Директен 9м на Tica

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
велчев62
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 544
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 9:29 pm
Местоположение: Стара Загора-Стоян Велчев

Директен 9м на Tica

Мнение от велчев62 »

Моля за съвет дали ще издържи на замятане при насрещен вятър
Ако ме разобедите,ще си взема 8м
Ето и сайта

http://www.fishermanbg.com/articles.php ... GroupID=15
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Директен 9м на Tica

Мнение от Paublo_Eskobar »

Зависи как ще замяташ?С плувка 2-3гр и плавно замятане нямаш рискове и проблеми,а и неразбирам за кой модел става въпрос,макарче е без значение.Със осмица съм ловил във всякакви ветрове с плувки по 1.5 и нямам проблем,важното е да не замята се брутално,чак да свисти въдицата и да се оглеждаш за храсти зад теб. :)
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
Аватар
Dedy
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5133
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2007 12:12 pm

Re: Директен 9м на Tica

Мнение от Dedy »

:wink: :wink: :wink: :wink:

Оптималния размер за директен телескоп е 8 метра, всичко над него е екстравагантност.
golden
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Вто Сеп 25, 2007 11:48 am
Местоположение: Jivko Jekov- Provadia

Re: Директен 9м на Tica

Мнение от golden »

За две години не успях да скърша Уинъра :D -може би съм късметлия!Има си приложение и 9 метровката :wink: .Велчев,ако имаш някой под ръка с 9-ка направи една проба за всеки случай.
Аватар
велчев62
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 544
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 9:29 pm
Местоположение: Стара Загора-Стоян Велчев

Re: Директен 9м на Tica

Мнение от велчев62 »

Пабло става въпрос за winner 9м
Искам да обесня,защо 9м,а не 8м
Преди седмица на Жребчево 8м Тика неможа да прехвърли рязкото спускане на дълбочината,при хвърляне на захранката,топките се търкалят по навътре и няма смисъл от захранката.
Аз бях с болонезе и с 2метра по навътре брега става равен и уловът ми беше по добър от на колегата,на който не му достигаха 1,5м
9м е по тежък от осмицата с 89гр,но нямам намерение да стои постоянно в ръцете ми :D
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: Директен 9м на Tica

Мнение от ExTaZzY »

За да не ти се търкаля захранката я прави под формата на плочка или кубче а 9-ката мога да кажа само,че не е важно с къква плувка си а как замяташ а също тъка и съм чувал от някъде,че за да намалят грамажа на по-голямата дължина ги правят по-тънки и се чупят по-лесно аз лично съм чупил 6-ца с 0.5 гр плувка без вятър просто заметнах по-силно.За това по-полека със замятането....
Изображение
Без риболов няма любов !
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Директен 9м на Tica

Мнение от Paublo_Eskobar »

велчев62 написа: Преди седмица на Жребчево 8м Тика неможа да прехвърли рязкото спускане на дълбочината,при хвърляне на захранката,топките се търкалят по навътре и няма смисъл от захранката.
Еми то в такъв случай топките се мятат малко по назад от плувката и не трябва да са кръгли за да не се таркалят,ама това е друга тема.И аз съм много зле с тея метри винаги ми идва къса въдичката.Както казва Деди 8м е достатъчна дължина във всякакви ситуации,ама то си зависи от много фактори,на едно место е така на друго иначе...Която и дължина да избереш няма да сгрешиш.
golden написа:Велчев,ако имаш някой под ръка с 9-ка направи една проба за всеки случай.
Веднъж се пробвах да ловя с една десетка 3 замятаня все едно не бах пипал въдица,пълен провал,искат се и навици. :)
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Re: Директен 9м на Tica

Мнение от Skorpi »

И за мен 8-цата си е достатъчна ако ми трябва по на вътре вадя мача или фидера. А понеже ходя доста често на Жребчево с щеката ,най дащтно ми е на 9м - а това с 8-ца го покриваш перфектно (лич. мнение ) :P

Има значение и как подхранваш топките ги сплесквам при по стръмен наклон и храня метър-метър и половина преди плувката А и това което ви се е случило си е рядък прецедент я ти се случи скоро я не :P
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
Аватар
ribarq1968
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 1:45 pm
Местоположение: Търговище

Re: Директен 9м на Tica

Мнение от ribarq1968 »

Имам 8ца на мавер при вятър е трудно замятането,а при 9м.ще е още то-трудно.За мен 8м.е максималната дължина.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Директен 9м на Tica

Мнение от chirusa_bg »

Велчев,
вземи си 8м.
С плувки 1.5гр за над 100 целодневни излета не го строших winner-a.
Бил ми е къс няколко пъти, все в ситуацията, която описваш, но го смених пак с 8м :wink:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
bkd
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3907
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 8:16 pm
Обратна връзка:

Re: Директен 9м на Tica

Мнение от bkd »

Приятелю , всеки си има свое мнение и изградена техника на работа.Аз имам ТИКИ 8,9 и 10 м.С всяко преминаване на по-голяма дължина се свиква и в повечето случаи винаги се присягам като разпъвам за най-дългия прът :wink: При лошо /ветровито/ време естествено е да се ползва по-къса въдица ,макар че при внимателна работа и 10 метровата върши работа/но вече с много условностии най-вече плувка/.От опит и множество експерименти ,моят съвет е купи си WINNER 9 м. - може би най-добрият модел ТИКА правен от фирмата :wink:Ако смяташ да слагаш ластик ,купи си кух връх от 9 метрова ТИКА Ексклузив/става 1:1/ и така пръта става универсален :idea: Имаш и жило и ластик :wink: Успех при избора и успешна ловяща въдица :smt023 :smt039
ИСКАМ МРАКА НА ЗОРАТА,А НЕ ЗАЛЕЗА НА СВЕТЛИНАТА...
stich
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2708
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 4:44 pm
Местоположение: "Резерват Северозапад"
Обратна връзка:

Re: Директен 9м на Tica

Мнение от stich »

bkd написа:...купи си WINNER 9 м.
:smt023

И аз така...ама пуста криза :evil: .Не мога да събера пари.

Успех! :drinkers:
Изображение
Аватар
bkd
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3907
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 8:16 pm
Обратна връзка:

Re: Директен 9м на Tica

Мнение от bkd »

Велчев,кво купи бе батка :lol: :idea: :wink:
ИСКАМ МРАКА НА ЗОРАТА,А НЕ ЗАЛЕЗА НА СВЕТЛИНАТА...
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Re: Директен 9м на Tica

Мнение от Skorpi »

Аз да ти издам ли какво спрягаше Велчев- мислеше да скача и той на щекарския клон с един уип ама не се е похвалил още :lol:
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
НИКИ ДОНЧЕВ
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1238
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 7:36 pm
Местоположение: София

Re: Директен 9м на Tica

Мнение от НИКИ ДОНЧЕВ »

Аз пък съм страшно недоволен от Уинера,миналата седмица на Струма се скърши като сламка.Беше на два риболова нямаше драскано и тн........
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”