Уластичаване на директен 7м

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Уластичаване на директен 7м

Мнение от chirusa_bg »

Ако не беше така, отдавна щеше да си оластичил въдицата. :)
vagler написа: и понеже малко ме мързи да ровя из форума реших да попитам
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
vagler
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 7:03 pm
Местоположение: Тервел

Re: Уластичаване на директен 7м

Мнение от vagler »

Винаги приемам градивна критика. :D


:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=IH9yOB4ir1s" onclick="window.open(this.href);return false;

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=ytkKxykjf-4" onclick="window.open(this.href);return false;

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=kg9UlWKFEvg" onclick="window.open(this.href);return false;[/quo
Не винаги съм прав но никога не греша
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Уластичаване на директен 7м

Мнение от chirusa_bg »

А така :drinkers:

Ето и от форума -
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=118&t=87264" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето и малко размисли и страсти пак по темата
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=118&t=72168" onclick="window.open(this.href);return false;

Е има и много други, но общо взето се повтаря информацията.
Успех и само йедро!
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: Уластичаване на директен 7м

Мнение от Surveyor »

Бънг на 3-то коляно, за 7-цата ластик 0.15 плътен че се реже по малко и ако позволява отпред сложи най малката втулка 2.2 мм , за бънг мериш размера на трето коляно. И важното е като прибираш телескопа да държиш опънат ластика да не се прищипе при прибиране. Така ми обясниха и така направих миналата седмица с една от моите седмици, но още не съм я тествал на риболов. ето и линковете за оластичаване:
http://www.anglersmail.co.uk/fishing-ti ... -pole-3937
http://www.maggotdrowning.com/pole/elas ... a_pole.htm
Късмет и Наслука.
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: Уластичаване на директен 7м

Мнение от Surveyor »

По повод на оластичената ми седмица се замислям че при засичане на рибите може би засичането трябва да е по леко защото ластика би трябвало да свърши една част от засичането, Незнам дали бъркам но като пробвам ще разбера. Ако някой е по запознат моля да сподели.
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: Уластичаване на директен 7м

Мнение от Surveyor »

Разбрах още, че е тънкост и самото натягане на ластика. за по малки риби по отпуснат но да не хлопа конектора а да е стегнат, и обратното за по големи риби малко по натегнат, но не прекалено. Предполагам че след няколко опита ще му свикна.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Уластичаване на директен 7м

Мнение от hshopov »

butnik написа:Е как да ти обясни ,като стана толкова бързо и не успя нищо да разбере :D :D :D Повече време ще ми отнеме да ти обяснявам ,отколкото да ти го направя.
Майсторе, моя кога ще оправим?
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Уластичаване на директен 7м

Мнение от ianimar »

туй нещо директен7м.с ластик създава голям смях от страни като се хване голяма риба,преди няколко дена на тунджа един колега лепна около3/4килограма шаран и цирка беше голям,ако няма помощници няма вадене/това е според мен без да имам претенции че съм ловил с ластик/
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Уластичаване на директен 7м

Мнение от hshopov »

Тук искам да благодаря на Ицо Бутников за оластичаването на моята седмица! Бате Ице,голям си!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Re: Уластичаване на директен 7м

Мнение от Skorpi »

За седмица и аз съм малко критичен но виж 8 ми е с ластик , не за друго ама като одрежеш част от върха и седмицата става почти 6 и се губи смисала да я оластичаваш за щеките друга бира
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Уластичаване на директен 7м

Мнение от hshopov »

Skorpi написа:За седмица и аз съм малко критичен но виж 8 ми е с ластик , не за друго ама като одрежеш част от върха и седмицата става почти 6 и се губи смисала да я оластичаваш за щеките друга бира
Изобщо не съм критичен аз хаха! Да сложиш ластик или не , зависи от това,какво ще ловиш и къде ще го ползваш иначе да му слагам ластик само за модата няма как да стане! Ще използвам моя за риболов в малки водоеми на едра каракуда и мустакат бонус чат-пат! Директния си има и жило та мога смело да импровизирам! :)
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Уластичаване на директен 7м

Мнение от kevlar »

И моята седмица(Формакс Визаж) е с латик, откакто го имам вече 11години! Досега, ластика не ме е предавал, работи си идеално.
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Re: Уластичаване на директен 7м

Мнение от Skorpi »

нищо против просто казах че имам 8 и при мене няма смисал да оластичавам седмицата като 8 ми върши същата работа
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Уластичаване на директен 7м

Мнение от to10or »

hshopov написа:Тук искам да благодаря на Ицо Бутников за оластичаването на моята седмица! Бате Ице,голям си!
Разкажи малко подробности какъв размер ластик,марка,колко стана реалната дължина на директния ти телескоп след оластичяването?А Бате Ицо ,че е голям,голям е!Не един и двама настоящи състезатрли с отлични резултати на републиканското е въвел в материята.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”