За поводите..

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: За поводите..

Мнение от rap66 »

Е, щом корифеите на поводите казват, че по-хубаво от X..o няма, сигурно е така. А за тия които решат да пробват, могат да опитат примерно Sunline Troutist Leder FC, не е е най-доброто, но е 12 лв. ...

Изображение
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: За поводите..

Мнение от chirusa_bg »

Ей голям фен си на това ФК.
Аз пък съм също толкова ревностно против :lol:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: За поводите..

Мнение от butnik »

rap66 написа:Е, щом корифеите на поводите казват, че по-хубаво от X..o няма, сигурно е така. А за тия които решат да пробват, могат да опитат примерно Sunline Troutist Leder FC, не е е най-доброто, но е 12 лв. ...

Изображение
Защо не го назовеш- XILO,а бе колега при риболов с плувка с кое влакно има по-добра презентация стръвта при риболов на перки и бабушки с ФК 0.138 или с 0.08 монофил.A за това не е нужно да си корифей за да го проумееш.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: За поводите..

Мнение от rap66 »

butnik написа:.. с кое влакно има по-добра презентация стръвта при риболов на перки и бабушки с ФК 0.138 или с 0.08 монофил....
Със 0.08 FC :lol: :lol:
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: За поводите..

Мнение от butnik »

rap66 написа:
butnik написа:.. с кое влакно има по-добра презентация стръвта при риболов на перки и бабушки с ФК 0.138 или с 0.08 монофил....
Със 0.08 FC :lol: :lol:
Предавам се :lol:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: За поводите..

Мнение от Бачо Илия »

butnik написа:
rap66 написа:
butnik написа:.. с кое влакно има по-добра презентация стръвта при риболов на перки и бабушки с ФК 0.138 или с 0.08 монофил....
Със 0.08 FC :lol: :lol:
Предавам се :lol:
Изображение

:mrgreen: :mrgreen: :lol:
Изображение
Аватар
bojinov_86
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Фев 15, 2013 12:50 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: За поводите..

Мнение от bojinov_86 »

butnik написа: Колега,плакни очите на невежите с тия ала бала,тия проби сме ги правили предиииииии ама мноооооого време,не знам дали си чувал за.... ,абе както и да е.Това с ФК са пълни измишльотини и търговски трикове.Ако става въпрос за риболов в чисти прозрачни води нещата придобиват друг облик.И за номерацията на ФК бих поспорил малко,както и за възлите.Не бъркайте нанофила с ФК :idea:

Мисля ,че с това мнение спора може да приключи ! Евала за мнението - все едно сме си чели мислите !
Не се страхувай от врага,който те атакува, а от фалшивия приятел,който те прегръща!
Duwolf
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юни 05, 2013 8:44 am

Re: За поводите..

Мнение от Duwolf »

Може ли някой да ми обесни какъв е смисъла от тези специални влакна за поводите.
Примерно в магазина до нас гледам поводи от по 20-50 метра - цена 15-50 лева.
Трабуко мач синкинг влакно 0.20, 150 метра - 10 лева.
Защо са по скъпи поводите? В магазина ми обесниха че единствено са по скъпи заради това че е малка разфасовка...което ми се вижда глупаво.

Може би глупав въпрос от моя страна, но като начинаещ рибар...все още навлизам в материята :)
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: За поводите..

Мнение от chirusa_bg »

Различните влакна са с различни качества.
Едни се представят добре на макарата, други са по-подходящи за повод, трети са добър избор за конкретен вид риболов, където влакното трябва да отговаря на определени изисквания.(цвят, разтегливост, тегло)
Смисъла на малките ролки е да не си купуваш 150м влакно 0.08мм, което ще е изгнило в кутията много преди да си използвал и половината.
За цените има няколко фактора; може би влакната са по-качаствени, затова и по-скъпи.
Може би е просто маркетингов подход на производителите, а може да е и комбинация от двете.

Специално примерите, които си дал са за влакна различни като бялото и черното и трябва да отговарят на съвсем различни изисквания.
Влакното за мач трябва преди всичко да потъва и да се държи добре на макарата след изключително много навивания. Трябва да издържа на износването от водачите и тн.Всеки би добавил още нещо, като индивидуално предпочитание.
От друга страна за повод ти трябва влакно, което не се вижда от рибите и е възможно най-здраво при малка дебелина. Аз бих добавил да е здраво на възел и възможно най-меко.

Влакното от 50лв, което си гледал, вероятно е Флорокарбоново - различен материал, който претендира да е невидим под водата.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Спартак
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 2:58 pm

Re: За поводите..

Мнение от Спартак »

Повдигам,малко темата с едно питане относно тези 2 влакна за поводи :

http://www.aquasport-n.com/uploads/products/464_76.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; Owner Broad,точно 0,14 милиметра и

http://www.benwick-sports.co.uk/4079-th ... ne-50m.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; 0,10 - 0,12 - 0,14 милиметра ( някой от тези размери )

За Олнера,прочетох хубави отзиви,и по - назад в темата,но един колега беше писал,че не отговаря на диаметъра си.А за Бралнинг - а,не видях отзиви.Може ли някой да сподели мнение,ако ги е ползва.
Аватар
garmina
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 5:30 pm
Местоположение: София

Re: За поводите..

Мнение от garmina »

За Owner Broad мога да кажа,че е много добро влакно за повод-ползвал съм ги.Този сезон съм изцяло на XILO!!!
mi6ole
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2011 2:14 pm
Местоположение: Варна

Re: За поводите..

Мнение от mi6ole »

Здравейте! Къде във Варна мога да си купя Colmic Xilo.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”