Препоръки за директна 5ца

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

MyaHue
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Юни 22, 2012 12:40 am
Местоположение: Монтана

Препоръки за директна 5ца

Мнение от MyaHue »

Привет колеги моля за съвет търся си директна петица със жило бюджет 50-60лв. може и малко повечко. Ще се ползва на затворен водоем за улов на гъста каракуда от 20гр до около 700 800 гр. Предпочитам параболичен строи въдици и да е лекичка колкото е възможно за този ценови клас. Отворен съм за всякакви предложения благодаря за отделеното време .
Аватар
vankata81
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 2:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Препоръки за директна 5ца

Мнение от vankata81 »

Виж това http://www.bulit2000.com/enter-dragon-pole
държал съм я в магазина лека и удобна. Дизайна е хубав а за цената няма да говорим.
Последно промяна от vankata81 на Сря Апр 05, 2017 12:16 pm, променено общо 1 път.
MyaHue
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Юни 22, 2012 12:40 am
Местоположение: Монтана

Re: Препоръки за директна 5ца

Мнение от MyaHue »

Мерси за предложението , но аз търся със жило за тая пръчка не видях да е с такъв връх а е с обикновен кух(поне от снимките които са дадени)
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Препоръки за директна 5ца

Мнение от N.Dimitrov »

Виж този телескоп, един приятел има такъв, наистина е прекрасен фин телескоп лек и удобен, подходящ за дребни гъсти и бързи риби но се справя добре и с по-едри, шпиц върха е качествен.
MyaHue
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Юни 22, 2012 12:40 am
Местоположение: Монтана

Re: Препоръки за директна 5ца

Мнение от MyaHue »

Бях се насочил към formac accord 5m тръсках osako real Madrid 5m следя и темата на др колега които е споменал filstar armira 5m и за това се чудя кои от всичките да бъде осакото мн тънка бланка и направо не се усеща поне за мен ще позачакам още някое коментарче и ще взема решение .А относно акорда имам на 8метра и е доста приятен за риболов и затова се колебая за него но на 5м.
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Препоръки за директна 5ца

Мнение от N.Dimitrov »

http://megafishing.bg/product/5698/dire ... rmira.html

Точно армирата исках да ти покажа колега, ама явно съм забравил да сложа линка :D
ivaniv
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 9:14 pm

Re: Препоръки за директна 5ца

Мнение от ivaniv »

Виж на - лични съобщения.
teh
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2011 8:53 am

Re: Препоръки за директна 5ца

Мнение от teh »

Избра ли? :-) Да ползвам и аз темата - кажете от тези:

1. Globe New Hunter B 5m
2. Siweida Ultimate 5m

някой да е с жило? Понеже в описанията им липсва такова инфо.
berbenliev
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 3:49 pm

Re: Препоръки за директна 5ца

Мнение от berbenliev »

Колега, Globe new hunter и Siweida ultimate са с кухи върхове, но няма проблем да им монтираш допълнително жило. Аз им сложих жила и ловя с поводи 0,08, кефали и брени по Средецка и Факийска река. И двете пръчки са непретенциозни но ловят риби.
Успех.
MyaHue
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Юни 22, 2012 12:40 am
Местоположение: Монтана

Re: Препоръки за директна 5ца

Мнение от MyaHue »

След дълго двоумене и поради фаакта ,че формах акорд е изчерпан поръчах осако реал мадрид и го чакам като доиде и го тествам ще дам инфо.
MyaHue
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Юни 22, 2012 12:40 am
Местоположение: Монтана

Re: Препоръки за директна 5ца

Мнение от MyaHue »

Осакото пристигна на първо четене е много добра инвестиция :) всяка снадка е подсилена идва комплект с кух и жило връх на кантара кат го сложих излезе без предната тапа под 150гр. на 5м. по сайтовете го дават 180 незнайно защо на тръскане не е лигав поне за мен за провисване мисля че има леко към върха но това може и да се дължи на върха жило с които е в момента но за скромната цена от 58 лв. направо си е перфектен след полеви тест ще дам още някое мнение :) смятам ,че за дребна каракуда и всякакъв вид дребна риба до към 500 гр. даже и повечко няма да има ядове а и ще се гъне яко :) и най-важното няма да им къса джуките :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”