Избор на директен телескоп 7м

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
vgala
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Апр 22, 2010 8:25 pm

Избор на директен телескоп 7м

Мнение от vgala »

Здравейте колеги,имам нужда от малко помощ при избора на директна 7-ца.Колебая се между Tica adventure ,Tica Extreme и Focus Grazia.Ще ловя на река Дунав морунаж и платика.Ще се радвам ако ми помогнете!!
Аватар
kapsula
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 217
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 5:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Избор на директен телескоп 7м

Мнение от kapsula »

Притежавам Фокуса. Мога да кажа, че е добра сопа за парите си. Мой приятел има едната Тика и смело мога да твърдя, че фокуса стои една идея по-стегнато а парите са почти на половина. Това е мое мнение, което съвсем не е експертно. Виж за коя пръчка има резервни секции. :fishing9:
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Избор на директен телескоп 7м

Мнение от Paublo_Eskobar »

Не мисля че финесата е по изпъната въдица от тика-адвенчър.Не знам разликата в цената каква е,но адвенчъра е добър директен за екстремен риболов,какъвто ще практикува колегата.
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Избор на директен телескоп 7м

Мнение от stas »

За Focus Grazia става дума, съвсем друга въдица е, колега.
Аватар
vgala
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Апр 22, 2010 8:25 pm

Re: Избор на директен телескоп 7м

Мнение от vgala »

Определено клоня към Грацията, заради малко по дългата транспортна дължина и 5-те секции.За съжаление не мога да го видя и пипна на живо без да го поръчам,така че ще действам на сляпо.Благодаря за мненията !!!
isi67
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 10:59 am

Re: Избор на директен телескоп 7м

Мнение от isi67 »

Попитай за реалната дължина на Фокуса да не се окаже 6,70 имал съм Тика Уинър и там дължината си отговаря дължината е много важно нещо
Аватар
vgala
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Апр 22, 2010 8:25 pm

Re: Избор на директен телескоп 7м

Мнение от vgala »

Купих Грацията на Фокус :
Реална дължина 7м (6 секции)
Реално тегло-246гр. без тапа,264гр с тапата
Добър строй има леко провисване в сравнение с Тика Ексклузив ,но това според мен е нормално.По-дебела бланка в основата.Изпънат е и със средна твърдост.
Направих му сефтето на платика и морунаж среден размер-добре се държи.По натиснах го малко и във вятър и слава богу не успях да го счупя.дано да нямам проблем.Това е от мен.Благодаря на всички колеги за изказаните мнения и препоръки .

п.с. Понеже е оригинално с кух връх мисля да му взема и такъв готов с монтирано жило , пък дали е по- добре времето ще покаже.
escape
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 4:24 pm

Re: Избор на директен телескоп 7м

Мнение от escape »

Здравейте
Да се възползвам от отворената тема и да попитам за директен телескоп 7 метра за около 150 лв?
Ще ловя на затворени водоеми, както и от време на време на Струма, Искър, Вит.
Понеже ще ми е първи телескоп (като изключим един стар 5 метров който сигурно тежи към половин килограм) нямам представа с какви риби бих могъл да се боря с въдица за тези пари, та ако може да ме просветлите и по този въпрос. Имайки в предвид, че е добре и да е лек мисията става сложна, но на този етап това ми е бюджета.
И отделно имам един въпрос за телескопите...какво става ако от този 7 метров махна някой от секциите и стане по-къс по този начин? Нарушава ли се по този начин здравината или някакво друго влияние оказва? Питам защото виждам, че не е практика да се прави а хората просто си купуват за всяка дължина отделен телескоп и просто искам да знам каква е точната причина за това. Да се образовам дето се вика :)
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор на директен телескоп 7м

Мнение от chirusa_bg »

Последната секция е доста по-здрава от предните. Трябва да се внимава много, ако искаш да го разглобяваш.
Аз лично си осмицата на всякакви дължини, без да се притеснявам и не съм имал проблеми. Тика Ексклузив е въдицата ми.
Няма да имаш проблем с риби по килограм до два, да кажем, ако ползваш връх с жило. С ластик и по-големи.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
escape
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 4:24 pm

Re: Избор на директен телескоп 7м

Мнение от escape »

За Тиката и останалите в нейния клас четох доста из форума и разбрах за какви въдици става на въпрос, но на този етап ми идва доста над бюджета. Отделно ме притеснява това, че ще ми е първи телескоп с такава дължина и малко ме притеснява да влагам повече от 150 лв. Смятам, че като за начало е разумно да започна от по-нисък клас. Ако ми допаднат нещата и имам възможност винаги мога да си взема нещо по-добро за напред. Аз доста се порових в интернет и за тези пари намирам най-вече модели на Jaxon. Има и други де, но на Jaxon ги дават уж да са по-леки. Друг е въпроса дали са стока иначе, но именно затова разчитам на вас да ми помогнете. Ето това са моделите които отделих аз, но се надявам вие да ми предложите нещо или поне да ме посъветвате.

http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... ct_id=3573

http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... ct_id=3576

http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... ct_id=3142

и един на видракс:

http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... uct_id=344

Други директни с такова тегло за такива пари май не намерих. Моля дайте съвети и предложения.
Аватар
ogj
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 7:28 pm
Местоположение: София

Re: Избор на директен телескоп 7м

Мнение от ogj »

For Max Visage - 7m.- 230g. - използвам такъв от 7-8 години ,цената му беше 150лв. много стройна и пъргава.Не знам дали се произвежда още ,но сигурно има някакъв аналогичен нов модел.Така че виж моделите на" For Max "
прави каквото, трябва пък да става каквото ще.
ticho
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 5:19 pm

Re: Избор на директен телескоп 7м

Мнение от ticho »

Здравейте. Аз също имам много положително мнение за директните на Formax. Лично ловя около 5 години с 8 м. Ultimax. Много здрава въдица. Ловил съм при много силен вятър без притеснение. Не падам под 1,5 гр. плувки. Като цена/качество е отлична. Не съм запознат с актуалните модели на фирмата на 7 м., но си заслужава да се провери.
Наслука!
mi6ole
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2011 2:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на директен телескоп 7м

Мнение от mi6ole »

Аз използвам този и съм много доволен, но няма 7метра,а 6,80 . И при вятър се справя отлично. p://www.riverfishingteam.com/vadici/direktn ... pole7m.htm.
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: Избор на директен телескоп 7м

Мнение от Veleka »

Обърни внимание и на този директен телескоп. Въдичката е много изпъната, здрава, непретенциозна и добре балансирана. За нея е писано много във форума. Може би най-доброто попадение в ниския клас.
ultimate pole.JPG
ultimate pole.JPG (36.43 KiB) Преглеждано 9211 пъти
http://fishingshop-pike.com/index.php?r ... uct_id=591
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Избор на директен телескоп 7м

Мнение от lozzy.68 »

Точно с такава ловяха масово и на Морска гара,бях питал за мнение НО..... Благодаря ти колега за мнението,почти ми отговори на въпроса !Желая ти много слука и късмет!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”