Tica -Adventure или Exclusive-8m-директен

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Tica -Adventure или Exclusive-8m-директен

Мнение от RAAZIEL »

Та колеги идват празници и нужда да попълня колекцията с осмица.Пуснал съм едно търсене тук в форума,но гледам и нови та с коледните намаления цените изглеждат така:
-Tica Adventure-250лв
-Tica Exclusive-300лв.
Мнения и съвети няма да откажа,като съм прочел всичко написано за тиките в форума,че и в други,но борба между тия две сопи не намерих,а и повечето теми са старички...
Преровил съм повечето он-лайн магазини,но ако някой е намерил нещо интересно в този ценови диапазон ...
А ако някой ми каже и реалното тегло на въпросните въдици :drinkers:
Рибите които дърпам са до кило,като ходя и за платерини които половинките сега с ги дърпам с awa-shima-та ми по 10-на минути,а тя е по-мека пръчка,а да не говорим,че има и по-големи :ANAL:
Благодаря предварително....
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Tica -Adventure или Exclusive-8m-директен

Мнение от RAAZIEL »

Да допълня,че във Варна намерих фокус финеса/220лв/-не ми хареса строя му много,като аз имам същата шестица,която е друга бира,дето се казва...-отпада
Също и Уинъра на тика не ми е в класацията-разпъвал съм седмица и въпреки че е лека е с много дебела бланка и не ми пасна добре,а като видях колко е тънък карбона ми стана лошо
А за екстрийма на тика който е на 250 лв сега,никой колега не споменавал нищо....
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Tica -Adventure или Exclusive-8m-директен

Мнение от chirusa_bg »

Финесата правилно си я отказъл, тежка и макаронеста е тя, както би казъл Йода.

Ексклузива е несравнимо по-добър от Адвенчър, поне според мен. Драстично по-лек, доста по-тънак в основата и много по-симпатичен. Направен е от ..по-карбонов, по-твърд, карбон.
Сравнен с Уинър дава усещане за много повече сила и стои малко по-твърд. Може би, заради по-малкия диаметър в основата или по-лошия баланс, но аз останах с впечатлението, че е по-тежък от Уинър, въпреки, че на кантар е с двайсетина грама по-лек. Друга разлика е, че е с малко по върхова акция.
Риби по кило не съм дърпал много с нито един от двата, но си мисля, че някъде там им е предела на въдиците. Ловил съм 2-3 пъти шарани на платени с Уинъра и жилото и не съм очарован, има и по-лесни начини да си скапеш въдицата. :twisted: Скобарите са друга работа, там си струва да я строшиш, но пък тя не се чупи :mrgreen: Това в случай, че не си решил да и сложиш ластик и да скапеш хубавата пръчка :D

Адвенчър не съм имал, но от няколкото риболова знам, че е доста по-тежка, по-мека и по-здрава въдица. Доста по-здрава, с по-дебели стени и държи на грубо отношение.

Ако държиш на грамаж за Ексклузив, може да го премеря, но не мисля, че лъжат много. Уинъра ми при 307гр. по каталог, беше 304 реални, или обратно, не помня вече. :oops:

Ако ти трябва фина и изпъната пръчка за дребна риба под кило 100% Ексклузив. Струва си всяка стотинка, че и много повече. Ако обаче търсиш по-здрава и обикновена въдица, способна да се справя с всякакви ситуации не съм сигурен, че ще ти свърши работа.

ПП. Някой жълт изобретател на Ексклузив е решил, че няма нужда предпоследната снадка да се вади и сега, като разглобяваш, двете дебели снадки остават заедно, което не позволява да се ползва на 6.50м, пък аз обичам да си го ползвам на различни дължини.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Николай Неделков
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5489
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:25 am
Местоположение: Перник

Re: Tica -Adventure или Exclusive-8m-директен

Мнение от Николай Неделков »

Имам АДВЕНЧЪР и наистина можеш да имровизираш както искаш с него и да го натоварваш максимално. Един път съм ловил с Ексклузив и е доста по-лек, симпатичен и карбонов, както каза Чири :mrgreen: :mrgreen: Ама според мен е предназначен за по бабушкарски условия 8)
Ако искаш да ловиш шарани 3-4-5 кила без да се притесняваш "Ама дали няма да му стане нещо", вземи си Адвенчър. Имам връх с жило и връх с ластик 1.2 - няма грешка и с двата :wink:
http://www.krakra-fishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
stich
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2708
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 4:44 pm
Местоположение: "Резерват Северозапад"
Обратна връзка:

Re: Tica -Adventure или Exclusive-8m-директен

Мнение от stich »

Моя рекорд с директен Тика Ексклузив 7м. е бяла мряна 1,100 кг.
Здрав е.На опън от риба няма как да се счупи преди да е скъсала повода,но си иска пазене от странични удари.
Изображение
georgiev6512
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Ное 16, 2009 2:39 pm
Местоположение: Бяла

Re: Tica -Adventure или Exclusive-8m-директен

Мнение от georgiev6512 »

Колега,сега навсякъде има намаления,защо ни огледаш за Мавер или Колмик.
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Tica -Adventure или Exclusive-8m-директен

Мнение от RAAZIEL »

След оферта на която не издържах екслузива вече е факт
Лека,права и с тънка бланка е тя-както би казал нашия приятел Йода :D
Днес я сефтосах и на първо четене съм доволен,но не хвана риба-капотирах се лошо -добре че не съм суеверен :lol:
Темата ще се допълни по нататък с впечатления от работата и по предназначение
Благодаря на всички изгубили 5 мин. да драснат два реда. :drinkers:
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Tica -Adventure или Exclusive-8m-директен

Мнение от chirusa_bg »

Честито и много риби!
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
nikolaiiliew
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 9:07 pm
Местоположение: Русе

Re: Tica -Adventure или Exclusive-8m-директен

Мнение от nikolaiiliew »

Много риби да дърпаш...
Късаш, вържеш и продължаваш. Упоритост и търпение му е майката!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”