Ползване на подвижни плувки .

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
krezo_bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 212
Регистриран на: Пет Яну 06, 2006 1:13 pm
Местоположение: Нова Загора-точен адрес Сливен

Ползване на подвижни плувки .

Мнение от krezo_bg »

Колеги, все по често срещам рибари които работят с подвижни плувки.Знам че монтажите са строго индивидуални.И все пак има ли някаква логика защото според мен няма.А пък от друга страна съм чувал че могат да се ползват такъв модел плувки но трябва да се съобразяваме с дълбочина и дължина на солото.Моля за коментари.Става дума за работа с ДИРЕКТЕН прът.
Аватар
kriki
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 2:33 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от kriki »

Това са пълни глупости ...
Van Helsing
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Мар 19, 2006 3:19 pm
Обратна връзка:

Мнение от Van Helsing »

kriki написа:Това са пълни глупости ...
Разбира се! Директния си е директен, а ако някой реши да го използва и на дъно си е негова работа- като иска да му се смеят! :lol:
Аватар
КрасиПловдив
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 297
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 12:56 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ползване на подвижни плувки .

Мнение от КрасиПловдив »

krezo_bg написа:Колеги, все по често срещам рибари които работят с подвижни плувки.Знам че монтажите са строго индивидуални.И все пак има ли някаква логика защото според мен няма.А пък от друга страна съм чувал че могат да се ползват такъв модел плувки но трябва да се съобразяваме с дълбочина и дължина на солото.Моля за коментари.Става дума за работа с ДИРЕКТЕН прът.
Колега, да не би да имаш впредвид риболов с фиксиран ваглер?
Ако става вапрос точно за това, има писано в нета на тази тема.Можеш да потърсиш по всички рибарски форуми.
Аз не мога да се впускам в подробности, защото не съм специалист.Практикувал съм го няколко пъти само.
Доколкото на мен ми е известно, "работи" се с ваглери до 2 грама(може и повече разбира се), които се фиксират както при мачовият риболов.
Предимството на този метод е, че наистина линията е много чувствителна, тъй като е фиксирана само в една точка-долната част на плувката.
Но най-добре намери материали поствани от специалисти, защото тяхното мнение и опит са меродавни.
Успех!
Аватар
old fox
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 640
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:52 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от old fox »

kriki написа:Това са пълни глупости ...

:lol: :lol: Не са :!: :!: Предимството е че плувката отива в долния край на линията, което я утежнява допълнително и позволява по точно и по далчно замятане независимо от директен или друг прът! :lol: :lol:
РИБОЛОВА Е КАТО СЕКСА - ИЛИ МОЖЕШ -ИЛИ ГЛЕДАШ 1 1 1Р
боби фишер
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 3:02 pm
Местоположение: София

Мнение от боби фишер »

Няма никакъв смисъл да се работи с подвижна плувка на сиректен1 ИМА, обаче смисъл, да се ползва плувка с една точка на закрепване, която се фиксира от двете страни на нужната дълбочина - така линията е по-чувствителна. Грамаж до 2,5 гр. - в обсега на директния се работи на дълбочини до 6м.
Аватар
КрасиПловдив
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 297
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 12:56 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от КрасиПловдив »

old fox написа:
kriki написа:Това са пълни глупости ...

:lol: :lol: Не са :!: :!: Предимството е че плувката отива в долния край на линията, което я утежнява допълнително и позволява по точно и по далчно замятане независимо от директен или друг прът! :lol: :lol:
Ей това вече са пълни глупости според мен.
При риболов с директен да се убиеш не можеш да минеш границата на дължината на пръта....или със зор, било то при замятане,или при ваденето на закачената риба, да пуснеш още някой и друг сантиметър в повече.Но това са яки мъки.
Тези които са ловяли по-едри риби с прът оборудван с ластична система и линиите им са имали точната дължина на пръта знаят какво имам предвид.
Аватар
old fox
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 640
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:52 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от old fox »

:lol: :lol: Колега - аз си връзвам влакното за дръжката на пръта и го прокарвам през върха - за да работя и с двете ръце - дава ми повече :lol: Без тоя вариант в камъша си загубен :wink: :wink:
РИБОЛОВА Е КАТО СЕКСА - ИЛИ МОЖЕШ -ИЛИ ГЛЕДАШ 1 1 1Р
Аватар
zograf
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 3:03 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от zograf »

Колеги чета и не вярвам на ушите си :idea:
Как може да се прави комвинация директен с подвижна плувка ???
Основното приложение на подвижната плувка е ако ловите примерно на 8 метра дълвочина а пръчката ви е 4 метра то с фиксирано перо няма как да стане (не говоря за директен ). Ето тук се използва подвижното перо.
На дирекния телеском му е нужно фиксирано перо и тук има предимство че може много прицизно да балансирате линията по-лека по-тънка за риби таласъми който не искат да кълват. Успех :lol:
"Животът се измерва не с броя вдишвания, а с моментите, които са накарали дъха ни да спре!"

Когато Бог дал на хората мозъци, той не им казал, че те задължително ще функционират.
Аватар
old fox
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 640
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:52 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от old fox »

Прави са консерваторите!

Лично аз ползвам директния при по-особенни обстоятелства - в камъша - за шарковци - диваци.
И на четворката съм вързал 6-7 м плетено, защото един дивак ми избяга с половината прът, вярно - беше руски и слаб, но колегите умряха от смях като ми видяха физиономията с дръшка в ръка :lol: :lol:
РИБОЛОВА Е КАТО СЕКСА - ИЛИ МОЖЕШ -ИЛИ ГЛЕДАШ 1 1 1Р
tursesht
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 11:48 am
Местоположение: София

Мнение от tursesht »

Ribolov s vagler do 2gr sus direkten se izpolzva kogato ima mnogo silen vqtur.togava e hubavo da imash takum s vagler i potuvashto vlakno.ako naprimer lovish na 2metra dulbochina fiksirash vaglera na 2m i slagash po vlaknoto nqkolko tejesti 0.1gr po vlaknoto ot vurha do vaglera za da se potopqva i da ne sushtestvuva problema sus dreifovoto dvijenie na pluvkata.naprimer za platika tozi metod e nezamenim pri vqtur zastoto tq e dosta mnitelna ako struvta i se odmesti ot dunoto tova moje da se postigne i sus fiksirana pluvka no s dalech po golqm gramaj 2-4gr
Vajno e da tursish,a ne da namirash.
Аватар
krezo_bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 212
Регистриран на: Пет Яну 06, 2006 1:13 pm
Местоположение: Нова Загора-точен адрес Сливен

Мнение от krezo_bg »

Много беше изчерпателен колега Търсещ за което ти благоаря.Доста колеги биха отхвърлили този метод но наистина действа но както ти каза само в лошо и най-вече ветровито време.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”