Препоръка за директен 8м.

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Препоръка за директен 8м.

Мнение от DJONI RINGO »

garmina написа:Здравейте колеги,
събирам инфо и мнения за директна осмица на която ще се оластичи.Цената няма значение в случея...искам да е лека :lol:
Рибите които ще се ловят са ДО 2кг. макс.
Имах Тика Ексклузив,но се разочаровах-ложил съм с нея около 10 излета,пазя я не съм забелязал наранявания и при едно хвърляне се счупи!!! третото коляно ей така без нищо :idea: .
Хубавото е че има налични части и купих веднага ново коляно и я продадох...
Идеи за нещо по качествено и също така леко :)
Само не мога да разбера защо ще слагаш ластик на риби до 2 кила на осмица? С жилото тези риби ги правиш морска сол ;) Щом кинтите не са проблем се насочи към Колмка ,който един колега ти препоръчва! Гарболино и мавер! Питаш внисителя кво може да направи:) успех
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
tgg
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Авг 18, 2008 2:49 pm

Re: Препоръка за директен 8м.

Мнение от tgg »

MAVER FALCON за 8-ца или MAVER JURASIC за 7-ца.Купих ги 2009г. за 500лв. общо с отстъпка.Никакви проблеми при това че имам над 60-70 излета с тях понеже предпочитам да ловя на плувка.
Аватар
garmina
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Препоръка за директен 8м.

Мнение от garmina »

Купих Колмика-Екстийма и съм доволен за сега:)Няма да го съсипвам с ластици.Имам 5-6 риболова вече с него и ни най-малко не съжалявам.Пръчката е уникална.Дори на платено закачих шаранче 3+ и го издърпах,адреналина е на макс:)))
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Препоръка за директен 8м.

Мнение от DJONI RINGO »

garmina написа:Купих Колмика-Екстийма и съм доволен за сега:)Няма да го съсипвам с ластици.Имам 5-6 риболова вече с него и ни най-малко не съжалявам.Пръчката е уникална.Дори на платено закачих шаранче 3+ и го издърпах,адреналина е на макс:)))
Аз като човек имащ осмици и деветки те поздравявам за избора!Никакви ластици!
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
koko 307
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Авг 02, 2013 2:43 pm

Re: Препоръка за директен 8м.

Мнение от koko 307 »

Честито и от мен за покупката.
Аватар
garmina
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Препоръка за директен 8м.

Мнение от garmina »

Тиката я бех окепазил....но тази пръчка не ми дава сърце,а наистина кефа с нея си е максссссссссс!!!
nabeden ribar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 4:28 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Препоръка за директен 8м.

Мнение от nabeden ribar »

garmina написа:Тиката я бех окепазил....но тази пръчка не ми дава сърце,а наистина кефа с нея си е максссссссссс!!!
Виж ся Мой Човек - излагаш са! Че то има ли такова животно - директен без ластик?
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Препоръка за директен 8м.

Мнение от lishev_64 »

DJONI RINGO написа:
garmina написа:Купих Колмика-Екстийма и съм доволен за сега:)Няма да го съсипвам с ластици.Имам 5-6 риболова вече с него и ни най-малко не съжалявам.Пръчката е уникална.Дори на платено закачих шаранче 3+ и го издърпах,адреналина е на макс:)))
Аз като човек имащ осмици и деветки те поздравявам за избора!Никакви ластици!
Аз съм на същото мнение относно ластиците по директните сопи :smt018 . Какви ластици бе, колеги, ония, дето имат сто етажни сгради, пълни с мозъци - да мислят, и вземат по три шапки с пари, защото наистина могат да мислят, що не са се сетили още да навържат лиготиите по директните? А ми е чудно и друго - щеката се скъсява до топсет, с къс такъм е, а и ластика се коригира/натяга/ по време на вадене на рибата - става лесно. Каква ли ще е картинката при вадене на някой двукилограмов дивак с осем метра такъм и ластик, който не можем да натегнем? Че ние трябва да го чакаме да умре, че да го докараме в обсега на кепа! :lol: Но в крайна сметка всеки си има право на мнение и да се ръководи единствено от него! :smt039
:drinkers:
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Препоръка за директен 8м.

Мнение от DJONI RINGO »

nabeden ribar написа:
garmina написа:Тиката я бех окепазил....но тази пръчка не ми дава сърце,а наистина кефа с нея си е максссссссссс!!!
Виж ся Мой Човек - излагаш са! Че то има ли такова животно - директен без ластик?
Да има :)Имам 7-8 директни само от 8 и 9 метра и на нито един нямам ластик-вадя си риби по 2-3 кила !Директен с ластик -ебати цирка! Лично мнение
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
garmina
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Препоръка за директен 8м.

Мнение от garmina »

Така-значи замисъла за ластик бе,че понякога ловя на такова място където има изненади и се позакачват и по-едри рибоци.Та да предпазя от счупване директния мислех да му бодна ластик.НО,се отказах.Сега ще кажете има си по-стабилни директни за по-големи рибоци:)))Да има,но аз искам да си правя кефа с този.За това реших,да си нося и маргина с мен,той си има ластици за всека ситуация и като се завъртят по-едрите рибоци го разпъвам и си чаткам с него.
Няма универсална въдица!
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Препоръка за директен 8м.

Мнение от lishev_64 »

garmina написа:Така-значи замисъла за ластик бе,че понякога ловя на такова място където има изненади и се позакачват и по-едри рибоци.Та да предпазя от счупване директния мислех да му бодна ластик.НО,се отказах.Сега ще кажете има си по-стабилни директни за по-големи рибоци:)))Да има,но аз искам да си правя кефа с този.За това реших,да си нося и маргина с мен,той си има ластици за всека ситуация и като се завъртят по-едрите рибоци го разпъвам и си чаткам с него.
Няма универсална въдица!
:smt023 :smt023 :smt023
:drinkers:
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Препоръка за директен 8м.

Мнение от DJONI RINGO »

Ще скъса,но няма да я счупи :)
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Препоръка за директен 8м.

Мнение от DJONI RINGO »

trangelov написа:Колмик Екстрийм няма жило.
Това е може би директния с най-малко провисване на 8м. и с най-добър баланс. Лек и твърд.
Колега КОКО 307, колко най-дебел повод позволява Колмика?
Отвори и Миварди Феномената все още се намира и ще видиш какво е наистина осмица права като струна! Колмика е много добро изпълнение! Аз понеже видя ли нещо хубаво го искам по две та сега съм горд собственик на 3 осмици Миварди Феномена,две чисто нови-уникални директни..... Яд ме е ,че изпуснах болонезите преди години и сега обърнах всичко и йог! Той Папарака има такава питайте го за нея:)
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
trangelov
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 12:44 pm
Местоположение: София

Re: Препоръка за директен 8м.

Мнение от trangelov »

Е те тука се "завърза" интрига, която може да се разреши само "рамо до рамо" с двата директни телескопа.
Колмика го избирах измежду всичко налично по магазините(независимо от цената). Мивардито не съм го срещал.
nabeden ribar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 4:28 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Препоръка за директен 8м.

Мнение от nabeden ribar »

А какво е теглото на това феноменално миварди? Че единственото инфо което намирам е от една обява - 360 гр за 8 метра!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”