За поводите..

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
dess0
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 9:50 am
Местоположение: София

За поводите..

Мнение от dess0 »

Здравейте колеги
Иска ми се да знам какви поводи ползвате най-често?! Говорим за марки, сечения, цветове и т.н. Правите ли си поводи от основното влакно или си купувате специално за целта някакво друго? Изобщо всичко , което се сетите и бихте искали да споделите в тази тема за поводите при мач риболова.
eminem94
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2729
Регистриран на: Чет Май 22, 2008 10:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За поводите..

Мнение от eminem94 »

Колега аз лично си взимам за по-дребна риба вързани куки с поводи.
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: За поводите..

Мнение от Paublo_Eskobar »

Аз ползвам от това влакно отскоро и съм много доволен.
Изображение
Преди това ползвах на browning 40+10m което също е готино.
Аватар
MuTaKa
фен клуб-скобар
Мнения: 521
Регистриран на: Вто Авг 26, 2008 3:15 am
Местоположение: Sofia

Re: За поводите..

Мнение от MuTaKa »

колега за каква риба те интересува горе доло.
Аватар
dess0
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 9:50 am
Местоположение: София

Re: За поводите..

Мнение от dess0 »

eminem94 написа:Колега аз лично си взимам за по-дребна риба вързани куки с поводи.
Щом нямаш ядове досега, няма проблем. Аз лично не си купувам вързани куки или каквито и да е монтажи, просто им нямам доверие.

Paublo_Eskobar, би ли споделил каква е цената на Оунъра, и къде в София може да се купи?! Благодаря

Аз до преди известно време ползвах едно Фокус, Max line мисля че беше модела. Освен че много ми се пресукваше съм нямал никакви други ядове с него. Говоря за здравина. И тук се сетих - има ли значение цвета на повода, по принцип?

Значи сега видях въпроса на колегата. Ами каква риба?! Най-често ми се случва да ловя каракуда, червеноперка, костур, по рядко шаран.
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: За поводите..

Мнение от Paublo_Eskobar »

hitthehead написа: Paublo_Eskobar, би ли споделил каква е цената на Оунъра, и къде в София може да се купи?! Благодаря

Освен че много ми се пресукваше съм нямал никакви други ядове с него. Говоря за здравина. И тук се сетих - има ли значение цвета на повода, по принцип?
Оунъра е 5 лева 25м цвета му е зеленикъв,но е добро влакно.От тук можеш да видиш на "Контакти" от къде можеш да си го закупиш.http://www.aquasport-n.com/index.php?p= ... d_group=65
А относно усукването мисля,че ползваш мини вирбел?Иначе няма как да се усуче.
Естесвено има и по добри влакна аз си хваля мойто! :)
Аватар
MuTaKa
фен клуб-скобар
Мнения: 521
Регистриран на: Вто Авг 26, 2008 3:15 am
Местоположение: Sofia

Re: За поводите..

Мнение от MuTaKa »

hitthehead написа:
eminem94 написа:Колега аз лично си взимам за по-дребна риба вързани куки с поводи.
Щом нямаш ядове досега, няма проблем. Аз лично не си купувам вързани куки или каквито и да е монтажи, просто им нямам доверие.

Paublo_Eskobar, би ли споделил каква е цената на Оунъра, и къде в София може да се купи?! Благодаря

Аз до преди известно време ползвах едно Фокус, Max line мисля че беше модела. Освен че много ми се пресукваше съм нямал никакви други ядове с него. Говоря за здравина. И тук се сетих - има ли значение цвета на повода, по принцип?

Значи сега видях въпроса на колегата. Ами каква риба?! Най-често ми се случва да ловя каракуда, червеноперка, костур, по рядко шаран.
аз за тези риби използвам

за укелй бабушки червеноперки каракуди използвам на Lazer Shogun 0.10(1.8кг) Изображение или Browning Match Line 0.12(1.4кг)
Изображение иначе най доволен съм от Focus Max 0.10/0.12 Изображение
а за шарани и др по едри по около 2-3-4кг ползвам Smart TT 0.14(2.500кг) Изображение

Дано съм ти помогнал с нещо.
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: За поводите..

Мнение от pampasa »

Повечето мачови влакна са с по-голяма плътност от водата -за да потъват по-лесно , освен това са тъмни на цвят - в този ред на мисли според мен е редно повода да е от друго влакно -по възможност прозрачно :) Аз използвам това- http://www.colmic.bg/colmic_image.php?i ... _code=8235 в различни диаметри и съм много доволен 8)
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: За поводите..

Мнение от Венелин Радушев »

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=217

от това не съм видял лошо засега...
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: За поводите..

Мнение от dunavski »

аз ползвам 0.10-0.12 мм флурокарбон на Лейзър (Lazer) иначе за основна линия Трабуко потъващо 0.16 мм
Последно промяна от dunavski на Пон Яну 05, 2009 11:33 pm, променено общо 1 път.
eminem94
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2729
Регистриран на: Чет Май 22, 2008 10:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За поводите..

Мнение от eminem94 »

На мен БРОЛНИНГА ми е основната линия и съм много доволен.
Аватар
maycal
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 10:40 pm
Местоположение: София

Re: За поводите..

Мнение от maycal »

А относно метални поводи, останах с впечатление, че някои, изглежда, си купуват ролки с метално "влакно", и си правят сами поводи със специални клеми!?...
Знае ли някой за такова нещо, дали се намират лесно такива ролки и дали са с достатъчно тънко метално "влакно"?..Ясно е, че се използва за щука! :!: Защо трябва да правя забележка за неща,които и едно бебе знае-питай в съответния раздел,това е жълт картон ,при втори знаеш какво следва с питането. :!:
Аватар
MuTaKa
фен клуб-скобар
Мнения: 521
Регистриран на: Вто Авг 26, 2008 3:15 am
Местоположение: Sofia

Re: За поводите..

Мнение от MuTaKa »

maycal написа:А относно метални поводи, останах с впечатление, че някои, изглежда, си купуват ролки с метално "влакно", и си правят сами поводи със специални клеми!?...
Знае ли някой за такова нещо, дали се намират лесно такива ролки и дали са с достатъчно тънко метално "влакно"?..Ясно е, че се използва за щука!
Според мен трябва да ги има в повечето магазини в София.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: За поводите..

Мнение от krokibg »

Момчета,когато рибата си взима,просто няма за какво да се ползват поводи.Единственото нещо което се постига в 60 % от случаите е ......да ви скъса.Валата си е валат,дори и да си закачил 10 шарана и да си ги изпуснал.Повод се слага само на място,където рибата е много капризна и внимателна.Това са реките,и то в този сезон когато се търси най-капризната риба - Скобара !!!Аз поводи никога не слагам, дорикогато ходех за Алай/скобар/преди години.Нагазваме двама-трима приятели,аз вадя и късам на пет риби,те обаче на всяка втора риба вързват.Говоря,когато скобарите излизаха колкото лакът.Има влакна 0.11 -0.12,които изобщо не е проблем при положение че скобара го има,може да си ги ползвате без проблем и късанията ще са сведени до минимум.Важно е утежнението да е направено перфектно и рибата да го усеща когато вече е късно-след като е засекана !!!Ако някой не ми вярва,нека да се отклани малко от това какво говорягт състезателите и да си направи сам за себе си една проба.Отивате на място където си дава и много хора го ловят и пробвайте.Разликата през целия риболов ще е минимална в бройките,но за сметка на това,хората с поводи ще вързват многократно.Не знам сега новите влакна на какво дередже са но аз изобщо не ползвам друго освен Строфт.Плолзвам го за мустаците на шаранските ми такъми,когато ходя за шаран и слагам 0.20-0.22.За скобара и всички дребосъци ползвах максимум 0.12 !!! Защо всички са се хванали за тези поводи,просто акъла не ми го побира.Може да се лови и без поводи и стига сте се захласвали по разни поводи и простотий.По някога човек трябва да излиза извън правилата,просто трябва да направи опит и да се убеди че е така.Дори,ако е нужно работете направо с цял дюзен и вързвайте кукичката и слагайте оловото направо на основното влакно,това ще ви даде по-голяма сигурност и гаранция че линията ще има само едно слабо място.Състезателите ползват поводи по-простата причина че по-бързо ги сменят при положение че им скъса.Спрете да се водите по измишльотини и нововъведения.Дядовците ни изобщо са нямали с какво да си правят поводи - фрищейн.Поздрав и успех с поводите !!!
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: За поводите..

Мнение от krokibg »

Ице,тук няма да споря !!!Аз просто казвам че не подкрепям статуквото и ловя с цяла линия без поводи.Така си ловя шарани,така ловях на времето и Маришките алай.Ако се скъса,и при двата случая,трябва да се прави нова линия.При единия си вързвам кукичката на ново и си слагам нови дропери и т.н.При другия,пак трябва да сваляш повода/остатъка от повода/ да ложиш нов а и клупъ се преебава,линията стои на криво и т.н и т.н.Аз не се опитвам сега да си изкарам почерпка щото ние и без това можем да се черпим,но факта че при цяла линия единственното слабо място е възела на кукичката това няма пък ти как да обориш - нали !!! Винаги когато дърпаш дроперите на горе,влакното се претрива - факт,така че просто си правя утежнението на ново и то доста лесно,след като знам колко оловца съм сложил и с каквъв грамаж са.Имам винаги финни клещи с човчици и това не е проблем.Дори и да съм нагазил,когато съм подготвен и имам всичко необходимо,на място за минути си правя новата линия.Губя само няколко олова и това е !!!Поздрав :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”