Питане...

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

MapuaH
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 769
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 11:59 pm
Местоположение: София

Мнение от MapuaH »

Здравей колега. Видях, че се е развила дълга тема отностно директните. Мога да ти кажа само едно. В петък от магазина на Сливница си купих TICA WONDER - 7 m., а в събота след дълги размисли отидох и го смених с TICA ADVENTURE - 7 m.

TICA WONDER - 179 лв. - 320 гр.
TICA ADVENTURE - 181 лв. -230 гр.
измервахме ги на електронната везна в магазина !!!

Смених го, защото 90 гр. за целодневен риболов с директен, който е постоянно в ръката ти са си доста. Имах и визможността да го тествам днес на Арката. Супер е, купувай си такъв, няма да съжаляваш. 7-цата е с жило и удоволствието от ваденето на рибата е незаменимо. Разбира се можеш да си купиш и кух връс и да монтираш ластик или с карабинка, в зависимост от желанието ти. Лично аз съм решил по-натам да го оборудвам с ластик за по-екстремни натоварвания.
Надявам се да съм бил полезен. :)
Аватар
Aglia
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 4:16 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Aglia »

Здравейте колеги отново.Искам да благодаря за мненията,сьветите и впечатленията които написахте в темата относно директните телескопи :!: В крайна сметка нещата малко се промениха относно това какво бях написал в началото на темата,но както и да е,има резултат :D и тои е :arrow: TICA Winner 8-ца :twisted:
http://gallery.nariba.com/showphoto.php ... 500&page=1
http://gallery.nariba.com/showphoto.php ... 500&page=1
http://gallery.nariba.com/showphoto.php ... 500&page=1
8)
MapuaH
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 769
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 11:59 pm
Местоположение: София

Мнение от MapuaH »

Браво колега. Това се казва избор. Със здраве да я ползваш и много рибоци с нея да хванеш :))) Имам само един съвет : ПАЗИ Я МНООООГО, ЗАЩОТО Е МНОГО ФИННА ИЗРАБОТКА. Почиствай я старателно след всеки риболов, иначе.....
Успех !!!
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Честито :D Задължително я прибирай в тубус :!:
Аватар
Aglia
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 4:16 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Aglia »

Мерси за пожеланията колеги,ще и купя тубус по-натам и още каквото трябва.Ще гледам да я пазя разбира се пьк ще видим здрава ли ще излезе с течение на времето или не.Сега ще чета там за ластици,вьрхове,плувки,влакна,линии,стоики и кавото още ще ми трябва да сьм подготвен общо взето както трябва,а пьк може и риба да хвана :wink: Ако нещо се присетя,ще питам(пусна тема евентуално) :D
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Тц,не слагай ластик на твойта пущина :idea: Лови си с жолото и си гледай кефа :D
Аватар
Aglia
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 4:16 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Aglia »

Николай Ангелов написа:Тц,не слагай ластик на твойта пущина :idea: Лови си с жолото и си гледай кефа :D
Що бре :D ще се счупи ли :roll:
п.п. аз имам и кух врьх у нас какво ще го правя :D
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Ако се счупи ще е заради тебе :twisted: .
Wineer с кух връх,а стига бе :shock: .Не знаех,че има и такава възможност.
Аватар
Aglia
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 4:16 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Aglia »

Николай Ангелов написа:Ако се счупи ще е заради тебе :twisted: .
Wineer с кух връх,а стига бе :shock: .Не знаех,че има и такава възможност.
Няма,отделно си го купих не вьрви с Wineerа :D Просто споменах че го имам вече 8)
Сега да питам на тоя кухият врьх(иначе коляно ли се казва :?: :oops: ),няма ли да е удачно да се постави ластик някой по фин разбира се,какво мислиш(мислите колеги)по вьпроса :?:
Ето и една таблица която копирах и от нея да дадете сьвет колко дебел ластик или какьв трябва да позвам за моя крехьк Winner хем да послужи при ваденето на по голяма риба хем да не потроша тоягата :D

№ 2 = 0.60 mm = 0.06 to 0.08 mm
№ 3 = 0.70 mm = 0.06 to 0.10 mm
№ 4 = 0.80 mm = 0.07 to 0.12 mm
№ 5 = 0.90 mm = 0.08 to 0.12 mm
№ 6 = 1.00 mm = 0.10 to 0.14 mm
№ 8 = 1.20 mm = 0.10 to 0.16 mm
№ 10 = 1.40 mm = 0.12 to 0.18 mm
№ 12 = 1.60 mm = 0.14 to 0.25 mm
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Ей,много си упорит :D
Забрави за кухия връх :idea:
daiwa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Вто Май 17, 2005 6:01 am
Местоположение: София

Мнение от daiwa »

Брат,незнам каква риба ще гониш,но(винаги има едно голямо НО)ако дойде "голямата" риба какво правиме..????Слагай ластик и не се бой.Аз съм треприл и съм се молил да се скъса линията и да остане телескопа.
А както вече ти казах сега започва голямото изваждане за работите около новата ТИКА :wink: :wink: :wink:
Изображение


За риболов от маса и жена ставам.
Аватар
Aglia
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 4:16 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Aglia »

daiwa написа:Брат,незнам каква риба ще гониш,но(винаги има едно голямо НО)ако дойде "голямата" риба какво правиме..????Слагай ластик и не се бой.Аз съм треприл и съм се молил да се скъса линията и да остане телескопа.
А както вече ти казах сега започва голямото изваждане за работите около новата ТИКА :wink: :wink: :wink:
Голямото изваждане мина :D сега ще има то е ясно ама ще е постепенно и има разлика.Иначе си прав ще отидат още доста пари.
За голямата риба четох по форумите,че ако нещо е много голяма и т.н. пускаш телекопа напред и чакаш рибата да скъса.За ластика ще видим,и ако слагам трябва да е някои много тьньк защото телескопа е фин.
daiwa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Вто Май 17, 2005 6:01 am
Местоположение: София

Мнение от daiwa »

За ластика ще видим,и ако слагам трябва да е някои много тьньк защото телескопа е фин.
Eeeee не е точно така има голямо съотношение между дебелина и дължина.Знай,че и "връхчето"се реже и се намалява дължината на "директния".По-добре отиди в някой магазин и за 25-30лв. ще ти го направят истински.
Изображение


За риболов от маса и жена ставам.
ikg
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Яну 18, 2005 9:48 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от ikg »

Подкрепям мнението на Николай Ангелов, не разваляй телескопа. Просто този модел не е за това. Като искаш ластик, да беше взел някой от другите модели.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”