Помощ за избор на ластик

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
izzyone
фен клуб-скобар
Мнения: 157
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 3:35 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Помощ за избор на ластик

Мнение от izzyone »

chirusa_bg написа: Пето, защото съм стиснат и не искам зорлем да си скъсявам ластика.
На тоя проблем освен winder-ите на Престън един предприемчив пич в английско е намерил решение като продава кухи ластици на различна дължина. Има доста голям набор от размери и дължини, а и са на много сносна цена. За пролетта ще си заприходявам от тях и ще ги тествам, да видим дали са толкова хубави колкото разправят.
“There is nothing noble in being superior to your fellow man. True nobility is being superior to your former self.”

Ernest Hemingway
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на ластик

Мнение от chirusa_bg »

Ник Гилберт е пич! Коректен и действа бързо, а сега вече предлага и 1.2мм, което ще се пробва задължително. :)
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
izzyone
фен клуб-скобар
Мнения: 157
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 3:35 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Помощ за избор на ластик

Мнение от izzyone »

chirusa_bg написа:Ник Гилберт е пич! Коректен и действа бързо, а сега вече предлага и 1.2мм, което ще се пробва задължително. :)
Предполагам говориш за новите micro bore ластици. Пробвал ли си някой размер от тях?
“There is nothing noble in being superior to your fellow man. True nobility is being superior to your former self.”

Ernest Hemingway
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на ластик

Мнение от chirusa_bg »

Честно казано не знам, за кои говоря. Последно купувах тази пролет. Ако не се лъжа, сега са два модела, бяла сърцевина и кехлибарена. Вторите втвърдявали по-бързо. Аз ползвам от белите. Ако има и нов "микро бор" модел, не знам за него.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на ластик

Мнение от chirusa_bg »

Повлиян от темата, днес пробих два топ сета и ги направих пули. Сложих им изи флоу бънгове на Мавър и сега ги гледам и се чудя, защо се занимавам с глупости. :lol:
Също така изхвърлих един пула бънг за 4-то коляно. За 3 години не съм го ползвал нито един път.
Това е, вече съм модерен :fishing6:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Trout
фен клуб-скобар
Мнения: 522
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:03 pm
Местоположение: Перник

Re: Помощ за избор на ластик

Мнение от Trout »

Аз пък за сега монтирах кухия на обикновен бънг на 3-то коляно, ма сега нема каде да го тествам :D После ако се налага съм приготвил и един пула бънг
Изображение
фен клуб-скобар
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Помощ за избор на ластик

Мнение от SammY »

Хах тая тема на всички ни е повлияла :) И аз се реших да си направа един мачов топ сет , без връх със синьо хидро , а за бънга още умувам , но пак си ме дърпа към обикновения :)
Изображение
Trout
фен клуб-скобар
Мнения: 522
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:03 pm
Местоположение: Перник

Re: Помощ за избор на ластик

Мнение от Trout »

И аз почнах нещо да му се чудим на върха, требва ли не требва ли :D
Изображение
фен клуб-скобар
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Помощ за избор на ластик

Мнение от SammY »

Ако ще слагаш 1.5мм кух , моето мнение е да си го държиш ... На мен идеята ми е да си ловя с мачовия топ сет на места където чакам бонуси или по скоро търся бонусите , а ловя дребосък :) та затова се реших на тази крачка ... инак аз много мразя да режа повече от необходимото :) Дори се чудя как да си подсиля топ сета за да сложа "модерния" бънг на Мавър за страничен достъп ... ако намеря начин да си го направя сам ( подсилването) няма да е с нормален бънг ...
п.п. Ако някой може да ми даде идея как да подсиля ... ще черпя , като се видим :)
Изображение
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на ластик

Мнение от chirusa_bg »

С 1.5мм и аз ловя с мачов топ сет и връх.
Сами, най-добре е да подсилиш с карбон и смола. Ако не си работил по-добре го прати на майстор. Не е сложно или трудно, но ще го направиш грозно, гаранция, а знам, че си естет.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Помощ за избор на ластик

Мнение от SammY »

Не смятам , че съм голям естет , но пък и грозотията не я обичам :) Точно за това ме е страх да го пратя на майстор , защото може да не ми хареса как е станало . Ако съм там за да видя какво ще стане и не ми хареса просто ще се откажа .
С карбон и смола никога не съм работил :)
Някой не зане ли майстор в Пловдив , че ми е по близо :)
Изображение
Аватар
indalo
фен клуб-скобар
Мнения: 2197
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 10:11 pm
Местоположение: pernik

Re: Помощ за избор на ластик

Мнение от indalo »

Е повлиян от темата и аз ще сложа едно кухо 1,5 ластиче на обикновен бънг на 3то. :)
Чудя се луд ли съм или не съм.
Не мога да спя преди риболов и това си е........
http://www.krakra-fishing.com/wp-conten ... /03/kf.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на ластик

Мнение от chirusa_bg »

SammY написа:Някой не зане ли майстор в Пловдив , че ми е по близо :)
Там ми е правен най-красивия ремонт. За съжаление съм пращал въдицата чрез посредник и не мога да помогна с кординати. Затова пък Бутника е в средите и ще те упъти :wink:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на ластик

Мнение от butnik »

Сами ,покана ли чакаш.
Влади,ти като проби коляното какво сложи на отвора,че ме мъчат едни полюционни сънища :lol:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на ластик

Мнение от chirusa_bg »

Втулка за връх, като я резнах малко, за да не опира в бънга.
Общо взето следвах ей този клип
http://youtu.be/xxSHM5NAIXs" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”