За плувките...

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

За плувките...

Мнение от Николай Ангелов »

Пробвах да ловя с 1гр. Trabucco Ultimate 1(форма на леко издължена капка) с директна седмица с жило.Бе нещо много ми се мотаеше,имаше лек полъх само на водоема.Смених я след като ме изнерви с модел на Colmic,доста издължен с много дълъг кил - 1,5грРаботата заспа.И при силен вятър 1,5 грамовата става(ако не 2 гр.).
Ако някой използва 1гр. плувки дълги телескопи да даде съвет кога да се лови с 1гр.А,удачно ли е изобщо с толкова малък грамаж да махам със 7 -цата.
radomir

Re: За плувките...

Мнение от radomir »

аз също ползвам 7ца и си купувам плувки само с дълъг кил стоят много добре в течашта вода. при силен вятър монтирам една съчма на една педя от плувката а понякога и на самия кил
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Аз пък правя следното:повода го слагам на вирбел(много малък),който е на края на основното ми влакно.Непосредствено зад вирбела слагам една малка сачма,на 20-30 см още една,пак на толкова останалото утежнение(при положение ,че е почти тихо време).Задуха ли свалям основното утежнение до втората малка сачма(на 20 - 30 см от първата зад еирбела).Ако задуха още по-силно,свалям всичко до вирбела.Това ако не помогне от 1,5гр минавам на 2 гр. плувка.
Гост

Мнение от Гост »

така по този начин ние търсим скобара в нашия край Ямбол вие имате повече скобар и морунаж в марица за зимния риболов ще обменим мнения по вашия начин на риболов и ще науча нешто полезно :)
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Аз обаче по описания начин ловя в язовири.С директен оше не съм ловил по Марица.
Аватар
AHTuXPuCT
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 3:52 pm
Местоположение: Тервел

Мнение от AHTuXPuCT »

az izpolzvam 0.5 do 1 g. pluvki s dylag i kys kil no ne sym imal takiva problemi.vqrno 4e vse o6te ne se probval na reka no za sega nqmam olakvaniq.pro po silen vqtar prosto minavam na po golqma dalbo4ina
i pluvkata zaspiva na 1 mqsto.no ste pravi za po dylgite kilove stoqt po dobre :D
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Оказа се,че когато използвах Trabucco-то 1гр.,е имало подводно течение и затова съм имал проблеми с положението на линията.Наложи ми се да ловя отново със същия 1-грамов модел при лек вятър,но нямаше течение под повърхността.Плувката е перфектна.Рибата изобщо не я усеща,супер чувствителна.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

аз

Мнение от chirusa_bg »

абе аз пък с директния с повече от 1гр не сум пробвал , ама моя е 6ца
а иначе от дългия кил има само полза по-стабилно стои плувката
наслука
Аватар
kriki
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 2:33 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от kriki »

За мен най-добрите плувки са на Sensas и Colmic, след многогодишни опити до тоя извод стигнах.
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

На COLMIC имам модела "ZAR".Ловил съм с него само в затворени водоеми.Перфектен е.Най-често него използвам като ловя с директната 7-ца.
jive
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Фев 05, 2005 3:20 pm
Местоположение: struma

Мнение от jive »

KARAMEL написа:На COLMIC имам модела "ZAR".Ловил съм с него само в затворени водоеми.Перфектен е.Най-често него използвам като ловя с директната 7-ца.
Здрасти приятел,какви риби ловиш с 1 грам? За 7 метра 1 грам е на ръба и е опасно за самата пръчка да не строшиш някоя секция.А при грам какво влакно използваш?
:-)
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

С един грам ловя при подходящи условия.Пръчката ми и при 0,5 грама плувка няма да счупи!Риби - ами всякъкви,които са най-гладни :) .До сега солзвам за основно 0,12,а за поводи 0,10;0,08;0,06 мм.Най голямата ми кука е 18 номер,най-малката - 22 номер.
jive
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Фев 05, 2005 3:20 pm
Местоположение: struma

Мнение от jive »

Да за гладните си много прав,но май сега ние сме по-гладни от тях на тоя студ:-).18 не ели много малка бре?Аз използвам предимно 16 ипо някога залитам и на 14.А 0.6 не е ли слабо? С ластик ли си???
:-)
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Не съм с ластик,пръчката ми е с жило.За мен 18 е добре,като ловя костур може и по-голяма.Всички влакна се късат при натоварване по-голямо от това,което могат да понесат.И с 0,10мм съм изпускал риби,защото късат.Много е кофти,но има случай,когато на по-дебело не взимат.Важното е да калве,пък каквото изкарам.И без това после пускам рибата...
jive
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Фев 05, 2005 3:20 pm
Местоположение: struma

Мнение от jive »

Да си призная честно до преди 1 година пусках само дребосъка.Много обичам риба и научих и жената и децата покрай мен .Но развих подагра и един приятел ме светна че сигурно ми е от рибата..Не вярвах но я спрях и от тогава нямам проблеми. За дебелината и аз съм го изпитвал.Имал съм обаче случаи когато на директния с тънко влакно ми едавало по-лоши резултати отколкото на болонезето с по-дебело влакно и по- голяма кука буквално по едно и също време ,в един и същи ден.Плувки ,грамове , вид всичко еднакво..можеш ли да ми обясниш защо?
:-)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”