Плувки за директен

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Venelin_lozen
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2015 12:09 pm

Плувки за директен

Мнение от Venelin_lozen »

Колеги, за Коледа си подарих 7м. директен, но понеже досега съм ползвал 5м. нямам подходящи плувки за новия. По различните водоеми съм виждал много колеги да ползват подвижни, неподвижни, ваглери и т.н. Бихте ли ми казали кои са най-подходящи?
Lecho
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 4:32 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Плувки за директен

Мнение от Lecho »

Добър вечер,
продължавай да ползваш същия тип плувки като тези за 5-вата въдица, като можеш да добавиш и по-тежки от тях в арсенала :smt023

П.П.: Ето още информация по темата тук
Алекси Николов

ЕЛКО ЕООД
електроинструменти -Makita, Festool, Laserliner
http://www.elko.bg" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: Плувки за директен

Мнение от galin_fcb »

Venelin_lozen написа:Колеги, за Коледа си подарих 7м. директен, но понеже досега съм ползвал 5м. нямам подходящи плувки за новия. По различните водоеми съм виждал много колеги да ползват подвижни, неподвижни, ваглери и т.н. Бихте ли ми казали кои са най-подходящи?
Здравей колега,въпросът е малко непълен за течаща и за стояща вода се ползват различни по форма и тежест плувки (но ти имаш опит с 5-цата).
Тия дето ползват подвижни, ваглери и................ няма да ги коментирам защото не искам да говоря такива неща все пак сме в празнична обстановка и ще спазя етикетът колкото и да ми е трудно..............
Ползвай плувки с които ти е лесно да замяташ и не прилагаш голямо напрежение на въдицата(вземи си и малко по-тежки за ветровито време).
Когато ловиш при вятър бъди МНОГО внимателен и сложи малко по-тежка плувка за да не пускаш после тема за поправка на сопа макар че се съмнявам в това при положение че имаш опит с 5м.
Весели празници и :drinkers:
Dzambok
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 8:40 pm
Местоположение: София/Видин

Re: Плувки за директен

Мнение от Dzambok »

По гьоловете аз работя основно с перо 0,8г. с по малко утежнение да стои легнало че като бутат леко караконджулите само се върти като компас и те така. За улкеите и подобни 0,5 г. тънка и дълга, винаги фиксирани. В течаща вода боло директната 6ца не става или аз не съм свикнал незнам.
Весело посрещане на новата 2017 да ви е уловиста.
Нема па нема па неще, па спре, па пак неще, и пак спре, па спре и да неще!
kali3896
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Авг 30, 2015 4:39 pm

Re: Плувки за директен

Мнение от kali3896 »

От тези плувки на Cralusso сам много- доволен-[url] megafishing.bg/product/618/pluvka-sting-cralusso.html плувка STING CRALUSSO! От 0,50 до 2,00 грама.Е нема такава чувствителна и качествена плувка!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”