Съвет за избор на Директен телескоп

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Kokudev
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2017 12:59 pm

Съвет за избор на Директен телескоп

Мнение от Kokudev »

Здравейте, бих желал да помоля за съвет за избор на директен телескоп, като съм нов в този вид риболов и преди около 2-3 месеца си взех един директен на 5 метра Shimano Nexave и сега бих искал да си взема и един на 7 метра, но се колебая какъв да бъде. Основно ходя на платени язовири и на язовир Тича и ловя каракуди, червеноперки, платики и уклеи, като понякога се срещат и костури, но до сега тях съм ловил на мач само. Прочетох за някои предишни дискусии пак за директни на 7 метра и съответно това още повече ме обърка до известна степен. На сегашния ми не съм обърнал внимание какъв е върха т.е. кух или жило, но ловя с конектор и така ми допада, и съответно за момента не мисля да ползвам ластик. Не знам дали може да се лови с конектор на директен с кух връх и ще съм благодарен ако и за това ми обясните. В онлайн магазини разгледах някои модели, които ми допаднаха, но само на картинка и като описана характеристика, а това са Colmic Extreme, Tica Winner, Shimano Fireblood, Shimano Antares, Maver Freccia; Предполагам има и по-добри и по-лоши, наясно съм с цените им и не е проблем да дам 500-600 лв., че дори и малко повече стига да си заслужава разбира се. С няколко думи искам лек, тънък и добър телескоп и съответно качествен и с евентуална възможност за сервиз разбира се, тъй като колкото и да се пази, винаги може да стане фал. Бих желал да ми дадете съвет към кой от тези да се насоча и разбира се бих се радвал да ми предложите и други и съответно да ми кажете техните плюсове и минуси ако искате и ви се занимава дори може да ги класирате един спрямо друг и така може да стане интересна и полезна темата и за други. Извинявам се за дългото писане и Благодаря предварително на отзовалите се. Хубав ден от мен и Наслука на всички.
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Съвет за избор на Директен телескоп

Мнение от fozi073 »

Здравей колега. Огледай директните и на мило.
Kokudev
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2017 12:59 pm

Re: Съвет за избор на Директен телескоп

Мнение от Kokudev »

Ок, Благодаря колега ще погледна и за тях, а и ще изчакам и още колеги да си изкажат мнението все пак не е толкова наложително да се вземе веднага и мога да почакам седмица две.
Аватар
Krokodil
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Съб Апр 19, 2008 8:40 am

Re: Съвет за избор на Директен телескоп

Мнение от Krokodil »

Kokudev написа:Здравейте, бих желал да помоля за съвет за избор на директен телескоп, като съм нов в този вид риболов и ....... Colmic Extreme, Tica Winner, Shimano Fireblood, Shimano Antares, Maver Freccia; ......
Здравей колега,

Съдейки по описанието на вида риболов, който ще практикуваш бих ти препоръчал да ползваш директен телескоп с жило. Мекото жило ще "обере" резките движения и ще намали откачането на рибите при първоначално засичане и последващо вадене. Кухия връх няма тази еластичност.

За вида въдица ... всеки си има слабости и предпочитания. Описаните от теб въдици и особено посочения ценови клас ти дава възможност да придобиеш наистина отлична "сопа". Както ти е посочил колегата по-горе ... Мило имат повече от страхотни предложения.

На Мило модела Stradivari има различни видове строй (медиум или стронг) в зависимост от това, какъв тип въдица ти допада повече ... Може да погледнеш и Apocalypse ...

От Тика ... погледни модела Exclusive освен Winner . И двете ще ти свършат отлична работа а и Тика поддържат един от най-добрите сервизи за резервни части (при липса на опит със 7 и по-дълъг риболовен прът може да потрошиш някое и друго коляно при вятър).

На Colmic съм държал модела DINAMICA и въпреки, че е по-стара серия мога смело да го препоръчам.

Изброените от теб други варианти като опции не са за подценяване, все пак в хубаво да можеш да подържиш, която и да е от тях преди да я закупиш. На различните хора им "пасват" различни въдици.

Успех в избора ... :fishing9:
Не щя ... не щя ... не щя .... че кат спря :D
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Съвет за избор на Директен телескоп

Мнение от fozi073 »

Ха , точно колмик динамика си взех преди месец от колега във форума. .втора употреба . Невероятен кеф. Успех на колегата в избора.
trangelov
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 12:44 pm
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на Директен телескоп

Мнение от trangelov »

От всичко което можах да видя и клатя в София: Colmic Extreme няма конкуренция.
Баланс, твърдост, лекота... При 7 и 8м. това са важни характеристики.
Купих си и връх с жило, но ловя предимно с оригиналния му кух връх. Повече ме кефи.
Успех.
Kokudev
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2017 12:59 pm

Re: Съвет за избор на Директен телескоп

Мнение от Kokudev »

Здравейте, ако знаете къде във Варна мога да видя някои от тези телескопи ще съм Ви благодарен да споделите, защото поне за конкретните не знам да ги има в Шумен и съответно затова ми е сложно да ги разклатя лично, а по отношение на директните на Мило също се вслушах в съвета на колегата и в сайта им разгледах предлагането им и може би Левиатан сякаш като параметри ми хвана окото, погледнах и Колмик Динамика и също като параметри е добре, но това всичко е само параметри никоя не съм хващал в ръка и съответно ако някой сподели къде може да ги видя например във Варна, като най-близък по-голям град ще съм също много благодарен. А и винаги мога да си взема и само така според вашите препоръки и съвети, тъй като мисля, че тук в този форум преобладават хора доста наясно с тънкостите на различните видове риболов, и останалата част са хора като мен желаещи да се научат, но не изключвам варианта да има и хора само за раздумка. Наслука и се надявам на още полезни съвети от колеги.
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Съвет за избор на Директен телескоп

Мнение от fozi073 »

Имай на в предвид че някои от директните на Мило са с доста дебела бланка. Бях си поръчал (не мога да сетя точно модела. ..около 120-30 лв.беше цената му ) но се оказа 25/26 мм. в основата. ..което ми се видя много за 5 мт. в моя случай.
Kokudev
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2017 12:59 pm

Re: Съвет за избор на Директен телескоп

Мнение от Kokudev »

Здравейте, вчера си взех директен Milo Helios Relix 7m. с много тънък връх жило, не мога да кажа все още как се държи при риболов, но на първи поглед и като го хванах в ръка много приятно прилепна направо. Реалната дължина не съм мерил, но теглото му на кухненската везна с тапите му излезе точно 294 грама. Този уикенд мисля да го пробвам и на язовир. Първо поръчах Мило Левиатан, но го нямаше наличен и ми предложиха изпращане на този, който взех и Мило Спайдър, който беше по-лек на първо хващане с печати на секциите Реглас, и кух връх. Но на мен сякаш ми пасна в ръката повече Реликса и затова взех него.
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Съвет за избор на Директен телескоп

Мнение от robber_79 »

Focus Finesa ! Стига да има от къде да го купиш. Удоволствието и адреналина, да вадиш диваци(шарани) около и над 2кг. е неуписуемо .
efi.brin
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Май 12, 2009 8:45 pm

Re: Съвет за избор на Директен телескоп

Мнение от efi.brin »

съвет за GLOBE NUW HUNTER 2 7.2дължина с жило
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”