Мнение за директен 6 м телескоп

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
vlado_fidera
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 7:34 am
Местоположение: sofia

Мнение за директен 6 м телескоп

Мнение от vlado_fidera »

Колеги може ли някой да ми каже неща за директен телескоп на фирма LINEAFE FREE SPIRIT 6 м.Заслужава ли си да се монтира ластик или да си го ползувам такъв какъвто е т.е.за бърз риболов.
НЕ САМО С НОЖ И ВИЛИЦА В РЪКА, МОГА АЗ ДА ГИ ЛОВЯ
НЕКА ТРЪГВАЙКИ СИ ОТ ВОДОЕМА ПОСЛЕДНОТО КОЕТО ОСТАВА СЛЕД НАС ДА СА СТЪПКИТЕ НИ
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Мнение от Skorpi »

Пръчката не е лоша но е къса за ластик според мен няма смисъл от ластик :P
Аватар
vali.67
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 3:57 pm
Местоположение: Straldja
Обратна връзка:

Мнение от vali.67 »

Не виждам да има проблем да си сложиш лъщик на шестметровия и не мисля ,че пръчка с дължина на 6 метра е къса за лъщик ,зависи каква риба ,ще ти клъвне все пак и къде ще я търсиш ,в смисъл ,ако е заребено ...що да не се кефиш на шарковци с телескопа и лъщика.
Да не забравяме ,че на река или на язовир всякаква риба може да клъвне ,така ,че ако имаш желание за лъщик,просто да ти монтират.
не виждам и разлика между това ,както казваш ;Да си го ползвам само за бърз риболов; :cry: . Не виждам проблеб с лъщик да не правиш бърз риболов
Mnogo i vse .....EDRI
-------------------------------
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Мнение от Skorpi »

vali.67 по принцип ластика се използва да мори по едрите рибоци това е една от причините че написах че няма смисъл от ластик втората е че тези пръчки които съм виждал на линеафе са по тънкостенни което може да доведе до един неприятен звук при засичане
Аватар
vali.67
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 3:57 pm
Местоположение: Straldja
Обратна връзка:

Мнение от vali.67 »

Скорпи !?.......... :) дай да не навлизаме в напразни диалози кое за какво се използва в случая :лъщика: ,че ми е много ясно за какво се............
Споделих мнение ,че може да се монбтира лъщик на шестица стига да е наясно за какво ще я използва ,но щом казваш ,че е тънкостенна и не може това е твое мнение ,Но!? лъщика не се слага за да счупи пръчка ,а напротив.
Пръчката може да се счупи поради НЕКАДЪРНОСТ от този който я държи ,причините да се получи неприятен звук са съвсем други ,те са много да не ги изброявам ,ма айде няколко набързо:
Винаги след работа забърсан и в тубуса ,който е задължителен иначе от влажното бавно си отива
Невнимание при работа с него ,да не се получава силен камшичен удар щото пак неприятния звук
Настъпване и там още много ,мнооого, да не говорим за пясък в колената тогава.....................
Тези неща сигорно ти са ясни и не ги пиша зареди теб ,ми да погледне Владо_фидера нали питането е негово
Наслука
Mnogo i vse .....EDRI
-------------------------------
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Мнение от Skorpi »

Ако е за монтиране аз имам една 3-ка директен мога да си го монтирам и на него ще си резна върха трябва ми една мотовилка ластик конектор и една втулчица за върха :P :P :P
Друг е въпроса каква работа ще ми свърши :lol:
Но това е мое мнение а аз не искам да се налагам
А в едно си прав всеки има право на лично мнение 8)
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
Аватар
vali.67
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 3:57 pm
Местоположение: Straldja
Обратна връзка:

Мнение от vali.67 »

Абе ,ако погледне човек реално не съм прав само за едно,ма зависи кой от какъв ъгъл поглежда и за какво се мисли :Д
Mnogo i vse .....EDRI
-------------------------------
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Мнение от Skorpi »

vali.67 написа:Абе ,ако погледне човек реално не съм прав само за едно,ма зависи кой от какъв ъгъл поглежда и за какво се мисли :Д
8)
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от chirusa_bg »

На 6ца няма смисъл от ластик ако ловиш по свободните(не платени ) гьолове. Почти се бях навил на моита 6 да и сложа ама като се замислих още не съм хващал с него риба дето не съм могъл да я извадя и без ластик.

но още се чудя дали ако все пак го ползвам с най-тънките ластици няма да ми позволи да си ловя всичко на 0.06-0.10мм влакна
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Мнение от Skorpi »

Минах по тоя път на 6-ца с тънък ластик всяка по едра риба си отиваше с моя такъм и част от ластика :P :P :P
А за дребната си губи смисъла да слагаш ластик принципът му е да обира силните пориви на рибата един вид като аванс :P
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
tursesht
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 11:48 am
Местоположение: София

Мнение от tursesht »

Колеги аз мисля че по скоро би било добре да се сложи един връх така нареченото "жило" ако е за бърз риболов.А при евентуална изненада от нещо по едро "жилото" също би се справило добре в опитни ръце,но все пак зависи и какъв калибър риби сте ловим.Но аз съм на мнение че един директен обурудван с "жило"е незаменимо оръжие за бърз риболов.
Vajno e da tursish,a ne da namirash.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”