Питане кой от двата директни

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
kosatkata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 5:03 pm
Местоположение: търговище

Питане кой от двата директни

Мнение от kosatkata »

Дилемата е между два директни телескопа с дължина 8м.
http://best-fishing.bg/vudici/vudici-be ... 510ex.html
http://www.riverfishingteam.com/vadici/ ... pole8m.htm
И двата са със сходно тегло и почти на една и съща цена.За сивейдата четох доста добри отзиви но за 6 м. Разбрах че няма жило , но това не е проблем.Ще му сложа.Първата сопа я има под доста имена и съм държал такава на която пише Реал мадрид , но мисля че надписа няма значение.Интересува ме предимно кой от двата е по изпънат и по малко провисва.Предполагам че Сивейдата ще е по здрава , но това не е кой знае какво предимство.Все пак клоня точно към нея заради по малкия диаметър и предположението че тя ще е по стройната сопа.Изпуснах една Финеса в магазина за малко и много съжалявам ама няма как.Знам че има и по добри директни от тези двата , но не ми се дават повече 100-120лв.
Благодаря предварително.
pavyan
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 11:04 am

Re: Питане кой от двата директни

Мнение от pavyan »

Смятам,че Сивейдата е по-добър избор,макар че 400гр. си е доста тежко за държане в ръка.А и не съм убеден,че може да му се сложи шпиц.По-добре събери още някой лев и се вземи Финеса.Лично мое мнение.
Аватар
Sorcerer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 11:12 am
Местоположение: Бургас

Re: Питане кой от двата директни

Мнение от Sorcerer »

Един глас от мен за Покето -

1)Трансп.Д. - 1,43 м. срещу 1,34 м. за Сивейдата (Представям си какъв умопомрачителен баланс има директен телескоп, тежащ около 400 гр. с трансп. дължина 1,34м)

2)Предлага се с два върха - нормален и шпиц.
s.a.m.i
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Яну 11, 2014 8:03 am

Re: Питане кой от двата директни

Мнение от s.a.m.i »

Определено Покето е по-добро.Сивейдата на 8 метра не като на шестицата.А и колкото по-малка транспортна дължина на директен,толкова по-зле.
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Питане кой от двата директни

Мнение от ianimar »

зд.колега покето е по добро,има същото самоче на него пише тубертини и се представя добре,имам и свейда на 7метра и е доста добра но на 8метра е пълен та-----ак.
Аватар
kosatkata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 5:03 pm
Местоположение: търговище

Re: Питане кой от двата директни

Мнение от kosatkata »

Ясно , колкото и да ми се искаше да взема Сивейдата , явно няма да е той.А относно другия директен , то е ясно , че се среща под доста имена и всички се водят имитация на Тубертини.Поне така е всеизвестно но дали е така.Ще се търси господин Сапунджиев , за директен.
Аватар
vladimir1974
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 447
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 11:06 am
Местоположение: varna
Обратна връзка:

Re: Питане кой от двата директни

Мнение от vladimir1974 »

Покке е по-добро.
kasmet
Аватар
plamii
фен клуб-скобар
Мнения: 260
Регистриран на: Чет Юли 14, 2011 11:04 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Питане кой от двата директни

Мнение от plamii »

Всички евтини 8мици провисват , но в случая утимейта е по-добрия аз го имам ! Доволен съм от пръчката реалното тегло е 409 г. , за тези пари върши иделна работа
Изображение

The Best
Аватар
kosatkata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 5:03 pm
Местоположение: търговище

Re: Питане кой от двата директни

Мнение от kosatkata »

Още не съм се начудил , повечето казват че Покето е по добро. То е ясно че за тези пари 8м сопа ще провисва. През всичкото това време за чудене се появи един speedmaster ax te3 на 8м. Съвсем друг клас сопа. Някакви мнения за нея. Притеснява ме предимно ниската акция на сопата и от там здравината. Целта на риболова ще са бабушки , накоя платика до и около 500гр. и каракуди с тези размери. Някакви мнения за Шиманото и някаква съпоставка примерно с Фокус Финеса 8м. Просто само такава осмица съм имал.
Аватар
kosatkata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 5:03 pm
Местоположение: търговище

Re: Питане кой от двата директни

Мнение от kosatkata »

За тази сопа става въпрос
https://www.nariba.com/obiavi/obiava/SP ... mt--a29613
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Питане кой от двата директни

Мнение от chirusa_bg »

Колега, цената е 270лв.

Не препоръчвам Шимано, все още няма никакви части в БГ.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
kosatkata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 5:03 pm
Местоположение: търговище

Re: Питане кой от двата директни

Мнение от kosatkata »

Цената я виждам че е 270лв. Другото по ми е по притеспително , със здравината и резервните части. По принцип ако си намеря финеса няма да му мисля , ама не знам от къде. Ако някой знае от къде може да се вземе такава на 8м. от тея със синьо - зелените долни елементи. Съгласен съм да дам и някой лев повече за нова.
isi67
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 10:59 am

Re: Питане кой от двата директни

Мнение от isi67 »

финесата на 8м не ти препоръчвам имал съм на 6м и провесва а на 8м е сопол моя съвет е шиманото или някоя тика ако излезе 2ра ръка
Аватар
kosatkata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 5:03 pm
Местоположение: търговище

Re: Питане кой от двата директни

Мнение от kosatkata »

Много си е добре тя Финесата на 8м. ама от къде да я взема се пита в задачата.
Аватар
kosatkata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 5:03 pm
Местоположение: търговище

Re: Питане кой от двата директни

Мнение от kosatkata »

В крайна сметка не без съдействието на Сапуна , вземах имитацията на Тубертини - Поки Мадрид Ареа Про.В сравнение с Финесата която имах преди години , малко понатежава.Ама няма как.Като няма Финеса , това ще е.Отказах се от Спиидмастера поради факта че ще дам доста повече пари и поради липсата на резервни части , може да се окажа без директен за доста дълго време.От там ремонти , ако счупването става за ремонт изобщо.Ами ако се пръсне цялото коляно и се сцепи по дължина какво правя като няма от къде да се вземе ново.Затова се отказах от Шиманото.Иначе ми е ясно че поне две класи над това китайче.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”