Въпрос за дължината на стандартните топ китове в Англия и Европа.

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Jimi
новобранец
новобранец
Мнения: 88
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 4:16 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос за дължината на стандартните топ китове в Англия и Европа.

Мнение от Jimi »

Точно заради липсата на възможност ти помагаме, защото е гадно да нямаш възможност и да се набуташ(накъдето летиш). Намери начин да пробваш 2 различни щеки на познати.
horsta88
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Май 23, 2016 3:09 pm

Re: Въпрос за дължината на стандартните топ китове в Англия и Европа.

Мнение от horsta88 »

Гледах във майсторски риболов Daiwa Matchwinner Competition C1 за 1200 лв.Цената и е надута в сравнение с Англия.Притеснява ме че е скъпа марка и може да не е добра за тия пари.Иначе си има всичко,4топ кита,къпинг и калъф.Ами помогнете де,досега не видях предложение за конкретен модел и цената му,говорим за нова разбира се.Пишете все вземи втора ръка,как да купя нещо от обявите на форума,като не съм в час какво търся и са всичките с ремонти?
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Въпрос за дължината на стандартните топ китове в Англия и Европа.

Мнение от chirusa_bg »

За тези пари няма да вземеш хубава въдица. Това е гарантирано.
Избери си нещо с добър комплект и да ти харесва визуално.

Ето три конкретни предложения:
1. Гарболино Факторилайт - Стара и много здрава мекица. Може да извадиш слон и няма да мръдне. Не е възможно да я счупиш. На 11.5 може да се лови, на 13 само ако си нинджа. Няма да и падне цената и с един лев, дори след година може да и вземеш повече пари.
https://www.nariba.com/obiavi/obiava/%D ... %B0-a44027

2. Мавър 389 - Не съм я виждал на живо, но със сигурност е класи над тези, които гледаш. Сравнително нов модел. В Майсторски риболов могат да ти намерят всякакви резервни части и топ сети. Влиза в бюджета ти.
https://www.nariba.com/obiavi/obiava/%D ... 3m--a44489

3. Колмик 707 ню ево - Много хубава щека! Лови се чудесно на 13м, както на река, така и за шарани. Нищо общо с дървените шаранджийки. https://www.nariba.com/obiavi/obiava/-% ... ION-a41620

Ако смятам да ловя 1-2-3 години бих взел Мавъра.

Ако искам да се пробвам в този риболов, да се понауча и да сменя бързо (без да загубя пари), тогава
Гарболиното. (доста е гадно, да се знае :) )

Колмика е хубава, но стара въдица. Колкото и да е провиснала от слънцето и износването ще е удоволствие да се лови. Не съм сигурен, че след 2-3 години ще е продаваема.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
horsta88
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Май 23, 2016 3:09 pm

Re: Въпрос за дължината на стандартните топ китове в Англия и Европа.

Мнение от horsta88 »

Благодаря ви на всички за съветите и предложенията,темата е за ключ.Щека ще взема нова,твърдо съм го решил и съм се посъветвал с Лоди Коцев от Аква Спорт-Н за това решение,много хора го познават и е майстор на въдици от много години.Кой модел ще го реша в последствие за да ловя с нея през новият сезон,а до тогава има време,може и до Англия да скоча да пипна на място щеки.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”