продават с не монтирани водачи.Та това е в общи линий ... зная че може да съм изпуснал някоя марка ... но така съм решил и така съм пуснал темата и анкетата.Може да се пише и по отделно за други брандове както и за моделите на Дайва и Шимано.
Може да се дава по 2 отговора!
Благодаря на всеки който ще отдели от времето си и ще пише в темата и гласува в анкетата.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Избор на болонеза от висок клас + анкета

Мнение от ivanst »

За два дни 309 преглеждания и нито едно мнение ...
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Nikolay98
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Май 29, 2017 9:41 am

Re: Избор на болонеза от висок клас + анкета

Мнение от Nikolay98 »

Не съм пипал фиуме160, но съм собственик на 180ххт и съм страшно доволен лека стегната добре балансирана доставя удоволствие при улова на дребни риби( усещам всеки тласък на макародържача чак), същото време се справя чудесно с големите екземпляри.Относно редфифти до сега лошо мнение не съм чул, държал съм болонезето не съм ловил с него, страхотен дизайн тип боло мач е много красиво изпълнение. Дайвите също много ми допадат според мене там е истината, но поради ред причини една от който е че съм на 17 години не мога да си ги позволя все още, но има време и това ще стане. Шимано голям фен съм на марката, но болонезите не са и силната страна, мавера не отстъпва по нищо на милото и колмика. Така че според мене избора можеш да го стесниш до 3 болота Греен паур, Ред50,Фиумер,което и да вземеш няма да сгрешиш. Надявам се да съм бил полезен , това е моята гледна точка за топ болотата за една година смених над 10 докато намеря "моето" . Пак казвам това са моите наблюдения може или даже ще има хора не съгласни с моето мнение, но не анагажирам никой с него! И да пишеш какво си зел :fishing1: !
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Избор на болонеза от висок клас + анкета

Мнение от ivanst »

Благодаря колега.Като гледам гласуването в анкетата ... аз първоначално се бях насочил към моделите на Мавер или Колмик.Дайва са доста над бюджета ... Мило малко над бюджета.За Шимано не прочетох много положителни мнания във форума ... за Трабуко и Престън не прочетох никакви.Може да изчакам още седмица за да видя новите Мавъри ... ще му мисля.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Избор на болонеза от висок клас + анкета

Мнение от miro253 »

Аз ще се изкажа малко банално, но не трябва да се забравя за следпродажбения сервиз. Тук Шимано тотално губи. Дайва незнам как са и моментално превеса е за италианските марки. Ако недай си боже пострада за един месец са ти я оправили. При посочените модели, която и да вземеш няма да сбъркаш. Отиди, разгледай ги, ако знаеш с каква макара ще я ползваш носи си и нея и която ти пасне най-добре е твоя.
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Избор на болонеза от висок клас + анкета

Мнение от ivanst »

За съжаление Колмик примерно нямат точно този модел при дилърите в София а няма как да пътувам до Пловдив.Ако се спра на нея ще трябва да си а поръчвам онлайн.Макарата която ще ползвам е Дайва Легалис 2500 ... не знам дали правилно произнасям модела ... и трудно ще може да се напасва.Мавер и Мило може да се направи подобно нещо но пък те нямат налични в момента точно тези модели които търся.За това както казах най-вероятно ще изчакам седмица примерно ...
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
trangelov
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 12:44 pm
Местоположение: София

Re: Избор на болонеза от висок клас + анкета

Мнение от trangelov »

Colmic Fiume 160 SX на 5м. и 6м. ги има в риболовния магазин в Люлин, ъгъла на блока до ресторант "Адашите".
С една идея 160-тката SX е по-стегната от 180-тката.
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Избор на болонеза от висок клас + анкета

Мнение от ivanst »

За съжаление нямат там и в другият дилър на Колмик за столицата.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
trangelov
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 12:44 pm
Местоположение: София

Re: Избор на болонеза от висок клас + анкета

Мнение от trangelov »

От центъра, като излезеш от тунела за Люлин, караш до третия сфетофар, спираш на 50 м. преди него и поглеждаш вдясно(ъгъла на блока).
Вчера към 12ч. опъвахме Colmic Fiume 160 SX на 5м. и 6м.
Не вярвам след това да са продадени.
Имаше и човек, който е собственик на няколко топмодели на Дайва и Мило.
Ако днес не е за риба: ще донесе и неговите болонези, за да ги разпънем и тях.
Мерак ми е да пипна Дайвата.
Ще звънна и на познати, които имат Fiume 180 и 250 NG на 6м. Ако са свободни за по кафе...
Приятен ден.
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Избор на болонеза от висок клас + анкета

Мнение от bruno11 »

много се е изписало , вече и доста хора я притежават - MILO Redfifty River на 6 м -
излишно е да се влиза в обяснения

поздрави и успех
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Избор на болонеза от висок клас + анкета

Мнение от ivanst »

Когато реших да направя анкетата бях почти сигурен че първите две места ще са за Ред Фифти и Фиуме.За модела на Мило вече има изписано доста тук във форума ... дори има отделна тема.Колмика пък се очерта като може би най купуваната болонеза.Поне с такива впечатления съм останал.Дайвите пък изопщо не са ми по джоба ... а и повечето както се оказа са без монтирани водачи.Мавърите така и не можах да ги видя ... а до колкото разбрах новите модели ще са 600лв и нагоре.Мило се очаква внос ... може би края на месеца ... макар че там единствено Ред Фифти и Страдивари ме интересуват.И така успях да видя на живо само Фиуме и два модела на Трабуко - ENERGHIA XR PRO LIGHT и ENERGHIA XR COMPETITION . За ENERGHIA XR PRO LIGHT пък мога да кажа че не бях виждал толкова мека болонеза ... и не знам дали точно този модел е за мен ... нямам много голям опит.Решил съм да мисля до понеделник ... дали да изчакам вноса на Мило ... или пък да избера Фиуме или един от двата модела на Трабуко ... та това е в общи линий.Благодаря все пак на всеки който гласува в анкетата и на тези които изказаха мнение.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Избор на болонеза от висок клас + анкета

Мнение от bruno11 »

само да добавя ,че изброените въдици от теб са много различни , като строй и твърдост .
и друго не прочетох 5 ца или 6ца търсиш , ?
оня ден ходих да гледам трабуко енергия - резултата на едно ниво са с колмика , изработка ,тапа ,макародържач,карбон . отворих топ модела им . те печелят с по дългите крачета на водачите.
та ако искаш в този колмик или трабуко
ако искаш нещо от реглас мавър или мило / имай предвид че мавър вече имат нови топмодели за 2018, аз имам една поръчана чакам да дойде в БГ
относно дайва съвсем скоро ще има и новата дайва в БГ на 5 м , собтвеника си я чака :) говорим за синия аморфиус

поздрави и успех
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Избор на болонеза от висок клас + анкета

Мнение от ivanst »

Благодаря колега ... в крайна сметка както отбелязах от всички изброени марки успях да видя само Колмик и Трабуко ... За съжаление не мога да чакам поредният внос на Мавер и Мило а и не мога да отделя повече пари ... та за това днес си поръчах модела на Трабуко .Като пробвам болонезата ще пиша ... макар че едва ли точно аз мога да дам някакво по конкретно инфо ...
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на болонеза от висок клас + анкета

Мнение от ianimar »

извън темата за което се извинямам,относно реглас имам мавър/директен/ от реглас и в един магазин ми казаха че заводите на реглас не произвеждат вече за мавър или нещо от сорта че вече нищо не произвеждат
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Избор на болонеза от висок клас + анкета

Мнение от bruno11 »

да да фалирал е завода реглас http://www.reglass.it/en/
след 35 години нещо може да са решили да го затворят ,не им вървяли болотата :)))
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”