За поводите..

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: За поводите..

Мнение от С.Върбанов »

Мини изцяло на флуоро и ще видиш разликата .
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ivo24m
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Яну 13, 2007 7:41 pm
Местоположение: Асеновград

Re: За поводите..

Мнение от ivo24m »

piranqta написа:Мини изцяло на флуоро и ще видиш разликата .
В какъв смисъл изцяло на флорокарбона да мина?
Да го използвам само за поводи или и основното влакно и повода да са от флорокарбон?
Мисля само за поводи да го използвам,но не знам дали има значителна разлика и за това питам?
Радо Троев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 5:33 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: За поводите..

Мнение от Радо Троев »

Ползвай си Xilo-то и няма да сбъркаш !!! :wink: :wink:
Изображение
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: За поводите..

Мнение от chirusa_bg »

Не се занимавай с флорокарбони.
Ксилото е по-добро от Т1, най-малко показателите му са доста по-близо до истината.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
ivo24m
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Яну 13, 2007 7:41 pm
Местоположение: Асеновград

Re: За поводите..

Мнение от ivo24m »

Сега видях,че съм имал една ролка на Колмик STREAM 0,10-измерих е с микрометър и размера е точен 0,10.Влакното съм го купил около 3-4 години тествах го с ръката още е здраво :shock:
замерих и на други фирми където съм имал които пише 0,10,а при замерването показаха 0,115 :shock:
Имах и едно на тубертини и той е с точен размер:)
Този сезон искам да пробвам с по тънки поводи,оказасе че досега съм ловял с поводи 0,125 и 0,153 са ми били най-тънките поводи.
Сега мисля да пробвам с поводи 0,10(когато рибата е по ленива през пролетта и по капризните риби),а с 0,128 да ми е най дебелия повод (през лятото за каракуда и шаран).
Въпроса ми е следния:0,128-издържа 2,350 кг.(това отговаря на дебелината някои фирми 0,14-0,15 по здравина).Чудя се между STREAM и XILO кое е по -добро кои показатели се гледат на тези влакна и двете ги дават с почти еднаква характеристика ,а първото е с по нова
технология според производителя(това което чета в сайта)
Благодаря предварително.
Прикачени файлове
stream.jpg
stream.jpg (122.87 KiB) Преглеждано 4267 пъти
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: За поводите..

Мнение от butnik »

Нормално е да чуеш различни мнения,аз лично залагам на Ксилото.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
ivo24m
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Яну 13, 2007 7:41 pm
Местоположение: Асеновград

Re: За поводите..

Мнение от ivo24m »

И аз мисля да си купя Ксилото,но се опитвам да разбера защо с какво е по- добро?На възел ли издържа по здравина,линията ли седи по изправена,не се накъдря ли...?Любопитно ми е как се разбира едно влакно ,че е по добро от друго?Сравняваме тези две влакна,които са от една и съща фирма!От толкова много четене в форума,и споделените мнения,останах с впечатление ,че за поводи едни от водищите фирми са КОЛМИК !
Мисля ,че има и други хора като мене,които не разбират много(отиват в най-близкия магазин купуват си повод без да гледат фирми дали отговарят дебелината на влакното,продавача им предлага каквото има в наличност ) и се започва едно голямо чудене,кое е най-доброто,дали е ГОДНО влакното да не е залежало в някой склад и да е СТАРО и да се къса лесно.?
Как да разберем дали влакното е читаво(като го пробваме с ръка ли?)Кое е по- добро от предлаганите ?
Надявам се по опитните и знаещи,колеги(а съм сигурен ,че има много колеги които са много на ясно с тези въпроси)да споделят опита си?
Благодаря предварително :drinkers:
Прикачени файлове
stream.jpg
stream.jpg (122.87 KiB) Преглеждано 4261 пъти
XILO.jpg
XILO.jpg (35.26 KiB) Преглеждано 4261 пъти
Аватар
Bai Dobri
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 8:52 am

Re: За поводите..

Мнение от Bai Dobri »

Аз ползвам почти само влакна на COLMIC и съм много доволен. Имам и такива за поводи - STREAM, XILO и SHADE. Доколко последното е флурокарбон не се наемам да преценявам, но то е доста по-твърдо и по-малко разтегливо от останалите при еднакви диаметри и го употребявам в случаите, когато лежа стабилно с повода на дъното. Забелязах, че като го ползвах лятото за поводи на фидера, морунажите си взимаха много по-сигурно, отколкото при другите /при еднакви диаметри/. Може и да бъркам ама от тогава на фидера винаги съм с флурокарбонов повод.
Тук трябва да спомена, че тъй като на фидера винаги ползвам за основни плетени влакна, без шок лидери, флурокарбоновия повод наложи по-мек аванс на макарата и пръчка със супер параболичен строй и тест - "Лайт" и "Медиум".
При щеката въобе не го ползвам и там съм със CTREAM-а, а за мача пък поводите ми са предимно от XILO, но нерядко влиза в употреба и флурокарбона.
Аватар
ivo24m
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Яну 13, 2007 7:41 pm
Местоположение: Асеновград

Re: За поводите..

Мнение от ivo24m »

Благодаря,колега много добре си обяснил как ловиш ти.
Благодаря ти за това,изглежда много малко хора ловят на флорокарбон и информацията е оскъдна,но явно има резолтат с флорокарбона.Помогна ми много с избора ми за влакно. :drinkers:
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: За поводите..

Мнение от butnik »

Не си мисли,че като използваш флуор карбон уловът ще ти се увеличи.Това са специализирани влакна за риболов в кристални води.А влакната ги тествам като си правя клуп и го пробвам на възел.А другото само ми идва-гледам как стои като е развито,мачкам го,пробвам го на разтягане,с една дума гавриш се с него :lol: и ако понесе всичко това е твоето влакно.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
izzyone
фен клуб-скобар
Мнения: 157
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 3:35 pm
Местоположение: Благоевград

Re: За поводите..

Мнение от izzyone »

ivo24m написа: Как да разберем дали влакното е читаво(като го пробваме с ръка ли?)Кое е по- добро от предлаганите ?
:
Здрасти колега.
Влакната за поводи ги пробвам като хвана на 15-20 см от края на влакното между показалеца и нокътя на палеца, стискам сравнително силно и дърпам надолу.Ако не се навие като свинска опашка а само леко се деформира - взимам. Може и смешно да му се стори на някой, но за мен от години този метод върши работа.
Между другото в момента на макарата съм със Stream 0.14 - много доволен. Поводи Xilo 0.10-0.12 също много доволен. 0.10 си вади скобарчета по кило без проблеми.
Дано съм ти бил полезен
“There is nothing noble in being superior to your fellow man. True nobility is being superior to your former self.”

Ernest Hemingway
ETW_You_
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 10:02 pm

Re: За поводите..

Мнение от ETW_You_ »

Имах всички размери на Xilo и ги бях провъзгласил за numero uno докато не попаднах на TORAY Ultimate PA. Останах изненадан, че нещо може да ме откаже от Xilo-to. Като знам, че това е най-големия концерн в света и един от най-големите производители на карбон и всякакви полимери няма да се учудя ако Colmic си правят при тях освен въдиците и влакната. Препоръчвам горещо на склонните да пробват да си купят поне една ролка и да го тестват.
http://www.store-mania.com/Toray-Ultimate-PA-0-131mm
Аватар
ivo24m
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Яну 13, 2007 7:41 pm
Местоположение: Асеновград

Re: За поводите..

Мнение от ivo24m »

izzyone написа:Имах всички размери на Xilo и ги бях провъзгласил за numero uno докато не попаднах на TORAY Ultimate PA. Останах изненадан, че нещо може да ме откаже от Xilo-to. Като знам, че това е най-големия концерн в света и един от най-големите производители на карбон и всякакви полимери няма да се учудя ако Colmic си правят при тях освен въдиците и влакната. Препоръчвам горещо на склонните да пробват да си купят поне една ролка и да го тестват.
http://www.store-mania.com/Toray-Ultimate-PA-0-131mm
Колега Торая 0,13мм издържа според производителя 1,76кг.
Колмика Ксило 0,128мм издържа 2,35кг
Нещо да не си се объркал?
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: За поводите..

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Колеги случйно някой да е ползвал това влакно за поводи и да има някакви впечатления от него , че много ми го хвалят.Благодаря ви предварително за отговорите
Изображение
http://www.ribibg.com/shop/index.php?p= ... bgroup=255
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
nedku
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 9:47 pm

Re: За поводите..

Мнение от nedku »

Надявам се да има разлика,при използването на флуорокарбонов повод.Наскоро си закупих "Riverge"-0.112 , дано да има положителна разлика в кълването на рибките.Досега съм ползвал монофилни 0.08 ,0.10 ,0.12 от утвърдени фирми.При умело боравене с пръчката не съм имал проблеми с ваденето(не че не съм късал при по - борбени екземпляри).Имам познати които като са ми отказвали да ми ползват такъма -да не скъсат (в момент когато не съм бил покрай въдицата).
Макар че многото и различни мнения относно поводите,могат и да объркат човек.
Пък и всеки хвали това от което е доволен през годините.Ако има някой с наблюдение върху ползването на "Riverge"-0.112 ,моля да сподели
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”