Как да си демонтирам въдицата?

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
Deacon
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 4:28 pm
Местоположение: София

Как да си демонтирам въдицата?

Мнение от Deacon »

Привет, имам мач-пръчка. Много ми се иска да опитам този вид риболов с истинска мач-въдица. Имам предишни безрезултатни проби с един телескоп... В общи линии ми е ясно как да построя риболовната линия. Имам навика и желанието след веки излет да си разглобявам такъмите ( отделям макарата от пръчката, плувката и повода). Сега обаче за да го направя това упражнение ще трябва да отрежа края на основното влакно (специалното вирбелче дето ваглера се монтира за него не минава през малките водачи на пръта). Има ли начин това да се избегне (рязането), макар че доста колеги препоръчват след всеки излет да се отрязва около 2 метра от основното влакно?
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от chirusa_bg »

Колега е трябва всеки път да разваляш линията.Вярно неудопство е но си струва :wink:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Deacon
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 4:28 pm
Местоположение: София

Мнение от Deacon »

Привет,
Ето какво измислих след като се напъвах 2 дена :
За да не се налага всеки път да си развалям такъма, развалих едно от тези вирбелчета за ваглер... :lol:
Значи купих 2 такива и едното си го оставих за резерва. Другото го развалих, и му взех само втулката (онази специалната тръбичка, дето влакното минава през нея). Купих и 2 кутийки карабинки без вирбели (толкова модела имаше), исках да видя кой вид е най-подходящ. Едните бяха с трапецовидна форма, а другите като нормалните карабинки (тези от вирбелире), но без ламаринката дето се закопчават в нея.Тези вторите се оказаха по-подходящите защото си имаха готови полукръгчета . В едното (по-малкото) влиза втулката, то трябва та се стесни долкова, че като е закопчана малката част да не можа втулката за излиза. Аз го стесних с клещи (малки човки) като на мястото на втулката мушнах едно пиронче с по-малък диаметър. Сега вече втулката(сама) минава перз малките водачи, накрая на влакното съм вързал микро вирбел( и той минава) и ето мисля че съм решил проблема.
П.С. :
Още не съм го пробвал реално по време на риболов как ще е, но мисля събота и неделя да пробвам ... и ще споделя.
(Не зная дали темата не е за "направи си сам", но понеже започна тук - тук и я продължавам, ако модераторите искат може да я преместят)
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Добре де, ама защо не си пазиш пръчката.Разглоби си ч,почисти я,подсуши я,сложи си я в калъфа и после на сигурно в тубуса.Времето,което е необходимо за сглобяване и поставяне на макарата, и прекарване на влакното е три-четири минутки.Е с твоята система дори да спестиш една-две минутки,какво толкова.Не е ли по важно да ти е здрава пръчката?А и похабеното влакно как ще го махаш?Ии и то ще ти стой за следващия риболов?
Аватар
Deacon
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 4:28 pm
Местоположение: София

Мнение от Deacon »

Ники, май си прав... пък и си по-майстор :) . А е казано когато майстор ти дава съвет го слушай!!! Ще те послушам и теб и чируса...
То това мойто е изпростяване щото ме тресе... много ми се ходи за риба а пропуснах 3 седмици.... и не ме свърта на едно място вече.
А и съм много начинаещ... та затова... Сигурно ви се сртува много смешен поста ми, ама какво пък поне да е забавно (и поучително за мен) :oops:
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Ха-ха,майстор съм бил :D .Ей,вдигаш ми акцийте.Споделям личния си опит.Нищо повече.Въпреки,че за първи път хванах мач пръчка преди около 8 години ич не се определям кто майстор.Иначе познайвам малко нещица - колкото да си направя кефа,или да го разваля :lol:
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от chirusa_bg »

:lol: :lol:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”