AWA-SHIMA SHINKAN или Tica Adventure

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

AWA-SHIMA SHINKAN или Tica Adventure

Мнение от geibriel »

Колеги ако някой има набюдение над двете пръчки моля да сподели.Сигурно ще копувам въдицата март месец но реших от сега да обмисля нещата.Търся пръчка с параболична акция която да се сгъва дори при ваденето на по дребна риба и да прави кефа,тъй като всичките ми директни са с върхова акция доста твърди пръчки.За адвенчъра знам че е мека пръчка и много здрава за ава шима само съм чувал че имат много хубав параболичен строй и са здрави но доколко е вярно оставам на вас да кажете.Пръчката ще бъде на 6м ще ловя само с жило;]
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: AWA-SHIMA SHINKAN или Tica Adventure

Мнение от garfield_90 »

Здравей колега ! Аз съм с AWA-shima heras super sport 6 m. Това е 1-2 класа по-долу от пръчката, която си посочил. Мога смело да твърдя, че е прекрасна пръчка с хубава параболична акция и както казваш се огъва много дори при дребни риби. Имам 10тина морунажи по 600-700 гр и мога да ти кажа че удоволствието е голямо ( все пак е борбена риба ) огъва се почти на 2 и имаш време да й отпуснеш малко като дръпне защото самата пръчка поема голяма част от силата на рибата, което намалява възможността от късане. За това и аз предпочитам такива въдици. Първо се огъва и като натегне отпускаш. Единствено идва малко тежък 247 гр спрямо стария ми прът 200 гр , но той е с върхова акция и го няма удоволствието. Модела който си посочил обаче е 217 гр, което мисля за 6м е доста добре. Само не знам как ще е здравината му, но не мисля че японците са се изложили. Също така и не знам дали е с жило или с кух връх посочения от теб модел. Моя е с кух връх, което допълнително мори животинките. Дано съм ти бил полезен до някаква степен.
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: AWA-SHIMA SHINKAN или Tica Adventure

Мнение от RAAZIEL »

Та значи,аз съм леко пристрастен към Awa-shimata, но за модела Oxidian.Имам ги на 6 и 7м.и смея да твърдя,че това е твоята е твоята въдица,ако я намериш изобщо.Поараболичния строй,който търсиш е налице,много здрава е,а и по-лекота се нарежда в топ 3 'дет се вика...Само върха не е шпиц,но аз на шестака съм му намерил такъв и е струна..Седмицата я имам над 10год.и си ловя оргинално с кухия...Ако може да говори...
За Shinkana мога да ти кажа,че е много далеч от истината...Ако твърдо си се спрял на тези два модела вземай ТИКАТА,двете пръчки не могат да се сравняват.
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: AWA-SHIMA SHINKAN или Tica Adventure

Мнение от geibriel »

Благодаря за мненията колеги.Определено ме заинтригува тази пъчка Awa-Shima Oxydian тъй като няма никакво инфо в нета за нея а и не я намирам в наличност в нито 1 магазин.Ще питам един приятел който има риболовен магазин дали може да ми я намери от някъде за да я погледна.Колега RAAZIEL може ли да кажеш какви са и параметрите на Awa-Shima Oxydian на 6 и на 7 м реалната дължина на шестицата и на седмицата и грамажът.Надявам се бланките да не са и тънки като на tica exclusive тъй като я правят много крехка и в ръцете на някой по неопитен рибар това може да доведе до ремонти.
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: AWA-SHIMA SHINKAN или Tica Adventure

Мнение от RAAZIEL »

geibriel написа:... може ли да кажеш какви са и параметрите на Awa-Shima Oxydian на 6 и на 7 м реалната дължина на шестицата и на седмицата и грамажът...
Прочети тази тема и ще разбереш и повече... :drinkers:
viewtopic.php?f=132&t=52771
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: AWA-SHIMA SHINKAN или Tica Adventure

Мнение от geibriel »

RAAZIEL написа:
geibriel написа:... може ли да кажеш какви са и параметрите на Awa-Shima Oxydian на 6 и на 7 м реалната дължина на шестицата и на седмицата и грамажът...
Прочети тази тема и ще разбереш и повече... :drinkers:
viewtopic.php?f=132&t=52771
Днес звъннах в tomaxshop да попитам за Oxydian казах ми че е стар модел и вече не се произвежда и че Shinkan е новият и наследник.Най- високия клас на awa shima била shinkan в момента така че на следваща заплата ще си я поръчам да я видя и ще дам мнение за пръчката дори и да не я купя.Така че до 1 ,2 месеца се надявам да внеса малко яснота за модела;]
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: AWA-SHIMA SHINKAN или Tica Adventure

Мнение от garfield_90 »

А аз като почитател ще го чакам ( дано не забравиш ). Въпреки че съм с Heras super sport, който е мисля най-ниския клас съм очарован от него и ще се радвам ако се сдобия и с по-високия клас.
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: AWA-SHIMA SHINKAN или Tica Adventure

Мнение от RAAZIEL »

[quote="geibrielстар модел и вече не се произвежда и че Shinkan е новият и наследник.Най- високия клас на awa shima била shinkan [/quote]

Глупости на търкалета,говорят 'квото искаш да чуеш...Ако намериш стария им каталог,ще видиш и четерите им пръчки наредени на една страница.Казвам 4,защото имат имат и една по-висок клас от Oxidian-a...Просто най-вероятно не ги внасят,защото са много скъпи и няма търсене за тях.По едно време се бях навил да търся най-високия им клас директен на 8м. и го намерих в магазин в Словения,откъдето риска за поръчка бе много голям и се отказах...има ги,но не в Бг....
Спомням си на времето,като го купувах,разпъвах и Shinkana и нямаше база за сравнение,а беше с 50лв.по-евтин...Ако толкоз бързаш,ето тук пише,че има наличност останали бройки...
http://www.fishingmall.bg/index.php?rou ... urer_id=54...
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: AWA-SHIMA SHINKAN или Tica Adventure

Мнение от RAAZIEL »

Tе тук имат и най-високия им клас,а именно Awa shima Keigan,като разликата с моя е,че е с шпиц връх...
http://www.rybarskepotrebystano.sk/e-sh ... ge/1.xhtml

Но както казах,доста е скъп и е рисково да се поръча...
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: AWA-SHIMA SHINKAN или Tica Adventure

Мнение от geibriel »

Колега много благодаря за помоща найстина парите не са малко видях и тази сопа като грамаж е като оксидиана на 7м http://www.rybarskepotrebystano.sk/e-sh ... ment.xhtml дали знаеш нещо за него гледам и че е на промоция и силно се замислям дали да не си поръчам него
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: AWA-SHIMA SHINKAN или Tica Adventure

Мнение от RAAZIEL »

Тоз не го знам, но изглежда мнооого добре и по показатели е класен... Ако успееш да го поръчаш ше удариш кьоравото на таз цена... Успех
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: AWA-SHIMA SHINKAN или Tica Adventure

Мнение от lishev_64 »

Ееех, Явка, бръкнаха ти в раничката с тая Ава Шима! :lol:
:supz: :drinkers:
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: AWA-SHIMA SHINKAN или Tica Adventure

Мнение от RAAZIEL »

:lol: :lol: :lol:
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”