shimano alivio cx te 5 gt мнения ?

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
Никича
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 8:35 pm

shimano alivio cx te 5 gt мнения ?

Мнение от Никича »

Тъй като съм повече фен на мача и неговата гъвкавост(чист параболик си е моя) в последно време ми омръзна да ловя с тежки ваглери и големи статични плувки 5-6 гр за да си достигна желаната дестинация, реших да мина на болонезе тъй като съм на две крачки от Дунава и късата пръчка (нищо че си има предимства) е доста неудобна и често казано най-омразната част от целия ми риболов е да разгъвам и прибирам в калъфа си този мач на 3 снадки всеки път в тъмното махащ сякаш танцувам танц за дъжд и заобиколен от кръвожадни комари . Та по същество бих искал хората по-компетентни в тази сфера на риболова с болонезе да ми дадат съвет за тази пръчка , също тк не съм решил дали 5 или 6 метра да си взема тъй като искам дистанция, но седя цял ден на реката и не бих искал да ме боли ръката всеки път след риболов.Та ако може да ми кажат преимуществата на 5 метровата и на 6 метровата болонеза .Приемам и предложения на други болонези в този ценови клас.
:fishing2: :fishing2:
Аватар
itzo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 1:17 pm
Местоположение: vratza-sofia
Обратна връзка:

Re: shimano alivio cx te 5 gt мнения ?

Мнение от itzo »

Здрасти колега.Аливио е бюджетния клас на шимано и най-вероятно ще натежава и разваля кефа от риболова...Относно дължината според мен за Голямата Бара си трябва минимум 6ца,да не кажа 7ца.Поразгледай още,вече има доста китайчета с нелоши показатели.Успех с избора
успех на цялото рибарско воинство
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: shimano alivio cx te 5 gt мнения ?

Мнение от Fishh »

Имах, mach shimano alivio ALCX от това по кекава пръчка не съм видял , сигурно една бамбукова пръчка ще е 2 пъти по здрава. При замятане се счупи , леко като натиснеш бланката и скърца та си правя сметка колко и е силата. Не вярвам това да е по различно но знае ли се ....Аз за шимано пръчки повече не искам и да чуя :D:D:D
Аватар
Никича
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 8:35 pm

Re: shimano alivio cx te 5 gt мнения ?

Мнение от Никича »

Ами 5м е 250гр. приблизително тази към която съм се насочил всъщност, но си нямам и на представа колко са тия 250гр като усет.Относно китайците тия IM7-8-9-10 и тк. до IM100 карбон дето ги водят пръчките са трагедии чупя вече 2 такива китайчета спининги .А относно колегата с проблемния мач който си е купил мога да му кажа че по-надеждно от Fillstar като мач надали има моят е competition match на 4.20 5-30 лови таранки и платики вече около 10 години и обичам 700гр каракуди да ги вадя без кеп.
:fishing2: :fishing2:
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: shimano alivio cx te 5 gt мнения ?

Мнение от Дилян »

Търси нещо максимум до тези 250g за да не ти отмалее ръката
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Никича
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 8:35 pm

Re: shimano alivio cx te 5 gt мнения ?

Мнение от Никича »

До колегата Abu Gracia не мога да му отговоря но понеже ме пита относно пръчката се надявам да го види .Пращали са ми снимки на пръчката 6 метрата е тежичка и е с 26мм бланка което си е много 5цата е по разумна, но сега съм се запътил към малко по висок ценови клас и чакам да ми пъкне някоя оферта в обявите във стайта и може да си взема някоя друга не шимано съветвам те да направиш същото или просто събери още 100тина лева и вземи нещо на Тика във форума има дискусии за Тика или ако не ти де дават пари Tica Virgo е доста хубава до колкото разбрах
:fishing2: :fishing2:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”