Мнение за щека

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

remarketo
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 2:03 pm
Местоположение: Перущица-Асеновград

Мнение за щека

Мнение от remarketo »

Здравейте колеги. Решил със да си купувам щека. Изчетох доста форуми и мнения. Имам някаква представа какво желая,но попаднах на едни щеки в английски сайтове. Моля да си кажете мнението за ето тази http://www.climaxtackle.com/preston-14- ... ckage.html и примерно ето тази http://www.climaxtackle.com/map-tks-101 ... l?___SID=U. На пръв поглед всичко изглежда ок,но пък цената ми се вижда ,,ниска''. В смисъл, според вас една такава нова или на старо за същите пари,би била по-удачен избор. Не съм се спрял на нищо конкретно,но ако имате предложения или мнение по въпроса,ще ми бъде интересно да го споделите.
Ако пиеш ром в 10 сутринта, това не те прави алкохолик, а пират!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Мнение за щека

Мнение от chirusa_bg »

В момента бих си купил ползвана щека от България за тези пари. Пазара се разви и предложения има много, а за 800-1000-1200 лева може да се вземе среден клас щека в добро състояние. Ако мислиш да ловиш само шарани по платени, то тогава може да вземеш и нисък клас нова без да се притесняваш, че ще ти тежи. Разликата се усеща най-много при риболов на река и дребни риби. Извън платените локви ще ти трябват и резервни 4-ти колена, обикновено липсват в евтините комплекти от UK.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
remarketo
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 2:03 pm
Местоположение: Перущица-Асеновград

Re: Мнение за щека

Мнение от remarketo »

По принцип аз също съм се насочил към щекА втора ръка. ПрестънА ме заинтригува,защото в polecompare е посочват като allround. Това за топ четворките не го бях съобразил .Именно за това пуснах темата,за да може хората с опит да ме посъветват. Относно рибите които ловя,шараните никога не са ми били приоритет. Ще изчакам докато не си избистря в главата,наистина какво би ми свършило работа.
Ако пиеш ром в 10 сутринта, това не те прави алкохолик, а пират!
hypperion
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 7:35 pm

Re: Мнение за щека

Мнение от hypperion »

Ако решиш щека втора ръка драсни ми на лични - имам 2: Garbolino Super G8 и Garbolino 796
remarketo
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 2:03 pm
Местоположение: Перущица-Асеновград

Re: Мнение за щека

Мнение от remarketo »

Благодаря за предложението. Ще го имам в предвид.
Ако пиеш ром в 10 сутринта, това не те прави алкохолик, а пират!
Jimi
новобранец
новобранец
Мнения: 88
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 4:16 pm
Местоположение: София

Re: Мнение за щека

Мнение от Jimi »

Докато не вземеш и не половиш поне 20 пъти, няма да ти се избистри какво искаш. А може и по-късно даже. Важно е да е 13 м. и да имаш поне 2 топсета по поне 4 метра. И не ти трябват повече от 3 топесета в началото.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”