За поводите..

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
nedku
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 9:47 pm

Re: За поводите..

Мнение от nedku »

е ,никой ли не ползва флуорокарбон?
danata
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 8:46 pm

Re: За поводите..

Мнение от danata »

Колега с влакната на Колмик грешки няма.Аз ползвам същото флурокарбонче само,че 0,95 и вади по-големи риби от теста 0,96 кг при правилно използване на такъма.Лятото ползвах 0,135 при тест 2,22 кг на фидера извадих шаран 3,400 без никакъв проблем.Само не прибързвай с ваденето на рибата.
tns
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 11:16 am

Re: За поводите..

Мнение от tns »

nedku написа:е ,никой ли не ползва флуорокарбон?
И аз бих искал да чуя още мнения на колеги които позлзват флуорокарбон,до сега съм ловил само с монофил за поводи,също така и един въпрос дали на дълбочина от 4 до 8м. да не казвам и по дълбоко флуорокарбона има преднина пред монофила,в смисъл такъв рибата дали на тази дълбочина вижда влакното или е въпрос само на усещане.
Аватар
8010239086
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 288
Регистриран на: Пет Окт 22, 2010 8:23 pm

Re: За поводите..

Мнение от 8010239086 »

Pe6o_Tikvata Колега влакното е много здраво днес си взех още една ролка 0.08 имам и 0.10 от него говоря за Формакса
http://www.ribibg.com/shop/index.php?p= ... bgroup=255
Животът не изисква да сме най-добрите , а само да даваме най-доброто от себе си !!!
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: За поводите..

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Мерси колега знаешли колко излиза доставката.Мерси предварително за отговора
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
murphymet74
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 9:29 am
Местоположение: Силистра

Re: За поводите..

Мнение от murphymet74 »

Pe6o_Tikvata написа:Мерси колега знаешли колко излиза доставката.Мерси предварително за отговора
Доставката е към 8 лв. жалко че не се продава навсякъде. Така една ролка + доставка ти е към 18 лв. което си е доста ако си поръчваш само влакно.
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: За поводите..

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Мерси за отговора колега :D
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Trout
фен клуб-скобар
Мнения: 522
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:03 pm
Местоположение: Перник

Re: За поводите..

Мнение от Trout »

Флакното на формакс може и да е здраво ма флурокарбон е единствено надписа на ролката, аз флурокарбона го използвам главно на реката като е много бистра водата и по мои наблюдения има разлика, особено летото за скобар.Може и в язовири да се използва при по плашливи и мудни риби.Най - доволен съм от Riverge на 0,112мм дават 1,375кг. а съм вадил скобари по 1,5кг. Друго което съм пробвал е Shade обаче при него и обикновен монофил разлика не съм забелезал.
Изображение
фен клуб-скобар
Аватар
Bai Dobri
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 8:52 am

Re: За поводите..

Мнение от Bai Dobri »

Trout написа:........... Друго което съм пробвал е "Shade" обаче при него и обикновен монофил разлика не съм забелезал.
Аз обаче съм забелязъл, точно лятно време на река + за "Shade"
Trout
фен клуб-скобар
Мнения: 522
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:03 pm
Местоположение: Перник

Re: За поводите..

Мнение от Trout »

А с кои друг флурокарбон го сравняваш ?
Изображение
фен клуб-скобар
Аватар
Bai Dobri
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 8:52 am

Re: За поводите..

Мнение от Bai Dobri »

Не го сравнявам с флурокарбон, а с монофил и за това съм те цитирал!
Trout
фен клуб-скобар
Мнения: 522
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:03 pm
Местоположение: Перник

Re: За поводите..

Мнение от Trout »

Предлагам ти да опиташ и некои друг флурокарбон ако не си, и пак че говориме
Изображение
фен клуб-скобар
entusiast
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Дек 28, 2007 9:29 am
Местоположение: София

Re: За поводите..

Мнение от entusiast »

ivo24m написа:Колега Торая 0,13мм издържа според производителя 1,76кг.
Колмика Ксило 0,128мм издържа 2,35кг
Нещо да не си се объркал?
Да отговоря, че нещо тук има лекичко объркване от непознаването на флуорокарбона.

ИСТИНСКИЯТ флуорокарбон е слаб на тест - такава си е химическата формула на полимера. Обаче, монофилите като се намокрят губят около 15-30% от здравината си на сухо (а теста на опаковката е точно на сухо), докато флуорокаробна не губи здравина. Това е защото е абсолютно непромокаем и водата няма как да му промени качествата. Това води и до по-малко стареене, не му пука за солената вода и т.н.
Но реално е по-слаб. Това се компенсира с 10-20% по-дебел повод, което не пречи на рибата. Ще го опиша така - вие когато гледате през едно прозрачно стъкло, виждате ли колко е дебело стъклото ;)
А някога да сте се забивали в стъклена врата? :lol: Е, те също ги правят от дебело стъкло, ама като е прозрачно... прааааас и цицина :lol:
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: За поводите..

Мнение от butnik »

Това е добре,но има случаи когато рибките пипат предпазливо,а ФК е по-твърдичък и правят въз :wink: Според мен разковничето е в поднасянето на стръвта,не във вида влакно.ФК е измислен за риболов в бистри води- реки,езера,море,за шарански монтажи и т.н,не виждам смисъл да ловя на Марица или коя да е друга река или язовир с него.Правили сме си тестове с един приятел-щека до щека риболов на едно петно,разликата бе в повече фалшиви кълванета при ФК,което отдавам точно на невидимостта му.Но въпроса опира до личния избор,като ще подхвърля само,че хубавите ФК са от 18-20лв :arrow: :D
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
entusiast
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Дек 28, 2007 9:29 am
Местоположение: София

Re: За поводите..

Мнение от entusiast »

Пипат предпазливо казваш... ами прав си! Флоурокарбона не е за всякакъв вид риболов. Явно не доразвих темата до край, така че приемам забележката ти и благодаря за нея. Флоуркарбона е за чиста вода и за предимно за ХИЩНИЦИ. Те не пипат презпазливо, не душат стръвта, не се двоумят много (щото докато му мислят и жертвата е избягала). Хищникът или атакува, или ако се съмнява, отива да гони друга жертва. Хищникът решава дали да нагълста стръвта отдалече, а мирната риба обикаля стръвта, чуди й се, опитва я, плюе я, пак я опитва. И от тук изводите - мирната риба изисква възможно най-тънкия и мек повод, а хищникът в бистри води, и особенно за морето - флоурокарбон. От друга страна, ако си на море и има много хищник (аз там почти всичко е хищник), а не случайни рибета, то тогава и въже да вържеш - пак ще кълве, щото пасажните риби (а там почти всичко е пасажно) се изпобиват първи да клъвнат, за да не ги изпреварят ;) Но и тогава флуоркарбона има предимство зарати твърдостта си, защото на морето обикновено се лови на повече от една кука и при мек повод стават повече оплитания.
Та така :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”