Съвети за директен на 5 метра

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Шримпа
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 2:08 pm
Местоположение: София/Бургас

Re: Съвети за директен на 5 метра

Мнение от Шримпа »

Колега butnik, къде в София мога да видя предложените от теб пръчки ?
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Съвети за директен на 5 метра

Мнение от butnik »

Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Sorcerer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 11:12 am
Местоположение: Бургас

Re: Съвети за директен на 5 метра

Мнение от Sorcerer »

Един голям + от мен за Maver Freccia -та. Верно, тази която ползвам е 8 метрова, но надали 5 метровият и вариант, ще е по- лош! За парите си получаваш Регласка въдица, с транспортна дължина 145 см и смея да твърдя точна работна дължина 5м., а не 4,80м. примерно! На 8 метра, отклонението от заявената такава, беше пренебрежимо малко в рамките на 1 - 2 см, което може и да е моя грешка при измерването!
Шримпа
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 2:08 pm
Местоположение: София/Бургас

Re: Съвети за директен на 5 метра

Мнение от Шримпа »

Sorcerer написа:Един голям + от мен за Maver Freccia -та. Верно, тази която ползвам е 8 метрова, но надали 5 метровият и вариант, ще е по- лош! За парите си получаваш Регласка въдица, с транспортна дължина 145 см и смея да твърдя точна работна дължина 5м., а не 4,80м. примерно! На 8 метра, отклонението от заявената такава, беше пренебрежимо малко в рамките на 1 - 2 см, което може и да е моя грешка при измерването!
Благодаря за мнението колега. А има ли го тоя проблем с яйцевидната форма на секциите,както съм описал 2-3 поста по-нагоре?
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Съвети за директен на 5 метра

Мнение от butnik »

Мавъра е на почти половин цена от Мило,няма какво да се чудиш.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Sorcerer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 11:12 am
Местоположение: Бургас

Re: Съвети за директен на 5 метра

Мнение от Sorcerer »

Шримпа написа:....
Благодаря за мнението колега. А има ли го тоя проблем с яйцевидната форма на секциите,както съм описал 2-3 поста по-нагоре?
Не, въдицата ми не е яйцевидна, няма логика и да е, има идеално кръгла тапа с резба на дръжката, пръта е телескопичен и ако е яйцевидна ще запират отделните сегменти... В магазина не могат ли да ти дадат друга, за да ги сравниш...
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Съвети за директен на 5 метра

Мнение от stas »

Шримпа, колегите трудно ще ти разберат въпроса. Защото само уважаващ себе си педант, поставяйки показалец перпендикулярно на върха на директен, палец на няколко сантиметра от показалеца и притискайки, и завъртайки в различни посоки би установил наличие на овална повърхнина. Същото важи и за втора секция. Има го и при моите директни телескопи. Не знам дали при всички марки е така. Maver Freccia
колега от Габрово си го поръча преди време, само че на 6 м. Ами много хубава въдица. Щом не те бъркат парите и ако доставят резервни части при необходимост , мисля, че е добър избор.
Шримпа
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 2:08 pm
Местоположение: София/Бургас

Re: Съвети за директен на 5 метра

Мнение от Шримпа »

stas, благодаря за мнението. Завъртях пръчката м/у пръстите си , просто за да и се порадвам. В никакъв случай не съм търсил дефекти.Още повече, че тя си ми беше фаворит.
Шримпа
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 2:08 pm
Местоположение: София/Бургас

Re: Съвети за директен на 5 метра

Мнение от Шримпа »

Благодаря на всички колеги за мненията. В края на краищата си взех Tica Adventure. Първи впечатления. Това транспортна дължина е някакъв рекламен трик, може би само при тая марка де. Като се обръща пръчката се чува едно дъъълго пързаляне и блъсване в дъното на вътрешните секции.Това ме изненада защото досегашните ми сопи за брулене на орехи не са имали това дълго пързаляне от единия до другия край.Затова реших да проверя като я разглобя и премеря. Транспортна по сайтовете: 142 см.
Реално разглобени секции:
1 секция - 141
2. 97
3. 96
4. 90
5 (върха) -106.
Обща дължина 491 см. Като застъпването м/у секциите е около 9 см. Досега не се бях занимавал да меря такива неща. Колегата Stas ще се окаже прав, че съм педант... или просто ме гони мерака :lol:

Но иначе пръчката си ми харесва, остава и рибите да я харесат :)

От магазина не можаха да ми кажат, какви са допустимите корди като товароносимост. Защото имам 0.10 издържащо 1 кг, както и 0.10 издържащо 2 кг. Та ако може някой да ме светне на тая тема. Не вярвам да хвана такава риба, ама знае ли човек.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Съвети за директен на 5 метра

Мнение от chirusa_bg »

Честито, със здраве да си я ползваш!
При повод 0.14мм няма да имаш проблеми. Адвенчъра е много здрава и корава пръчка. По-дебели едва ли ще ти трябват.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвети за директен на 5 метра

Мнение от lishev_64 »

Шримпа написа:Днес ходих да поклатя Maver Freccia. Супер лекичка(поне за мен де), Обаче като я повъртях между пръстите си се усеща,че самите секции не са кръгли. Изглеждат леко яйцевидни. Леко, но все пак осезаемо.1,2,3(най-големите) секции са така.Останах супер изненадан и искам да попитам(ако има хора който притежават тази пръчка )дали това е нормално.
Ха сега де! :lol:
Да не би така да ти се е сторило? Знам, че "Shimano" произвеждат така наречената "oval blank" - овална форма на бланката, на някои от карповите си модели, например на SHIMANO AEROCAST. Тази бланка би трябвало да има два строя. Но за Maver не съм чувал подобно нещо. Особено за телескоп. Няма никаква логика това да е така - като разпъваш как ще "натаманиш" овалната форма на колената за да ги стегнеш? :smt102 :smt017
А иначе - много добър избор на финала. Пожелавам само положителни емоции с Тиката. :smt023
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
Шримпа
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 2:08 pm
Местоположение: София/Бургас

Re: Съвети за директен на 5 метра

Мнение от Шримпа »

Няма нужда от натаманяване. Пръчката е с толкова тънки и еластични стени, че си се натаманява. Като стиснах най-долната секция, тя си поддава между пръстите. Исеща се как се деформира. А и отклонението от идеалниа кръг е малка.
kali3896
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Авг 30, 2015 4:39 pm

Re: Съвети за директен на 5 метра

Мнение от kali3896 »

"Всички играят, "Германия побеждава''-Световно по футбол. Всички избират директни телескопи , всички купуват TICA-в BG. ?!!!!!!!! :shock:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Съвети за директен на 5 метра

Мнение от lozzy.68 »

Ти ,,ТИСА ли си взе или,,ПИКО,,?!?! :rolleyes: :drinkers:
kali3896
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Авг 30, 2015 4:39 pm

Re: Съвети за директен на 5 метра

Мнение от kali3896 »

6,7,8 метра всичките "ПИКО". :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”