Помощ за избор на въдица за плувка.

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

blashko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Пет Дек 04, 2009 5:53 pm
Местоположение: Благоевград

Помощ за избор на въдица за плувка.

Мнение от blashko »

Здравейте, реших да сменя първата ми пръчка която сигурно струва 10 лв :fishing2: но съм и доволен бая рибки ми е хванала. Нещо ми натежава вече като ловя повече време.. да ми препоръчате нещо до 50лв и макара до 20 лв ? Ловя на река Струма.
Извинявам се ако темата не е в този форум, моля да бъде преместена ако не е. :) Мерси на всички помогнали.
Лалала
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на въдица за плувка.

Мнение от isavkov »

Макара до 20лв бих ти препоръчал тази:
http://best-fishing.eu/fishing-reel-tokushima-" onclick="window.open(this.href);return false;риболовна-макара-qfb?keyword=РИБОЛОВНА%20МАКАРА%20FL/TOKUSHIMA%20QFB

онзи ден ми пристигна, понеже имам едно болонезе на което реших, че е крайно време да му купя макара без да давам мн лев - и без това не го ползвам много, ама все пак...
Да ти кажа, за 20лв си е доста прилична макаричка, чак останах приятно изненадан. Реди влакното доста добре и не е нито мн малка, нито мн голяма, лекичка е. Още не съм имал възможност да я тествам в реални полеви условия но мисля че няма да има проблем.

Пръчка.. така както казваш си за някво болонезе според мен, примерно това
http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=57" onclick="window.open(this.href);return false;
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
blashko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Пет Дек 04, 2009 5:53 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Помощ за избор на въдица за плувка.

Мнение от blashko »

мерси колега . забравих да добавя че търся около 4 метра. ако до утре няма други предложения ще ги купя :)
Лалала
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на въдица за плувка.

Мнение от isavkov »

blashko написа:мерси колега . забравих да добавя че търся около 4 метра. ако до утре няма други предложения ще ги купя :)
еми да, таз има 4м версия. аз също не обичам дългите... най-дългата ми въдица е мач, на 4.20.
Имам и един телескоп, дето е 7м и адски много съжалявам че го имам.... тва нещо не можеш го контролираш...
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
blagos
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Фев 01, 2010 11:57 pm

Re: Помощ за избор на въдица за плувка.

Мнение от blagos »

Здравей,
Бих ти предложил следната болонеза:
http://www.bulit2000.com/formax-lega-bolo" onclick="window.open(this.href);return false;
За макара :
http://www.bulit2000.com/extream-spin-2000-3000" onclick="window.open(this.href);return false;
Като същата я имаше и с плитка шпула с капацитет 0,20/100метра.
Комплекта надхвърля малко бюджета ти, но си струва, като за начало. От друга страна хората имат безплатна доставка за поръчки над 70лв, така че.......
Мисля, че си струва.
Поздрави!
Мартин Ангелов
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Фев 26, 2014 8:23 pm
Местоположение: София

Re: Помощ за избор на въдица за плувка.

Мнение от Мартин Ангелов »

Здравей, ето и от мен едно предложение

Макара - http://www.bulit2000.com/carp-expert-match" onclick="window.open(this.href);return false;
Въдица - http://www.bulit2000.com/globe-new-hunter-bolo" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Sorcerer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 11:12 am
Местоположение: Бургас

Re: Помощ за избор на въдица за плувка.

Мнение от Sorcerer »

Хвърли един поглед в обявите на форума, със сигурност за посочената сума има няколко предложения за нови въдици на цени доста по-добри от тези в он-лайн шоповете.
В момента има 15-16 такива предложения около 50 лв. в обяви / въдици / болонезе ! :drinkers:
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: Помощ за избор на въдица за плувка.

Мнение от Veleka »

blashko написа:Здравейте, реших да сменя първата ми пръчка която сигурно струва 10 лв :fishing2: но съм и доволен бая рибки ми е хванала. Нещо ми натежава вече като ловя повече време.. да ми препоръчате нещо до 50лв и макара до 20 лв ? Ловя на река Струма.
Извинявам се ако темата не е в този форум, моля да бъде преместена ако не е. :) Мерси на всички помогнали.
Здравей колега! Малък е бюджетът, който си заделил за болонеза и макаричка, но ще гледаме да се вместим в него. Ако си от София, ти препоръчвам да посетиш склада на "Булит"-2000 в квартал "Слатина". Вчера имах възможността да разпъна няколко нискобюджетни болонези в магазина и една от тях ми направи много силно впечатление. Нисък грамаж, супер стройна и пъргава/142см. транспортна дължина/, издължени СИК водачи, тънка бланка и всичко това за 33лв на 5 метра. Ето и линк към болонезата http://www.bulit2000.com/enter-dragon-bolo-5-00m" onclick="window.open(this.href);return false;
Макаричката, която ти препоръчвам е непретенциозна и я притежавам от две години. Подлагал съм я на всякакъв тормоз. Малко отвори луфт на дръжката, но продължава да реди влакното безупречно. Сега съм я сложил на един мач и чака пролетните искърски платики :)
Линк за макарето http://www.bulit2000.com/osako-dk-f" onclick="window.open(this.href);return false;
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
blashko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Пет Дек 04, 2009 5:53 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Помощ за избор на въдица за плувка.

Мнение от blashko »

Колега благодаря ти. От Благоевград съм. Може ли да се намери 4 м ? някак си ми е много 5 но и това става ще разгледам и ще взема една от тези. Благодаря ви.
Лалала
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на въдица за плувка.

Мнение от sapuna »

Вярно е малък бюджета ,но понеже наближават празници ми се иска да зарадвам колкото се може повече хора ... та за 55лв предлагам долната комбинация:
1. боло Mifine New Hunter 4м
2. макара Mifine YF200
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
blashko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Пет Дек 04, 2009 5:53 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Помощ за избор на въдица за плувка.

Мнение от blashko »

Как да се свържа с теб да ги взема "sapuna" ?
Лалала
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: Помощ за избор на въдица за плувка.

Мнение от Veleka »

blashko написа:Колега благодаря ти. От Благоевград съм. Може ли да се намери 4 м ? някак си ми е много 5 но и това става ще разгледам и ще взема една от тези. Благодаря ви.
Много бързо ще разбереш, че и болонеза на 5м е къса за река Струма. Моят съвет е да забравиш за въдиците с дължина четири метра :)
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
blashko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Пет Дек 04, 2009 5:53 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Помощ за избор на въдица за плувка.

Мнение от blashko »

всичко с времето колега. Още не съм стигнал такова ниво. Хайде гледам сега много Софиянци идват на Бело Поле над моста ако идвате да ме научите. :)
Лалала
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: Помощ за избор на въдица за плувка.

Мнение от Veleka »

blashko написа:всичко с времето колега. Още не съм стигнал такова ниво. Хайде гледам сега много Софиянци идват на Бело Поле над моста ако идвате да ме научите. :)
Софийските риболовци съвсем не са най-добрите на река Струма, но това няма отношение към дължината на болонезата, която би ти свършила работа.
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Помощ за избор на въдица за плувка.

Мнение от mrenka »

blashko написа:всичко с времето колега. Още не съм стигнал такова ниво. Хайде гледам сега много Софиянци идват на Бело Поле над моста ако идвате да ме научите. :)
Колега, регистриран си от 6 години и още не си на нивото на 5 - метрово боло :rolleyes:
Ползвам 6м и като се запилея из белополските разливи, сериозно се замислям за нещо поне 7м. Хубаво си помисли, минута невнимание -с години страдание :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”